Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
wanabeez
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 21 paź 2007, 15:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: wanabeez » wt, 16 mar 2010, 19:39

Witam Was wszystkich, kiedys pisalem juz na forum w sprawie motocykla ale niestety moje losy potoczyly sie inaczej niz mialy i jestem w stanie kupic motor dopiero teraz.. ale nie zrezygnowalem i nazbieralem walute:D

Jednak w zyciu nie ma latwo, tym bardziej bez wiekszego doswiadczenia wiec przychodze z pytaniem do Was, bardziej doswiadczonych niz ja:)

Otoz mam 175 wzrostu przy wadze ok ~110kg. Chciałbym kupic motor do latania na poczatek po lasach, wiec chcialbym zeby byl zwinny no i zebym go nie meczyl swoja waga, wiec nie jestem przekonany jakiego zakupu mam dokonac, zdazylo mi sie siedziec na sx450 ale sam motor wydawal mi sie tyc za duzy na mnie i jego wlasciciel poradzil mi 250 w 4paku kupic i mowil, ze by mi starczylo, nie mialem stycznosci wczesniej z motocrossem, nie wykluczam, ze chcialbym polatac po torze gdy nabiore troche wprawy... ale tylko dla zabawy ze znajomymi, nie dla jazdy w zawodach czy cos:) wazna jest moja deklarowana suma na motor wiec jest to okolo 7-8tysiecy. Nie jestem przekonany czy nie wziac jakiegos exc 200-250 w 2t... wiekszosc czasu spedze na bank na bezdrozach i lasach, tor to raczej by przyszlifowac umiejetnosci :P, u mnie w okolicy wszyscy do endurowania i amatorskiej zabawy maja crossowki typu 250 4t,450 4t no i sa wariaci na 250 2t i nikt nie narzeka, lataja bite ponad sezon do dwoch amatorsko bez zadnych problemow grubszych z esploatacja i tak jestem rozerwany na dwie strony, prosze o Wasze rady, biorac pod uwage moja wage.

Oraz drugi problem dotyczacy stroju, myslicie ze jestem w stanie ubrac sie za 1000zl? jezeli tak to co byscie polecili zeby w tej kwocie sie zmiescic?? (kask+google, buty, buzer, rekawiczki, spodnie + ??bluza?? ??koszulka??

bardzo Wam dziekuje za poswiecenie swojego czasu zajmujac sie moimi problemami

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: magi » wt, 16 mar 2010, 21:02

Co do wybory motorku Ci nie pomoge,ale napisales czy dasz rade sie ubrac do 1000zl. Wedlug mnie bez problemu jesli nie jestes wybredny i mogly by byc to rzeczy uzywane.Ja osobiscie dalem za buty Alpinestara tech 6 w dosc dobrym stanie 270zl oczywiscie uzywane,spodnie no fear spectrum 50zl(babcia musiala wkroczyc z igla i nica ale mysle ze to nie wysoka cena),uzuwane kaski w bardzo dobrym stanie na allegro znanych producentow chodza juz po 200-300zl.Ja wychodze z tego zalozenia ze warto czekac na okazje np:ktos kupi buzer za 500zl a kilka dni pozniej ciotka z ameryki przysle mu duzo lepszy ochraniacz wiec "stary" sprzedaje po kilku treningach jego wartosc spada o 30-40% a nie jest wogole zuzyty.Chyba ze koniecznie chcesz miec nowy stroj to mysle ze dosc trudno bedzie Ci go skompletowac w graniccach 1000zl

olwin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 19 cze 2008, 01:39
Motocykl: yz250'05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WGR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: olwin » wt, 16 mar 2010, 21:25

za 1000 PLN to kupisz średnie buty i kask, żeby dobrze się ubrać trzeba sporo więcej hajsu. (oczywiście chodzi o nowe rzeczy, wiadomo używane duże taniej)

jeśli chodzi o motocykl to 250 2t nie jest aż takim wariactwem i nie byłby to dla Ciebie zły wybór bo o secie nie ma co gadać
Ostatnio zmieniony wt, 16 mar 2010, 22:43 przez olwin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: mckwadrat89 » wt, 16 mar 2010, 22:26

