Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: tobiasz86 » pt, 25 lut 2011, 17:44

sebek1516 pisze:- las, troche skokow- DRZ
- moze kiedys na jakis tor czy poligon- exc,crf(x? r?), rmz

Nie da się tego pogodzić. Drz nie był tworzony do tego żeby składać się w zakręt i wystrzelić z wykręconej 3...


kolega zaczyna endurzenie... weź to pod uwagę

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: dj_michael » pt, 25 lut 2011, 18:04

Nie wydaje Ci sie, ze z tego co pisze zalozyciel tematu , dalekie mu jest do wchodzenia przez niego w zakret i strzelania z wykreconej 3?Wydaje mi sie, ze oczekuje czegos innego od moto. Nie wiem w ogole co strzelanie na wykrecanej trojce ma do tego konkretnie tematu. Czy jazda po torze,poligonie = zapierdalanie do odciecia ? Badzmy realistami, ja ociezalym ts125r jezdzilem co nieco po torze, i krecilem o glupia sekunde(!?) gorszy czas niz na duzo mocniejszym i prawie 10 kilo lzejszym klx 300r(ktory notabene zjadl mi sporo pieniedzy,a przeciez to tylko niewyzylowany 4suw). Na Takim exc 450 pewnie bym wykrecil 2 sekundy lepszy czas, szczerze w porownaniu do kosztow jakie niesie za soba jazda na wyczynowym 4t, a frajdzie dla amatora, to ja wole jezdzic ociezalym drz,miec w dupie te 2 sekundy, oraz zachowac sporo grosza w kieszeni.Oczywiscie ciagle mowimy tu o amatorce, nie kazdego marzeniem jest uzyskiwanie jak najlepszych czasow na torze czy tam na zawodach(ja np jezdzilem zeby sobie poskakac). No chyba ze priorytetem zalozyciela tematu jest sciaganie sie itp, ale nie wynika to kompletnie z tego co napisal. Nadal jestem za drz albo jakas xr dla zalozyciela tematu.

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: ghollum » pt, 25 lut 2011, 18:07

Uściślijcie jeszcze o jaką DRZ wam chodzi :rolleyes: , bo jeśli o "S" to tak, tania w eksploatacji jest ale porównywanie jej do EXC450? :mrgreen: to jakiś żart? Jeśli chodzi wam o "E" to już taka tania w eksploatacji nie jest za to bliżej jej do EXC.

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: ghollum » pt, 25 lut 2011, 18:15

dj_michael pisze: Badzmy realistami, ja ociezalym ts125r jezdzilem co nieco po torze, i krecilem o glupia sekunde(!?) gorszy czas niz na duzo mocniejszym i prawie 10 kilo lzejszym klx 300r(ktory notabene zjadl mi sporo pieniedzy,a przeciez to tylko niewyzylowany 4suw). Na Takim exc 450 pewnie bym wykrecil 2 sekundy lepszy czas..............
To świadczy wyłącznie o tym że nie potrafisz wykorzystać większej poręczności i większej mocy moto a nie o tym że nie ma różnicy między tymi moto :wink:

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: dj_michael » pt, 25 lut 2011, 20:00

Nie no chodzi o wersje e, to chyba jasne. Ghollum, no wlasnie, nie umiem tego zrobic, jestem amatorem i nie umiem, caly czas podkreslam ze chodzi o jazde amatorska. Jako amatorowi ciezko mi jest takze dostrzec wiele walorow motocykli "wyscigowych", no pomijajac roznice w masie i TROCHE w prowadzeniu niektorych sprzetow. Nie mowie ze to sa takie same motocykle, ale jako ze jestem osoba nie zajmujaca sie jazda na crossie zawodowo, to nie odczuwam roznicy klas w tych motocyklach. No bo gdzie takie soft enduro jak ts do o niebo lepszego klxa. Mimo wszystko, tymi sprzetami sprzetami jezdzilo mi sie po torze podobnie, co ukazuja zmierzone dla picu czasy. W skrocie ja bym bral na Twoim miejscu drz, bo i tak nie wykorzystasz potencjalu drzemiacego w exc. Jedyne co odczujesz, to pare kilo wiecej u drz(choc czy wersja E jest tak duzo ciezsza od exc 450 ktory ma rozrusznik?)

