Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: magi » ndz, 2 sty 2011, 20:28

Temat brzmi jaka najlapeiej kupic 250 w 2t,wiec czemu chcemy mu wcisnac 125.Ja mysle ze bardzo bedziesz zadowolony z yz,jestem wrecz przekonany chyba ze zakupisz rozruchany egzemplarz to nawet jakbys dal 100000tys to bedzie wielka lipa.Osobiscie wziolbym wylacznie yz lub sx.Suzki,kawasaki sa owiane zla slawa,ale jak jest z nimi naprawde to nie wiedza nawet najstarsi gorale i hanysy,bo jakbym chcial czytac brednie ktore sie znajduja na necie to bym siedzial w domu a wszystkie swoje pieniadze inwestowal w szachy.Kup dobra yz bedziesz zadowolony i to bardzo.Ja mam setke yz z 2001 r i jest super,niemoglem wymarzyc sobie lepszego motorku,sam mechanik byl w podziwie,ze sa jeszcze tak zadbane egzemplarze.Twierdzi,ze silnik byl rozpolawiany dopiero 3 razy.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: piotrgurski » ndz, 2 sty 2011, 21:00

To że masz najlepszą YZ 125 2001r na całym świecie nie świadczy o tym że wszystkie takie są bo można równie dobrze kupić taką kupe że masakra. A sprzęt jest na tyle dobry jak dba o niego właściciel, czyli regularne wymiany czyszczenia i konserwacje elementów itp itd.

Nie słuchaj bzdur że to najlepsze a tamto beznadziejne bo na temat tych beznadziejnych motorów mają do powiedzenia najwięcej ci co nigdy ich nie mieli, ba nawet na takim nie siedział.
Chcesz 250 to bierz ok a co do wyboru to bierz to co w lepszym stanie, gdyż tak samo Honda jak i Yamaha mogą okazać się miną jak i bardzo wdzięcznym i kochanym motorem.

Pochwal się zakupem jak już będziesz miał.

Ps: Jestem bardzo ciekaw jakim sposobem mechanik doliczył się ilości otwarcia silnika :rolleyes: było by fajnie gdybyś zapytał to każdy z nas by mógł sobie sprawdzić ile razy był otwarty jego silnik :lol:
ADV/Adventure

Pasacio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 7 paź 2007, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: Pasacio » ndz, 2 sty 2011, 21:20

Oj Fifi wyprzedziłeś mnie z pytaniem o iloś rozpołowień silnika , to chyba najbardziej skrywana tajemnica w tej części europy.

Jak już się uparłeś na tą 250 to nie patrz na markę tylko na to w jakim stanie jest technicznym .
Sam jak głupi kupiłem 250 zamiast 125 i powiem ci prawdę . Pierwsze jazdy to była dla mnie tragedia motor sponiewierał mnie jak chciał , to tego kilka nie miłych gleb i miałem niechęć do jazdy trwającą troche czasu . Do dnia dzisiejszego mam respekt przed mocą tej bestii i niestety czy też stety blokade psychologiczną bo przed każdym ostrzejszym ruchem manetki coś we mnie mówi abym uważał .


Bądź mądrzejszy od wszystkich i bierz cr 500 ....

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: magi » ndz, 2 sty 2011, 22:14

A gdzie ja napsialem,ze wszytskie yz sa dobre???Ja mam swietny sprzet i bede sie nim chwalil i bede zawsze za ta marka,choc wiem ze jesli kupi sie głowno to bedzie smigala jak komar i ciagle sie psula.Mechanik powiedzial mi tak jak dobrze pamietam,silnik byl rozpolawiany mniej wiecej 3 razy wszytskie srubki sa oryginalne i w bardzo dobrym stanie,malo tego silniki te byly polowione na silikonach i gdzie niegdzie znajduja sie jeszcze resztki silikonu.Mysle ze nic nie przekrecilem,bede sie z nim widzial dokaldnie sie zapytam.Jesli mialbym do wyboru kawaski,suzuki,Yamahe,ktm,honde,husqwarne itp itd w takim samym stanie to wybral bym Yamahe.Nie zmieniam motocykli co sezon nie mam wielkiego porownania,tylko tyle co zrobilem kilka kolek na crf,yzf,sx,kx,rm itp itd,ale slucham ludzi ktorzy wiedza co mowia,siedza w motocrossie,maja pojecie i tyle odemnie pozdrawiam kolegow i tylko Yamaha

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: Czepek » ndz, 2 sty 2011, 22:42

Mógłbyś czymś poprzeć wyższość yamahy nad innymi markami, jeśli mielibyśmy do czynienia z motocyklami w takim samym stanie? Np porównajmy nówki. Nie odbieraj moje postu źle, z czystej ciekawości pytam.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Autor tematu
MAti 21
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pt, 26 lis 2010, 20:14
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: MAti 21 » ndz, 2 sty 2011, 22:54

planuje tylko te dwie marki ale i tak masz rację trzeba wziąść to co będzie w lepszym stanie a nie patrzeć na daną markę ,jak kupię to nie ma sprawy pochwalę się obiecuje. :)

psyke
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: śr, 30 wrz 2009, 19:37
Motocykl: yz 250f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: psyke » ndz, 2 sty 2011, 23:06

magi pisze:Mechanik powiedzial mi tak jak dobrze pamietam,silnik byl rozpolawiany mniej wiecej 3 razy wszytskie srubki sa oryginalne i w bardzo dobrym stanie,malo tego silniki te byly polowione na silikonach i gdzie niegdzie znajduja sie jeszcze resztki silikonu.
Albo jeszcze mi brakuje jednej półkuli mózgu po sylwestrze albo nie rozumiem tu czegoś. To, że na karterach sa resztki sylikonu to znaczy że był 3 razy rozpołowiany? :O wtf ? Jak odróżnić śrubki oryginalne od zamienników ?

