DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
KaceR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 6 lis 2008, 19:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Post autor: KaceR » pt, 19 lis 2010, 19:10

Dobra, Panowie dzięki wszystkim za rady, wybór padł na KTM 620/625 lc4, ale tylko w wersji sc. Wiem, że nie będzie łatwo znalezć dobrego, ale mam czas i myślę, że w końcu kupię tego kata. Myślę, że to będzie najrozsądniejszy wybór, nie będzie to exc, ale też jest całkiem mocny i wagą jakoś bardzo nie odstaje, a przy tym jest dużo dużo dużo bardziej tańszy i mniej uciążliwy w eksploatacji. Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady! 8)

spinaczev
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 22:54
Motocykl: GG Honda
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Post autor: spinaczev » pt, 19 lis 2010, 19:26

Też bym stawiał na zadbanego lc4, ale ciężko znaleźć taki okaz nawet jak masz pieniądze ;). Kolejny typ to DRZ.

Temat motogodzin jest ciężki.
Wpływ na zużycie podzespołów ma wiele czynników np. obciążenie silnika, temperatura itp. Silniki wytrzymałościowo bada się pod stałym obciążeniem i przy stabilnych warunkach zewnętrznych. Podobno różnica temperatury powietrza o 10`C robi diametralną różnice.
Widziałem kawałek takich badań (trwały z tydzień czasu) i musiały one być powtórzone z powodu zmiany pogody. Przez upały klimatyzacja pomieszczenia nie dawała rady i temperatura chłodziwa wzrosła.

Możecie dać przykład takiego mądrego licznika (liczącego wg wzoru), w którym można zaprogramować jaka jest wartość obrotów znamionowych?
Rozbieżność wartości obrotów znamionowych (moc maksymalna) dla 2t i 4t to nawet 30%. Więc wydaje mi się, że nie ma uniwersalnych mądrych liczników mth.
Jeżeli nie można zaprogramować tej wartości to liczy on najprawdopodobniej, tylko czas występowania impulsu i nie ma za co przepłacać, bo i tak ten błąd jest duży.

arek7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: czw, 19 lis 2009, 20:26
Motocykl: pomarańczowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Post autor: arek7 » sob, 20 lis 2010, 16:41

morał jest taki że liczymy mth na podstawie spalonego paliwa a licznikom mth mówimy kategoryczne nie :partyman:

arek7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: czw, 19 lis 2009, 20:26
Motocykl: pomarańczowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Post autor: arek7 » ndz, 21 lis 2010, 10:59

nie dzięki mam exc z super licznikiem mth. :lol:

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Post autor: enduroguy » pn, 22 lis 2010, 00:22

ghollum pisze:
enduroguy pisze:Nie wiem skad sie wzielo, ze liczniki motogodzin licza w zaleznosci od obrotow. Jest impuls to czas leci i tyle. Myslicie, ze jakby zastosowac licznik motogodzin w samochodzie to liczylby 3 razy mniej niz w motocyklu? :) Dla porownania powiem, ze w KTM'ach z ktorymi sie spotkalem przy 100mh bylo nabite +-4000km.
Człowieku zanim zaczniesz pisać tego typu bzdury poczytaj trochę chodźby wikipedię:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Motogodzina
Twoje rozumowanie może być zastosowane do maszyn z stałych obrotch a silnik spalinowy taką maszyną nie jest, liczniki Mth oferowane choćby na allegro są dwojakiego typu, jende tańsze liczą tylko czas pracy silnika od momentu otrzymania pierwszego impulsu do ostatniego takie liczniki są bezużyteczne w liczeniu Mth silika, prawdziwy licznik Mth dla silnika spalinowego liczy czas pracy silnika na podstawie wzoru podanego choćby na wikipedi takie licznik dają prawdziwy obraz pracy silnika niestety są droższe. Twój przykład z licznikami w KTMach jest jeszcze bardziej komiczny bo czy zdajesz sobie sprawę z tego że za pomocą takiego licznika można natrzaskać 150Mth nie odpalając silnika? :mrgreen: tak to nie żart :mrgreen:
Wikipedia i Swiat Motocykli to mnie malo interesuja. Na plocie raz bylo napisane "dupa", chcialem poglaskac i co? Drzazga mi weszla :)

Moze jeszcze mi cos umknelo i liczniki motogodzin, ktore stosuje 90% jezdzacych na crossowkach maja opcje wybierania modelu motocykla? Zdajesz sobie sprawe, ze obroty znamionowe dla powiedzmy dr650 i rm125 bedzie sie roznily okolo dwukrotnie? W takim wypadku moim zdaniem lepsze jest stosowanie licznika najprostszego, bo sam mozesz ocenic swoje umiejetnosci i np. przemnozyc to co zaleca serwisowka przez dwa.

A tak swoja droga, korzystajac ze wzoru podanego w wikipedii to wyszlo mi, ze albo wiekszosc uzytkownikow excr'ow jezdzi glownie na odcieciu, albo krecisz swoja sztuke niewiele powyzej obrotow biegu jalowego na ostatnim biegu, a to baaaaardzo niezdrowo, mimo ze wg. mth oszczedzach ;)
pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Post autor: ghollum » pn, 22 lis 2010, 18:05

Z tego co widzę na allegro nie ma prawdziwych liczników Mth dających prawdziwy obraz przepracowanych Mth, ale kiedyś były:
http://archiwumallegro.pl/mikroprocesor ... 40009.html
enduroguy pisze:Wikipedia i Swiat Motocykli to mnie malo interesuja. Na plocie raz bylo napisane "dupa", chcialem poglaskac i co? Drzazga mi weszla
Czyli w myśl: "odrzucam rzeczywistość i towrzę włąsną" :lol:

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: DRZ 400 E vs KTM EXC vs Husqvarna te 610 - Który najlepszy?

Post autor: enduroguy » wt, 23 lis 2010, 16:14

Artykuly w gazetach (szczegolnie polskich) i na wikipedii przedstawiaja informacje podstawowe, ogolnikowe, bez zaglebianie sie w szczegoly, ale zdaje sobie sprawe, ze wiekszosci osob wystarczy informacja w tescie motocykla, ze "Crossowka swietnie sie prowadzi, a po wcisnieciu hamulca staje w miejscu" ;) . Moze to i rzeczywistosc, ale przy niskim stopniu wtajemniczenia.

pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”