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: sebek1516 » sob, 26 lut 2011, 22:34

tobiasz86 pisze:kolega zaczyna endurzenie... weź to pod uwagę
dj_michael pisze:Bla bla bla
Widac że niektórym trzeba wszystko tłumaczyć jak dziecku.

Nie chodziło mi o wskazanie Jemu ze musi kupić np. exc tylko wielkim ogółem co do czego by lepiej pasowało, pokazanie kontrastu i żeby inni nie wyskakiwali z hard enduro.
Tak jak napisałem Nie da się tego pogodzić. Wiec trzeba się zastanowić i wybrać.

Michael dla ciebie głównym problemem jest waga, na nią zwracasz uwagę i szkoda ci wydać więcej kasy kupić full crossa skoro nie umiesz jeździć i mocy nie wykorzystasz. No racja, dlaczego? Dlatego że mając exc sądzisz ze wyżebrasz te 2 sekundy, tak więc jesteś na poziomie pyrkania po polu, łące lub lesie. Może Cie to zdziwi ale te motory mają więcej różnic niż tylko masa. Więc nie narzucaj swoich teorii o postawie i umiejętnościach Autora skoro on sam sie nie wypowiada na ten temat. Biorąc po uwagę to że już jeździ kawałek życia to jednak wykręcił by więcej niż te twoje 2 sekundy.

A co mnie najbardziej wkurwiło i dlaczego można odnieść wrażenie że post jest trochę agresywny?
bo i tak nie wykorzystasz potencjalu drzemiacego w exc
Daruje sobie pytania skąd wie. Ale nie powinieneś wszystkiego ograniczać do swojego poziomu i być tak pewnym siebie.

P.S.
Wystrzelenie z zakrętu? Niekoniecznie trzeba być pro ma exc. Wystarczy odwaga żeby się trochę pochylić odkręcić gazu na wyjściu tak żeby wyjechać a nie się wytoczyć ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: dj_michael » ndz, 27 lut 2011, 10:08

post do skasowania
Ostatnio zmieniony ndz, 27 lut 2011, 10:24 przez dj_michael, łącznie zmieniany 2 razy.

dj_michael
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pn, 16 cze 2008, 14:36
Motocykl: Honda HM CRE 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: dj_michael » ndz, 27 lut 2011, 10:22

W cytacie ktory podales zabraklo slowa "prawdopodobnie", bo pewnym to oczywiscie nie moge byc, maly blad. Bedac tak samo zlosliwym, powiedz skad wiesz ze na pewno wykrecilby te 2 sekundy wiecej niz ja? Niewazne. Wyobraz sobie ze zdaje sobie sprawe, ze maja wiecej roznic, ale ciagle pisze ze jako "osoba pyrkajaca po polu" ich nie dostrzegam w praktyce,czytasz cos?! Moze jestem jakims motocyklowym fenomenem, a moze to po czesci problem z ustawieniem zawieszenia ktorego ni cholery w zadnym sprzecie nie moge ustawic wygodnie pod siebie, nie wiem. Ja bym bral drz, bo i tym mozna czasem wyskoczyc na tor, i posmigac po lesie, przy czym w kieszeni zostaje wiecej kasy, na tym koncze wypowiedzi bo ja jak widze sie nie znam, bo to trzeba zapierd...., a zwykli uzytkownicy nie maja nic do gadki, bo zaraz zostana zjedzeni, takze koniec w tym temacie z mojej strony.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie Enduro o poj. 450cm3 ?

Post autor: sebek1516 » ndz, 27 lut 2011, 11:55

Nie wiem na czym ty jeździłeś ale po przejechaniu się 450cmm i poczuciu jej mocy byś wiedział że da więcej niż 2 sekundy. Nikt nie mówił że koniecznością udziału w tym temacie jest zapi*rdalanie na torze. Ja zwróciłem uwagę na to że powierzchownie oceniasz autora i jego umiejętności.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”