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: sebek1516 » ndz, 2 sty 2011, 23:17

Jak odróżnić śrubki oryginalne od zamienników ?
Bo mechanik tak mówi!! :lol:
I skończ już zadawać głupie pytania :rolleyes: :rolleyes:
A jak sprawdził czy oryginalny?
Na smak pewnie, czyli tak samo jak sie sprawdza czy olej pełno syntetyczny czy pół, 98 czy 85 benzyna... ;D
A karterów nie powinno się czyścić z silikonu po rozbieraniu? :D

No dobra sory za offtop ;D

Mod: Nic się nie stało :)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: Reniek » pn, 3 sty 2011, 01:01

Jak odróżnić śrubki oryginalne od zamienników ?
Bo mechanik tak mówi!! :lol:
I skończ już zadawać głupie pytania :rolleyes: :rolleyes:
A jak sprawdził czy oryginalny?
Na smak pewnie, czyli tak samo jak sie sprawdza czy olej pełno syntetyczny czy pół, 98 czy 85 benzyna... ;D
A karterów nie powinno się czyścić z silikonu po rozbieraniu? :D

No dobra sory za offtop ;D

Mod: Nic się nie stało :)
[/quote]


Panowie Panowie widzę że temat przekształca sie w Shoutboxha ( o którym marzę na tym naszym kochanym forum) i niebawem pobije popularność, wypowiedzi na tym forum do tego łapią mnie obawy że TOPMODL straci wielu widzów którzy zaczna pilnie obserwować ten wątek.

Kto wygra , walkę słów , nerwów , kto da sie przekonać a kto zostanie przy swoim zdaniu czekajcie Państwo aż wszystko kiedyś sie rozstrzygnie....
|Tylko kiedy to nastąpi ???

Teraz moja kolej na wypowiedź chyba dopiero po raz drugi.

Opowiem Wszystkim o Sobie i o tym jak wszystko sie zaczęło :D "TO bd Ciekawe"

Pierwszy sprzęt simson ahhh taa moc i tuningi na 60cc
kolejne Rski 125 od 92 do 2006

.... i teraz KX 125 rocznik 92 miał być a byl chyba 89 STAN IDEALNY z tym że idealny to całkiem poważnie konkretny remont ... pojeździłem kilka tygodni czy miesiecy juz nie pamietam bo to dosyc dawno było i sprzedałem bo mnie łapy bolały i nie było mnie stać na utrzymanie dla tego wróciłem na szosę .
Po roku wróciłem do motocrossu bo juz miałem jakieś tam pieniążki na utrzymanie sprzeta , wydałem na Cr z 96 250 chyba 5200 po kilkunastu dniach tłok staną a cylek PĘKŁ wał staną itd itp .... remont zawieszenia i silnika posżło okolo 5000zł WSZYSTKO CO MIAŁEM !!! WSZYSTKIE PIENIĄDZE W NIĄ WPAKOWAŁEM i sprzedałem za 3800 chyba po remoncie bo juz na nic kasy nie miałem tak mnie moja pasja wydoiła !!!
Znów powrót na szosę ,dozbierałem ,sprzedałem szosówkę kupilem CRF 250 polatałem było fajnie sprzedałem kupiłem CR 250 2001 i to był strzał w 10 !!
Mimo to że miałem juz kilka sprzętów to i tak po tym jak na nią wsiadłem to RĘCE WYKRĘCAŁO i ""CHCIAŁA MI JAJA URWAĆ"" :D Nie dałem się: P : P .
Po jakimś czasie ją opanowałem ale, KOLEGO JA TU WIDZĘ ŻE TY Z KMX CHCESZ na 250 się przerzucać to ja nie wiem czy ty poważny jesteś czy nie , nie mam reguły że jak wszyscy napier*** na jednego to ja z nimi ale ONI SĄ JAK BRACIA Chcą Ci pomóc i dobrze Ci radzą , a Ty zrobisz jak uważasz.
Ps. mam nadzieję że nie dostane Bana za to co napisze teraz ale powiedz mechanikowi niech sie pierdoln/ie w łeb ....
To by było na tyle.
Dziękuję za uwagę i Udanego Nowego Roku.

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: magi » pn, 3 sty 2011, 14:51

Ja co mechanikiem nie jestem to widze czy silnik byl meczony rozbieraniem czy tez nie.Srubki nie sa obronione,oryginalne srubki maja kolnierz i charakterystyczny kolor i takich srubek nie dostanie sie w pierwszym lepszym sklepie,wogole je trudno dostac,chyba ze ktos zamowi oryginale 100zl za srubke.Przez rece chlopaka,ktory mi robi moto przeszlo juz kilkaset jak nie wiecej silnikow,glownie zajmuje sie off-roadem.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: Czepek » pn, 3 sty 2011, 15:03

magi pisze: 100zl za srubke.
:rolleyes: :lol: Ze złota te śrubki ? Dlatego charakterystyczny kolor ?
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: magi » pn, 3 sty 2011, 15:24

złote one sa???Ja widze szare,a gdzie tam zlote to nie wiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”