Jestem 'zielony', kupię 125'kę

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: Joker » śr, 23 lut 2011, 16:02

zajkos10 pisze:. Powodzenia w szukaniu dobrej sety ,zarejestrowanej i do 6 koła.

Przerabiałem to za dobry motor trzeba zapłacić, kupisz do 6 bo kupisz ale wkładu minimum 1000 zł. nie ma bata, chyba ze na prawde kupisz nówke sztuke za 6000-7000 ale ma pewno nie enduro zarejestrowane.
a dzwoniłeś za tym ?
http://moto.allegro.pl/ktm-exc-125-gora ... 56989.html
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: Czepek » śr, 23 lut 2011, 16:07

Joker pisze:
zajkos10 pisze:. Powodzenia w szukaniu dobrej sety ,zarejestrowanej i do 6 koła.

Przerabiałem to za dobry motor trzeba zapłacić, kupisz do 6 bo kupisz ale wkładu minimum 1000 zł. nie ma bata, chyba ze na prawde kupisz nówke sztuke za 6000-7000 ale ma pewno nie enduro zarejestrowane.
a dzwoniłeś za tym ?
http://moto.allegro.pl/ktm-exc-125-gora ... 56989.html
On nie ma papierów, jeszcze jak swojego szukałem to po tego dzwoniłem.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: dj_michael » czw, 24 lut 2011, 07:45

zajkos na allegro stoja jakies po 22 k nowe, a co to za problem kupna czegos do jazdy 125 zarejestrowanego do 6 k? Akurat teraz na allegro nic nie ma, ale jeszcze 2 mies temu bylo tego pelno, exc roczniki 98-2002. Nie wierze ze wszystkie byly trupami, tym bardziej ze juz teraz nie ma zadnego(czyzby sprzedane?)

piterq1991
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: czw, 27 wrz 2007, 21:44
Motocykl: Yamaha YZ 250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Końskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: piterq1991 » czw, 24 lut 2011, 10:35

http://moto.allegro.pl/ktm-125-exc-2005 ... 25963.html

jakbyś deko dołożył..

albo taka 250
http://moto.allegro.pl/ktm-250-exc-zare ... 53251.html

też fajny motor. Tłoka wymienić i będzie latać cały sezon
KAWASAKI KDX 125 > KTM EXC 125 SIX DAYS Edition > YAMAHA YZ250F

http://bikepics.com/members/piterq1991/

zajkos10
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 14 lip 2010, 22:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: zajkos10 » czw, 24 lut 2011, 22:15

Masz racje stoja nowe tylko ,że to jest cena netto kolego. Kwestia gustu ,może i wyrwiesz zarejestrowane enduro w okolicach 6k tylko problem w tym ,zeby pożniej koszta naprawy itp nie przerosły wartość motocykla.Nie oszukujmy sie aby kupic cos dobrego musisz troche kasy wyłożyć.

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: dj_michael » pt, 25 lut 2011, 10:14

allegro.pl/ktm-125-exc-nowy-okazja-i1465508017.html - nie wiem czy ten nie jest czasem cena brutto, 2009, ale nowy. Chce Ci delikatnie zasugerowac, ze ciezko bedzie sprzedac za taka kwote 5 letni motocykl. Na allegro jest to wrecz niemozliwe, przegladalem baaardzo dlugo oferty, i widzialem rozne pomysly sprzedawcow, od exc 300 99 rok za prawie 10 tysiecy(niedawno), po exc 200 z 2009 roku zarejestrowane za 15 (stalo b.dlugo,nie wiem czy ktos wzial,a cena imo b.atrakyjna,choc nie znam stanu faktycznego), nie neguje faktu ze Twoj sprzet jest w idealnym stanie, ale jednak za ta kwote to moim zdaniem tylko wydasz kase na wystawianie kolejnych aukcji. Wiekszosc ludzi kupuje oczami, widzac rocznik 2006 i cene 15 tysiecy za 125tke, wiekszosc z nich popuka sie w glowe.. A powiem Ci ze 6k to nie maly budzet jak na 125, duzego problemu nie ma z kupnem sprzetu do jazdy, tylko trzeba troche poszukac,pojezdzic,poogladac.Wiadomo nie kupisz sprzetu prawie nowego, ale 10 letni spokojnie. Zdziwilbys sie ile zaplacilem za swoja cr z papierkami, w ktorej praktycznie caly silnik jest nowy i moto cyka jak zegarek;) Tylko ze to nie 125.. ale 125 sa jednak tansze!

edit - nawet teraz jest 250 tka z 2009 zarejestrowana za 14k..

