Pierwsze poważne moto. WR 250 F lub co??

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
szymek999
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 29 mar 2011, 22:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Pierwsze poważne moto. WR 250 F lub co??

Post autor: szymek999 » czw, 31 mar 2011, 22:54

Witam!!!
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się przywitać z wami. Szymon jestem;)
Nadchodzi nowy sezon i chyba przyszedł czas na nowy motocykl. Do tej pory przez moje nogi przewijały się głownie Yadzi. Przez ostanie 3 lata bylo to DT50 oraz DT80 przez wczesniejsze inne DT80. Jako taką tą technike mam. Potrzebuje motor enduro. Musi mieć homologacje. Chciałbym by było to 4T ze względy na dzwięk i dlatego, że nie lubie bez potrzeby kręcić moto wysko. Dosyć już mam pierdziwek miedzy nogami. Wąże 71kg wzorstu mam 185cm i siły raczej mi nie brakuje. Wybrałem WR 250F dlatego ze mi sie podoba;) Wiem, że jest dosyć dorgie w utrzymaniu. Ale co to znaczy droge? Motor nieraz bedzie slużył by podwieść dupe tu czy tam. Może nawet troche częsciej niż nieraz. Czesto też bedzie w nim odkrecana maneta. Panowe jedyna moja obawa poza jego utrzymaniem jest to, że jest poprostu dla mnie za mocny. Może nie jestem gotowy na taki skok. Moto w załorzeniu ma miec dwa komplety kół. Czasu mu nie będę załował ale nie wiem jak z pieniedzmi. Przy w miare spokojnym uzywaniu co ile trzeba wymienic lancuszek i tak dalej... Im dłurzej nad tym myśle przez głowe przebiega mi myśł by kupić DT 125 bo tanie jak barsz i w sumie tylko dla tego. Co wy na ten temat. Mam do wydania 9 tys. No w porywach do 10 ale wolal bym 9. Chciałbym pozostaj przy znaczy 3 kamertonów. Czekam na wasze inne propozycje i przemyslenia.

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pierwsze poważne moto. WR 250 F lub co??

Post autor: Reniek » pt, 1 kwie 2011, 00:11

Hmmm.... po pierwsze:
1:Witamy na forum
Po II
2: jak dla mnie to co napisałeś to w całej twojej wypowiedzi znajduje sie i pytnie i odpowiedź ...
Sam zadajesz pytania i sam na nie odpowiadasz.
Chyba że nie czytam ze zrozumieniem po przez piękny pogodny i męczący dzień :D :D

Jeśli chcesz moto bo dźwięk sie podoba widzilem na utube fajną R1 zrobiona na crossa dzwięk rewelka i homologacja jest a tak szczerze , to kup sobie tą WR dbaj , wymieniaj olej reguluj zaworki filtr oleju zmieniaj uszczelniacze czysć filtr powietrza i bd ok tylko pamiętaj że kupić jak masz już na ten cel pieniądze to nie problem i nie sztuka sztuką jest ją utrzymać kup sobie lepiej 2T ale jak wiemy są pasjonaci 2T tak jak ja i 4T jak większość ponieważ jak wiemy 4pak przyjemniej niby to oddaje moc a 2t trzeba kręcić , ale za to w utrzymaniu 2t tańsze , w sumie może i w tych czasach na to samo wychodzi patrząc na Benzine .

kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze poważne moto. WR 250 F lub co??

Post autor: kotQ » czw, 7 kwie 2011, 16:32

Kolego szczerze moge Ci polecic KTM EXC 400/250 w 4T. Przy jezdzie amatorskiej motorek bedzie ci sluzyl i sluzyl jezeli bedziesz dbal o podstawowe czynnosci. Tłok powinien wytrzymac ci z kilka tys km bo jak sadze nie bedziesz tego katowal jak jakis David Knight czy Ahola. Z tego co widzialem ostatnio na gieldzie forumowej to ktos posiada takiego ktm'a do sprzedania. I nie martw sie ze jezdziles na 50, 80 bo mysle ze ten motor jest latwiejszy do ogarniecia od 250 4T, z reszta koles z salony Free&FUn powiedzial mi to samo, a jezeli i to bedzie za mocne to zawsze mozna przyblokowac :] Co do yamahy to nie wiem, i nie chce cie zniechecac do tej marki poniewaz tez startowalem na dt 50 tak jak ty. Ale moge Ci powiedziec ze jak raz sprobujesz KTM'a to juz nigdy nie zmienisz tej marki no chyba ze na husaberga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”