Witam, z tego co napisałeś to wydaje mi się, że najlepsze będzie EXC 250 2T ładnie oddaje moc, nada się idealnie do endurowania (po to zostało w końcu stworzone:)) i na torze jako tako polatasz. KX 250 i CR 250 są dobre na tor, ale po bezdrożach jazda nimi będzie mecząca, ewentualnie jeszcze do endurowanie nada się YZ 250, bo ciągnie już z dołu i nie trzeba tak odkręcać żeby jechała. Na pewno nie będzie się męczyła pod Tobą, raczej Ty na niej :D Ja mam 184 i w stroju ponad 100 kg i mam czasami wrażenie że to ona prowadzi mnie, a nie ja ją :D Na 250 4T to chyba trochę za mało kasy masz. Niedawno właśnie kupiłem YZ 250 01' a też chciałem 250 4T i miałem kasy mniej więcej tyle co Ty, ale jakbym kupił jakaś tanioche to by się rozsypało zaraz, nie miałbym kasy na remont i by stało. A w 2T wrzucisz parę stów co jakiś czas i jeździsz!! Jeśli chodzi o strój, to polecam Ci kupić niektóre rzeczy używane. 100 razy lepiej kupić coś markowego używanego niż nowa tandetę. Już przerabiałem to z ochraniaczami, butami. Myślę, że za 1000 zł jak pokombinujesz to dasz rade się ubrać, ale bez dobrych ochraniaczy. Czasami na allegro ludzie sprzedają całe zestawy, opłaca się kupić coś takiego, wychodzi sporo taniej niż osobno. np: http://allegro.pl/item952085437_kombine ... kazja.html
http://allegro.pl/item955002869_komplet ... kazja.html
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

Autor tematu
wanabeez
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 21 paź 2007, 15:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: wanabeez » śr, 17 mar 2010, 08:39

Witam, dziekuje za odpowiedzi:) jednak znowu sie cos pozmienialo :P udalo mi sie przekonac brata zeby sie dorzucil:D no i rodzicow:P wiec mysle teraz 8000-9000 na motor:) no i z 1500~~ na stroj:) piszesz Jadwige yz 250:P tylko czy sie nie przestrasze jak na nia siade?:P jak pisalem nie mam doswiadczenia z motocrossem, to bedzie moje pierwsze moto:) ziomek kupil rok temu kxf 250, jest po remoncie i stoi wcale nia nie jezdzil, mowil ze moglby mi sprzedac jak sie zastanowi:P tylko czy nie bedzie za slaba? co do yz 250 to widzialem enduroguy sprzedawal 05` w idealnym stanie za kolo 9 tysiecy:P o ile juz nie sprzedal:P tylko zebym to ja teraz gotowke w reku mial.. inaczej by to bylo, a tak celuje w pierwszy tydzien po swietach na zakup:) exc 250 widze na allegro tez nie po wysokich cenach... ale wiadomo.. kazdy pisze, ze to to to tototototot i tamto wymienione a jaka prawda jest nikt nie wie;/ grr niby najgorsze (hajs) za mna a tu wcale tak latwo dalej nie jest :P

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: ecik » śr, 17 mar 2010, 09:45

A z którego rocznika kolega ma tego KXF250??

Warto może by było się nim przejechać? Wtedy będziesz wiedział czy jest ok z mocą czy też nie.
Tak samo jak na innych - w końcu pisałeś, że dużo tam u was tego jeździ.

250 2T, 250 4T, 450 4T - jak masz możliwość się przejechać chociaż kawałek po lesie to z takiej okazji skorzystaj.

