Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 3 sty 2011, 18:05

A co w przypadku gdy poprzedni właściciel kupił oryginalne śrubki?

W tym przypadku delta(od x) wynosi 1 :rolleyes:

Trzeba by też obliczyć siłe dokręcenia śrubek podczas wszystkich rozbiórek, siła dokręcenia jest wprost proporcjonalna do zużycia łba śrubki.
W obliczeniach musimy pod uwage wziąść też jakość wykonania klucza(gorsze- szczególnie chińskie klucze szybciej zużywają łeb śrubki)
Do tego trzeba uwzględnić przyspieszenie ziemskie(9.81) i siłe wiatru w garażu przy odkręcaniu śrubek, oczywiście w metrach na sekunde.


Mając wszystkie dane możemy obliczyć ile razy był rozpoławiany silnik od nowości.


Dziękuję 8)

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: magi » pn, 3 sty 2011, 18:26

Zapomniales o sile grawitacji na Ixionie.Z tematu zrobila sie dyskusja po czym poznac ile razy silnik byl rozbierany i okazalo sie ze mam zlego mechanika.Tak czy inaczej nadal bede twierdzil,ze jest w wysmienitej kondycji i drugiego takiego z tych lat nie znajdzie sie.Co do pytanka co bym wybral jakbym mial do wyboru nowki.Oczywiscie Yamahe,a czemu??bo idzie za nia opinia,teraz suzuki,Yamaha,ktm itp itd sa mniej wiecej na rowni sobie,ale suzuki z 2001 roku a Yamaha z 2001r to niebo a ziemnia.Skrzynia pieknie pracuje,moc jest swietna nie to co w Hondzie(mialem nieprzyjemnosc raz smigac w zyciu honda 125 z 2004r jak dobrze pamietam i ten motor nie jedzie ani na gorze ani na dole i nie smigalem zajezdzonym moto,tylko swieza setka).Bijcie mnie,wywalcie z forum a ja nadal bede twierdzil ze jesli motor to Yamaha.Powoli zbliza sie sezon,napewno wybiore sie na tor do Tarnowa(Zbylitowska Gora),Kielce(Jasiow,Zagnansk),Konary(staram sie byc co 2 tydzien),moze do Dobrej bym sie wybral bo podobno tor jest zawsze zadbany,wiec zgadamy sie,poscigamy,posmiejemy,podupczymy(tylko zamotam laski) i obejrzycie moja yz fachowym okiem czy silnik jaki i caly motor wyglada na 10 letni zabytek.

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: Kre_K » pn, 3 sty 2011, 18:31

Autorze tematu:
chyba zorientowałeś sie,ze ludzie wypowiadajacy sie w tym temacie ciagną sobie łacha z jakiegos łba,ktory wie ile razy rozpoławiali mu silnik podczas kariery jego 11 letniego motocykla,wiec proponuje Ci zakonczyc ten temat a samemu kupic co Ci sie bardziej podoba,bo i tak wszystkie wskazówki dotyczące kupna motocykla w Twoim przypadku sa bezsensu,bo jestes osoba z cyklu "dzieki za rade,ale wiem lepiej"
Jedyne,w czym moge Ci pomoc,to uczulic na STAN motocykla,a nie jego wyglad wizualny (fajne,kolorowe naklejki itp),bo po przesiadce z kmx,czy tam innego odkurzacza ewentualne zaniedbanie tej kwestii moze strasznie bolec potem Twoj portfel.
---------------------------

MXdawid#767
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 176
Rejestracja: sob, 11 paź 2008, 11:04
Motocykl: Honda CR 125 '04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: MXdawid#767 » pn, 3 sty 2011, 19:07

a tak apropo to mam pytanie. skąd wiesz że drugiego takiego moto w takiej ''wyśmienitej'' kondycji nigdzie nie ma?? skąd wiesz to co ma schowane pod słomą obok starej WSK?? tym bardziej skąd wiesz kto na forum ma jakie moto i w jakim stanie skoro uważasz że drugiego takiego moto nie ma?? uważasz że yamaha jest the best i honda bee to mam takie pytanie. czy miałeś okazje dłużej użytkować te motory na dłuższą metę( chodzi mi o hondę, suzuki bo yamahe masz a wypowiadzasz się na ich temat)?? bo to że jedna honda tak jechała to nie oznacza że wszystkie tak jeżdżą. hmm yamaha the best a słyszałeś że skrzynie w yamahach są niezbyt wytrzymałe?? w mojej okolicy już w trzeciej yamasze wytarły się sprzęgła kłowe w skrzyni(yz 125 z 2000, yz 250 z 1998 i yz250F z 2007) dlatego nie mówię tego bo ''słyszałem'' tylko widziałem(dodam że sprzęgło jest używane i olej zmieniany) a w hondzie tylko raz widziałem awarię skrzyni ale to było w moto z 1991 roku dlatego nie mów że yamaha i nie ma nic lepszego. mimo to nie uważam że honda jest the best bo każde moto ma swoje wady i zalety dlatego każdy kupuje moto pod siebie, jeden kupi hondę za prowadzenie i moc na górze a inny yame za dół i niebieskie plastiki. pozdrawiam :)
Honda CR 125 2004''

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: magi » pn, 3 sty 2011, 19:17