Autor tematu
arekp
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 16 lut 2011, 07:55
Motocykl: Transalp XL600, w planach KTM
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: arekp » pt, 25 lut 2011, 11:21

Wiem ile kosztuje utrzymanie sprzętu. Mam 25 letnie audi B2 90 quattro, i włożyłem w ten samochód parę razy więcej niż za niego zapłaciłem. W trampka też musiałem doinwestować: oleje, filtry, opony, kufry, drobne naprawy itd. Bo sprzęt musi być na 100%.

Jak się nie uda kupić to ... przerzucę się na szachy. Będzie taniej i bezpieczniej (teoretycznie).

Dlatego pisze na forum. Czy ktoś z lepiej zaznajomionych z tematem mógłby dla mnie zadzwonić i popytać o tego (zwrócę koszty) (Na moim B2 zjadłem zęby i tam bym wiedział o co pytać, co sie psuje itd, tu jestem 'świeżonka'):

http://moto.allegro.pl/ktm-250-exc-zare ... 53251.html
http://moto.allegro.pl/ktm-exc-200-2003 ... 09299.html

Po prostu chcę kupić najlepszy sprzęt w tej cenie i nie wpaść na minę: że mi się rozleci albo że jest 20 lat starszy ;-)
W moim budżecie mam jeszcze przeznaczone parę stówek na wstępne 'ogarnięcie' sprzętu.

Wiem ze są wałki na roczniku itd. Dzięki i liczę na pomoc.
Pozdrawiam, Arek.

zajkos10
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 14 lip 2010, 22:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: zajkos10 » pt, 25 lut 2011, 21:08

dj_michael masz racje jak coś chcesz znależć w takich pieniądzach to znajdziesz .Tylko ,ze tu jest jednak kwestia gustu, jeden patrzy na cene ,rocznik drugi patrzy na ogólny stan moto.Mówisz o tej 250 2009 rok za 14 tyś ,popatrz sobie na jego stan dekle itp widać ,ze trochę przezył noo ale może silnik zdrowy ma więc ok. Ja osobiście preferuje jak coś ładnie wyglada i przyslowiowo zap***dala:). No ale to indywidualna sprawa kazdego .arekp nie wiem jakie sa koszta utrzymania Twojego Audi ale pamiętaj ,że tu jest czestsza wymiana wszystkiego oleje ,naped,tłok ,autem zrobisz iles tam tysiecy km a tu zmieniasz co kilkanascie motogodzin. Zycze udanych i owocnych poszukiwań. Pozdro chłopaki :)

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: dj_michael » sob, 26 lut 2011, 10:27

Zajkos moze i przezyl(nie gadaj ze ty swoim jezdziles tylko do kosciola w niedziele),ale z roznicy ceny miedzy Twoim a ta 250 wymieniasz graty, i moto jest praktycznie nowe. Pytanie za 100 ptk - wolisz 125 z 2006, czy 250 z 2009 w tej samej cenie? I zobacz, nikt nie chce wziac tej 250tki, szansa ze sprzedasz swoja sete za taka kwote jest naprawde nieduza, i to probuje zasugerowac caly czas.

arekp - zadzwon do obu z tych sprzetow, i pytaj kiedy bylo w motorze cos robione, w silniku kiedy tlok, wal, czy jest na nicasilu czy na tuleii, czy z zawieszeniem bylo cos robione - jesli na ktores z tych pytan odpowie ze niedawno,albo pare motogodzin temu, zapytaj sie go jakie ma na to potwierdzenie(jakies rachunki,stare czesci itp), zapytaj o stan napedu, ewentualnie klockow hamulcowych(ale to w sumie drobnostka), opon, zapytaj sie jak motocykl byl uzywany czy jest ogolnie zadbany, czy normalnie jezdzi i odpala, ilu mial wczesniej wlascicieli,czy maja przeglady,aktualne ubezpieczenia itd. Zapytaj co wg sprzedajacego w sprzecie jest do wymiany(w obu wydaje mi sie po samych fotach ze opona tyl jest do wymiany,ciekawe czy wpomna ci o tym przez telefon) Co do tej exc 200 na szosowych oponach to powiem ci ze to moze byc dobra oferta, widac ze nie byl meczony w terenie chciazby patrzac na stan dyfuzora (ktory oczywiscie moze byc nowy, ale nie wydaje mi sie).Zapytaj sie, czy ma jakies opony terenowe do tego, bo tak czy siak bedziesz musial jakies kupic bo widze ze nawet te szosowki to chyba juz prawie lyse, a obie opony to jednak te 400zl kosztuja czyli juz moto bedzie kosztowalo 8 a nie 7.5 tys(robi sie sporo). Co do tego 1szego ktma 250 mozesz zapytac sie czemu on taki poobijany, aha i gwarantuje ci ze jak przejedziesz sie go ogladac na zywo bedzie wygladal o wiele gorzej, zdjecia duzo tuszuja, nie rzuca sie w oczy np fakt ze cale siedzenie jest podarte. On swoje przezyl, co nie oznacza ze jest zly. Wałki na roczniku nie maja miejsca w tych wypadkach, poniewaz motocykle sa zarejestrowane i maja papiery(oczywiscie i to da sie ominac, ale to juz rzadkosc)