Na początek może ci wystarczyć 250 4T - mój brat ważył też 100kg i na torze motor dawał bez problemu radę.

olwin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 19 cze 2008, 01:39
Motocykl: yz250'05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WGR
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: olwin » śr, 17 mar 2010, 10:45

tą yamahe którą ogłaszał enduroguy ja zgarnąłem :-"

ja stanowczo Ci polecam ćwairę dwutakt

Pasacio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 7 paź 2007, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: Pasacio » śr, 17 mar 2010, 10:47

Wanabeez , byłem w podobnej sytuacji do twojej . Waże troche mniej od ciebie i miałem mniejszy budżet bo 5-6 tysięcy . Też zamierzam najpierw jeździć po lesie , szkolic swoje umiejętności ,a potem na tor , tak jak i ty nie miałem wcześniej styczności w MX .
Myślałem nad jakąłś setą zdrową , ale trafiłem moim zdaniem na okazje bo 250 2t z 2004 roku za 5250zł z transportem pod dom . Za tą cene nie kupiłbym zdrowej sety z rocznika 2001-2003 , tyle że ja zdecydowałem się na dość oryginalny i nieznany w Polsce motor bo GAS GAS mc 250 . Z tego co rozmawiałem z kol. pytler z tego forum , który posiadał taki moto to nie jest on dużo gorszy od japońców .
Ma tam troche markowego osprzętu im. sprzęgło Magura , wydech tuningowany, kierownice lepszą , felgi excel itp idt . Myślę że moto będzie idealny na początek zabawy w motocross .
Na twoim miejscu kupił bym jakąłś crossową 250 2t jak najmłodszą , albo exc 250 2t .

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: pytlar » śr, 17 mar 2010, 11:26

jak do lasu na endurowanie to 250 2t dużo lepszym pomysłem jest od 250 4t, które może i mało bedzie palił ale remont zrujnuje zwykłego zjadacza chleba...
:)

Autor tematu
wanabeez
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 21 paź 2007, 15:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: wanabeez » śr, 17 mar 2010, 11:50

@ecik

2004. ma wydech deppa wstawiony, glowice sportowa, stary wydech gratis, stara kiera bo jest wstawiona pro trapera...
jest to z pewnej reki na bank, tylko motor jest akurat nie na miejscu bo koles nie mieszka juz na osiedlu;)

jest jeszcze jedna opcja, yz250 z 98 roku, tez z pewnej reki od ziomka, tylko naped wymienic musi i tylna opone a reszta smiga.. tez jakies tam dodatki ma, kierownice reikona podwyzszana itp.. i chce za niego 4,5. juz po wymianie tego co pisalem... mysle ze na pierwszy motor tez nie byloby zle, tym bardziej ze mialbym wtedy wiecej na stroj i na ewentualne naprawy, wache, itp itd a nie zostal goly i wesoly po kupnie drozszego motocykla..

a co do przejazdzki to masz racje, ale to bede mogl dopiero zrobic w nast weekend jak ziomus wroci ;] i tak zrobie raczej..

coraz bardziej przekonany jestem do tej cwiary w dwupaku... do lasu starczy a i bym mogl rekreacyjnie na tor wyskoczyc... no i nie zje mnie tak finansowo, co myslicie?

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: ecik » śr, 17 mar 2010, 20:42

Oj jak kawa z 2004 to nawet się za to nie bierz. Kawa to jedynie od 06 w górę :> - nie pytaj dlaczego :P.

Dla mnie im świeższy motocykl tym lepszy :-). Ale jak mówisz, że motor raczej pewny to radziłbym się nim przejechać. Bo wtedy wszystko będziesz wiedział. Ćwiara w 2T jest super - szybka, mocna. Nas las przełożenia na szybkość porobić i hoho :).
Tylko że wadą jest to, że jest taka mocna i jak ci się przytnie gaz to możesz sobie szybko coś zrobić.

U mnie koledze przy takim małym najeździe się zaciął gaz kiedyś (stare dzieje - tzn. wyskoczył jakoś i troche go zrzuciło z motocykla i wtedy on tak gaz otworzył i wisiał na tym motorze) w 250 2T to jak wypierniczył w rowek (taki przed laskiem) i jak wleciał do tego lasu to masakra. Dobrze, że pomiędzy drzewami wylądował ale po tej akcji od razu sprzedał i skończył "karierę" :D.

PS. Jego pierwsza crossówka i też sobie pyrkał ale wystarczył jeden błąd :P

filip1825
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: śr, 21 paź 2009, 20:45
Motocykl: kx 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś mocnego dla kogos ciezkiego??

Post autor: filip1825 » śr, 17 mar 2010, 20:58

ja bym doradzał 250 2t CR RM KX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”