Smigam nie duzo bo leci 2 sezon,ale jeszcze nidgy nie spotkalem sie z tak zadbana Yamaha,a troche tego wiedzialem.Tak jak wczesniej pisalem smigalem na poszczgolnych motorach kilka kolek na torze i troche wiecej na kacie kolegi z 2004r.A tak pozatym to rozkrecajac moto widac czy ktos o nie dbal czy tez nie,wystarczy spojrzec na silnik z zewnatrz i wiesz wszytsko,bo ktos kto ma burdel na zewnatrz z wystajacym silikonem z cylindra nie ma ladu i porzadku w wewnatrz

GRUUBBYY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 18:07
Motocykl: KLX 450 R
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: GRUUBBYY » pn, 3 sty 2011, 19:34

MAti 21 pisze:Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???
Ja wiem że jest to totalna różnica między crossem a enduro ale ja jeździłem na setkach w crossie i już wiem że to jest za mało jak dla mnie
Na motorek chcę przeznaczyć maks do 8000 tyś .
W tej cenie kupisz jakieś 5 letnie 250 2t.Nie ma zasady i tak wszystkie 5 latki są zmęczone.
Chwalisz się swoimi umiejętnościami wiec ja uważam ze dla ciebie 5 letni cross to szrot.Takimi gównami jeżdżą tylko seniorzy zaledwie pyrkając na torze. Bo jaki zawodnik który w 100% okiełznał setę siada na 5 letnią 250 2T?. Dozbieraj do nówki i wtedy będziesz zadowolony.

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: seteman » pn, 3 sty 2011, 20:52

GRUUBBYY pisze:
MAti 21 pisze:Takimi gównami jeżdżą tylko seniorzy zaledwie pyrkając na torze. Bo jaki zawodnik który w 100% okiełznał setę siada na 5 letnią 250 2T?.
ojjjj no nie wiem... ;) ja jeżdżę RM250 z 1995 roku. wiec moje moto ma 15 lat i ciągle ma werwę jak na moje umiejętności. a crossówkami jeżdżę (nie zawodowo) od 20lat.


sety nigdy nie próbowałem ogarniać bo to dla mnie za wściekłe moto...

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: Rams » pn, 3 sty 2011, 22:32

Magi zrób zdjęcia swojego moto pewnie jest w lepszym stanie niż nowy motor z salonu.

MAti 21 kup sobie porządną setę, a nie 250 2t zobaczysz jak cię ten szatan rozniesie jak gnój po polu wiem co mówię, miałem do czynienia z kx 250 w lesie to tym nie szło jechać albo zamulałeś albo zapierdalałeś. 250-tki 2t są dla zawodników lub dobrych amatorów.

WFM-SHL-WSK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 130
Rejestracja: sob, 26 gru 2009, 02:36
Motocykl: CR 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław !!!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: WFM-SHL-WSK » pn, 3 sty 2011, 23:35

Przyznam się wam że też miałem takie klapki na oczach jak kupowałem cr (ale to kupno było troszkę z innego powodu,ale nie ważne)...

1.Ogar 200
2.Ogar 205
3.Jawka 50 -kaczucha
4.ogar 200
5.Motorynka
6.Shl M11
7.romet kadet
8.komar
9.Wsk gil 125
10.Trajka
11.Motorynka
12.komar
13.Yamaha Dt50
14.gokart..
15.Hercules
16.Yamaha yz125
17.Hercules
18.Simson sr51
19.simson
20.Rm 250
21.piaggio Quartz
22.ogar z silnikiem Wski125
23.Yamaha Dt80
24.Yamaha Dt80 na 50
25.peugeot z silnikiem rometa
26.cross z silnikiem rometa 3
27.Jawka Mustang...
28.Motorynga
29.Yamaha DT125R
30. Honda cr 250 1996r

To moje motory tyle tego już było ( wiem że połowa to komarki,no ale motor)...

I powiem wam że te moje cwiary co miałem to były padła...dopiero tą cr jak zrobiłem i zainwestowałem.... To zobaczyłem jak powinna chodzić prawdziwa 250 ....

prawda śmigałem po polu (4 hektarowym ( wczoraj) ...) na kolcach....

I to jest nie to utrzymania przynajmniej jeszcze dla mnie,nie będę tu zgrywał kozaka, bo nim nie jestem.....

I co zauważyłem to 250 idzie dopiero od 3,4 biegu ....A Ja sobie nie wyobrażam żebym wchodził 3 czy 4 w jakiś winkiel....


I tak szczerze to rozpatruje zamianę na 125 bo po co mi 250 jak ja nawet nie rozwijam 50% jej mocy..? ....

Bo teraz wiem że jeszcze nie dla mnie 250 ....

I tobie tez proponuje kupić 125 a za 8tyś to będziesz miał fajny motorek....


Pozdrawiam.... :)
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika ... !

---------------->

Autor tematu
MAti 21
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pt, 26 lis 2010, 20:14
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: MAti 21 » wt, 4 sty 2011, 00:07

dzięki bardzo chłopaki za rady muszę to w takim razie jeszcze raz przemyśleć

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: sebek1516 » wt, 4 sty 2011, 00:17

Po co po 3 entery między linijkami, wystarczy kropka zamiast tych 4-ro kropek a post na pewno na przekazie nie straci ;)

Powoli tu się robi kącik wspomnień a nie zapomnijcie jaki jest pseudo cel tego tematu, a pseudo dlatego że autor jest uparty i nawet jak podeślecie swoje propozycje 250 to nadal swojego zdania będzię się trzymał.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Proszę o pomoc 2T 250 jakie najlepiej kupić ???

Post autor: Reniek » wt, 4 sty 2011, 01:19

Panowie chyba wszyscy się juz wypowiedzieli , proponował bym by któryś z moderatorów zrobił podsumowanie i temat zakończył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”