Autor tematu
arekp
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 16 lut 2011, 07:55
Motocykl: Transalp XL600, w planach KTM
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: arekp » sob, 26 lut 2011, 12:38

A ten?
Podobno wszystko w nim ok.

moto.allegro.pl/ktm-exc-200-2004r-warto-i1482911508.html

dj_michael ... dzieki. Dzis po poludniu bede dzwonił.


EDIT: Dzwoniłem. Opona tył do wymiany. Napęd 50%. Klocki tył do wymiany. Łożysko przód do wymiany. Moto było jeźdzone po poligonie. Inne rzeczy podobno ok. Tłok wymieniony 30mhr temu. Moto aktualnie nie jest zarejestrowane ale są wszystkie papiery. (dotyczy KTMa)

A co powiecie o tym KX 250?
http://otomoto.pl/kawasaki-kx-250-ideal ... 51210.html
Ostatnio zmieniony sob, 26 lut 2011, 23:00 przez arekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Arek.

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: dj_michael » sob, 26 lut 2011, 22:17

1szy link nie chodzi(daj link bez http), a co do kawy to rocznik nie wiem czy sie zgadza, bo nie mam oka w rozpoznawaniu rocznikow. To jest full cross, do ktorego ktos wsadzil kit drogowy, dla mnie troche skorka za wyprawke taki zabieg(podkreslam dla mnie), ale widze lusterko, to moze jezdzil nim po szosie? Pozatym troszke z dystansem traktuje oferty ze wydal 3 tysiace, pojezdzil pol godziny i sprzedaje(ale to moje osobiste odczucie, mowie jak bym ja sie zachowywal przy kupnie, trzeba to moto obejrzec po prostu, moze nagle potrzebuje pieniedzy). Jak bedziesz dzwonil mozesz zapytac w co przyfasolil ze ten dyfuzor jest w takim stanie(takie wgniecenia sie same nie robia). Co do ceny to kazdy patrzy na to inaczej, ja bym nie dal 8 tysiecy za sprzecior z papierami z tego roku(rowniez osobiste odczucie). Ogolnie patrzac ze zdjec,wyglada ok.


edit - to co napisales, ze zadzwoniles, ze ktos jezdzil po poligonie i naped 50% to mowa o tym ktm 250 na kostkach tak?
edit2 - ale ktorego ktma, wczesniej rozmawialismy o 2 sztukach - 200 na oponach szosowych, i 250 na kostkach :D Czy moze chodzi o tego nowego co podales z 2004?

Autor tematu
arekp
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 16 lut 2011, 07:55
Motocykl: Transalp XL600, w planach KTM
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: [K] jestem 'zielony', kupię 125'kę

Post autor: arekp » ndz, 27 lut 2011, 14:59

chodzi o 200 EXC z 2004 na kostkach.
Moto po remoncie ma przejechane 30 godzin. Robione jest sprzęgło. I teraz jest stalowe a nie aluminiowe (cokolwiek by to nie znaczyło). Podobno motor był dbany i robiony na czas. Tłok + inne rzeczy wymieniane co 30-60 godzin. Po 3 miesiącach stania w garazu odpalił za 10 razem. Jak pochodził to odpala od pierwszego.
Właściciel poprzedniego miał 125, teraz ma 200, a teraz będzie miał coś mocniejszego. Umówiłem się że jesli podjadę po niego to pojedziemy zrobić mu przegląd (bo się skończył teraz). i co sądzicie o tym sprzęcie?
Pozdrawiam, Arek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”