Jakie enduro po sxf 250?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
ZgibniewZiobor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 15 sie 2010, 19:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: ZgibniewZiobor » czw, 28 paź 2010, 12:35

Cześć.
Jestem na etapie zbierania na endurko, ale jeszcze nie mam pewności jakie wybrać. Prześmigałem sezon na sxf 250 i sprzedałem. To był mój pierwszy motor crossowy. Na ćwiartkę KTM'a narzekać nie mogę, ale to nie to co mi potrzeba. Ja zapierniczam po lasach, ostrych podjazdach. Typowe hard enduro. Sxf średnio się sprawdzał, dlatego go sprzedałem. Napiszę wam co bym zmienił w sxf 250 250 z wydechem Akrapović'a, by wam pomóc w doradzeniu...mi:D
-Kat zbyt gwałtownie reagował na gaz.
-Zawiasy ustawiłem max soft, ale wciąż jazda bardziej męczyła, niż sprawiała radości.
-Motor w enduro robił więcej hałasu, niż faktycznie zapierdzielał.
-Brakowało mu czasem mocy gdy trzeba było podnieść przednie koło lub przeskoczyć nad przeszkodą, która nagle pojawiła się na drodze (głaz, pień, rów, zwalone drzewo itp itd)
-Brak świateł. W gęstym lesie czasem nawet w dzień są potrzebne.
-Brak rozrusznika. Cross był na tip top, ale i tak po wywrotce można było się wykończyć z odpaleniem. Wąwozy to prawdziwa zmora...nie można odpalić na popych:|
-Serwis to skarbonka bez dna, a ja dbałem o moto, więc kasy nie żałowałem.
Teraz trochę o mnie. Mam 177cm i ważę 75-80kg...różnie to bywa, ale w tych granicach. Nie jestem jakimś osiłkiem, ale na brak siły nie narzekam, choć czasem tylko upór sprawiał, że przez sxf'efa nie padłem ze zmęnczenia:|
Potrzebuje dobre, mocne, względnie niezawodne hard enduro. Jeździłem kx 250 2t (2004),exc 250 2t (2006),450 (2007), padliną bez kompresji 525 (2005) no i oczywiście swoim sxf 250 (2006). Każdym z exc jazda to była bajka, relax i czysta przyjemność, choć w 525 silnik był na wykończeniu i brał więcej oleju niż paliwa:P Obecnie zastanawiam się nad exc 200, 250 i 300, excf 400 i 450 oraz nad wrf 450. Tylko te motory biorę pod uwagę inne odpadają. Potrzebuje motor do jazdy a nie do szpanowania więc przedział rocznikowy jest dosyć szeroki ale najlepiej od 2004-2009. Co doradzicie? 2t raczej nie mają rozrusznika, ale ponoć odpalanie to pestka?

Norbi_mx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 13 gru 2008, 11:30
Motocykl: yz250f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: Norbi_mx » sob, 30 paź 2010, 14:07

Ja na Twoim miejscu skupiłbym się tylko na exc 250 2t i excf 450 :) Dwusowa odpalic to pestka tak jak napisales i moim zdaniem wlasnie 2t jest najlpeszym do enduro, bo jest duzo lzejszy od 450 i nie brakuje mu mocy. 450 ma rozrusznic i ma bardzo fajna charakterystyke silnika, teraz sam musisz zdecudowac ktory wybrac z tych dwoch:) Jesli masz mozliwosc to pojezdzij na nich jeszcze i porownaj:) Yamahe sobie odrzuc, ktm jest duzo lepszy jesli chodzi o enduro. Nowe Husabergi tez sa bardzo fajne, ale nic szczegolowego o nich nie wiem.

Autor tematu
ZgibniewZiobor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 15 sie 2010, 19:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: ZgibniewZiobor » ndz, 31 paź 2010, 15:48

Dokładnie, muszę sobie pojeździć na nich, a będę miął możliwość. Obecnie zastanawiam się tylko nad EXC 250 i 300 2T. Trochę mi szkoda kasy na te najnowsze roczniki. Znam siebie i wiem, że podczas jednej wyprawy będę leżał kilkukrotnie. Bardzo lubię trudny teren i ostre podjazdy. 95% spędzam w terenie, gdzie nie mają znaczenia nowe plastiki i świeży rocznik. Finanse mi pozwolą na młody motor, ale nie jestem pewien czy to ma sens. Jaka będzie różnica między EXC 250 z 2004r a np. z 2009? Chodzi mi o prowadzenie, oddawanie mocy. Bardzo zależy mi by motor był silny, ale przewidywalny. Słyszałem, że te nowe 2t są dużo grzeczniejsze od starych i płynniej oddają moc?

ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: ForestRider » ndz, 31 paź 2010, 17:55

Tak jak pisze poprzednik skup się na exc 250 i 450. Teraz tylko pozostaje Ci wybór 2t czy 4t. Tak 2t odpala się łatwo.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

Autor tematu
ZgibniewZiobor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 15 sie 2010, 19:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: ZgibniewZiobor » śr, 3 lis 2010, 10:20

EXC-E 300 ciężko trafić, ale mam czas:D

arek7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: czw, 19 lis 2009, 20:26
Motocykl: pomarańczowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: arek7 » śr, 3 lis 2010, 12:37

jak kupisz młodszego exc 2t to będziesz miał czerwony guzik,a po bolesnej glebie docenia się ten przycisk,no i ten drapieżny wygląd.Polecam 2t do endurowania,sam wcześniej jeżdziłem 250,a teraz dosiadam 525 różnica wagowa jest kolosalna.Zmusiło mnie to do biegania aby trochę okiełznać tego potwora.Polecam exc 300 tyle samo pali co 250 a momęt obrotowy wiele większy co bardzo pomocne w ciężkim terenie.Moim następnym celem jest również 300.pozdrawiam. \:D/

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: omen » śr, 3 lis 2010, 15:08

A tedy na jakim lata?

ogladam czasem enduro np w rumunii czy d. knigta jako podobno najszybszego w enduro i mysle ze 2 t w postaci 300exc moze byc duzo lepszy niz 450 czy 525 exc 4t

Oleek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 50
Rejestracja: sob, 20 lut 2010, 15:41
Motocykl: EXC 300
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: Oleek » śr, 3 lis 2010, 17:55

Proponuje EXC 300 2 T
Masz tam mape i ustawiasz sobie by moto latalo jak 2 T ,badz 4 T
Zbiornik 11 litrów wiec w lesie nie zabraknie
Rozrusznik jest,kopanie 2T to przyjemnosc!!!
No i co najwazniejsze w lesie Serdeczny Kolego to waga i srodek ciezkosci ,a to akutar ktm ma idealnie zgrane w tym modelu!!!
Zycie to nie je bajka,to je bitwa!!

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: omen » śr, 3 lis 2010, 21:14

a masz mozliwosc zdobycia takich map do innych motocykli crf yzf ?

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 3 lis 2010, 22:26

omen pisze:a masz mozliwosc zdobycia takich map do innych motocykli crf yzf ?
W stanach koszt takiego czegoś to $600.

Ja wiem używane za $400, jeździło pare miechów w Ama. Pasuje do CRF 08-09.


Key Features:
Pre Programmed with10 selectable power settings via X10 Switch
Instant Plug in Performance (replaces standard CDI with no mods to wiring required)
Handlebar Switch for Dynamic Map Selection
Small for weight saving and ease of mounting
Rubber Mounting Boot + Brackets supplied (where required)
V-Boost - Internal Voltage Boost Circuit for maximising Spark Energy across the entire rev range
Power Jet Control - Multiple On / Off (where applicable)
Rev Limiter (where required)
Re-Programmable
Race Proven Reliability




Do innych modeli też się znajdzie, ale trzeba tego poszukać.

kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: kotQ » ndz, 7 lis 2010, 00:00

koledzy tak z ciekawosci pytam ile pali taka 300 poniewaz mam podobny problem jak kolega. Jezdzilem kxf 250 i rowniez oddawanie mocy jest troche dla mnie za dzikie lekkie musniecie manetka i ten halas troche dezorientuja kierowce. slyszalem ze 2t sa bardziej nieobliczalne w oddawaniu mocy ale sadze ze to brednie. Waga takze przechodzi na strone 2T tylko niepokoi mnie spalanie no i oczywiscie serwisowanie takiego motorka. Co ile mth trzeba wymieniac tlok a co ile cylinder i korbe? Jest mi potrzebny motor dosc trwaly tak abym mogl przejezdzic sezon bez naprawy tylko generalka na zime i to wszystko. Slyszalem ze w exc 250 tlok co 80 mth ale czy to prawda? A tak na marginesie to TADDY jezdzi na XCW 300 ale to zupelnie inna bajka. Sam silniik kosztuje 19 tys. zł.

Rafciux
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: pt, 30 paź 2009, 20:41
Motocykl: Rmz 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro po sxf 250?

Post autor: Rafciux » ndz, 7 lis 2010, 18:42

Jeżeli oddawanie mocy kxf 250 jest dla ciebie dzikie to nie porywaj się na 2t sam jeździłem kilka 2t i osobiście posiadam a kxf 250 też kilka razy jeżdziłem i to właśnie kawka była sympatyczniejsza dla kierowcy.Jeżeli kxf jest dla ciebie za bardzo narwany to kup raczej bardziej 250 EXC-F ,a widzę że ty chcesz się porwać na 300 w 2t jak 250 w 4t za mocne to taka 300 zmiecie cie z motoru.Motocykle 2t nie idą tak spokojnie jak 4t ,w nich na początku idzie ledwo co a przy 5-6tys. obrotów zaczyna porządnie ciągnąć i przez to takiego 2t trzeba wysoko trzymać na obrotach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”