motor dla dziewczyny

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: Borek96 » ndz, 10 sty 2010, 19:37

Tłok fortuny nie kosztuje, a raz na sezon wymienić to chyba nie ma problemu. Ja bym wolał jeździć lżejszym, na lepszym zawiasie, mocniejszym motocyklem, niż mieć niewiele niższe koszty.

Yzf 250
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 226
Rejestracja: śr, 16 gru 2009, 20:04
Motocykl: YAMAHA YZF 250 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: Yzf 250 » ndz, 10 sty 2010, 19:55

Wydaję mi się ze dziewczyna sie rozkręci, dajcie trochę czasu niech polata ta dt. A pózniej pewnie przesiadzie sie na crossówkę !! Pozdro

luuk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 11:23
Motocykl: sx 125 '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: luuk » ndz, 10 sty 2010, 20:42

A ja myślę że jak dziewczyna chce dobrze polatać to niech bierze coś w stylu ktm exc 125 lub husqvarna wr 125. Za 8 kawałków można już wyrwać w miarę zadbany egzemplarz. Na początku może będzie trochę ciężko, ale z czasem dojdzie do wprawy. Jak ma zamiar robić prawko to moto z homologacją będzie jak znalazł, a remonty w takich maszynach są nieco rzadsze niż w wyczynach. A jak masz jeszcze zaplecze w postaci ojca/brata/znajomych którzy latają enduro to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 10 sty 2010, 20:56

luuk pisze:A ja myślę że jak dziewczyna chce dobrze polatać to niech bierze coś w stylu ktm exc 125 lub husqvarna wr 125. Za 8 kawałków można już wyrwać w miarę zadbany egzemplarz. Na początku może będzie trochę ciężko, ale z czasem dojdzie do wprawy. Jak ma zamiar robić prawko to moto z homologacją będzie jak znalazł, a remonty w takich maszynach są nieco rzadsze niż w wyczynach. A jak masz jeszcze zaplecze w postaci ojca/brata/znajomych którzy latają enduro to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.
Taki EXC to tylko ją pociągnie za sobą, po DT 125 już poczuje jak jej seta crossowa łapy rozciąga, a co dopiero jak zaczyna jeździć.

Yzf 250
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 226
Rejestracja: śr, 16 gru 2009, 20:04
Motocykl: YAMAHA YZF 250 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: Yzf 250 » pn, 11 sty 2010, 14:36

Tak nie rozpedzaj sie moze odrazy honde cr 500 :axe:

Autor tematu
CrossGirl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 3 sty 2010, 03:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: CrossGirl » pn, 18 sty 2010, 14:51

ok, DT będę miała z zanadrzu, kolegakupuje więc... :D
a gdyby tak Yamahe YZ 85 albo Honde CR 85?

luuk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 11:23
Motocykl: sx 125 '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: luuk » pn, 18 sty 2010, 20:15

Jak coś to wyłącznie na dużych kołach ale i tak nie wiadomo czy nie będzie za mała. Zresztą musisz wiedzieć, że w takich motocyklach bardzo często przeprowadza się remonty więc zastanów się czy właśnie takiego motocykla potrzebujesz.

turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: turtles0 » wt, 19 sty 2010, 00:33

Jeszcze napisz co oznacza ze doswiadczenie masz niewielkie... :). Tak jak kolega wspomnial wczesniej... Umiesz zmieniac biegi, posluzyc sie w dobrym stopniu sprzeglem itp? 8tys szkoda pakowac w mala pojemnosc (50/80), ktorej sprzedanie graniczy z cudem... A mowie od razu, ze jak troche pojezdzisz, szybko bedzie za slaba i na wakacje juz bedziesz chciala jezdzic czyms mocniejszym. :twisted: .
Zalezy tez co masz w glowie, ale ze jestes dziewczyna to pewnie pod sufitem masz rowniutko, wiec na twoim miejscu zakupilbym poczciwa wsk na jakis czas (wiem, wiem ze brzydkie :mrgreen: i wstyd sie na tym w dzisiajszych czasach publicznie pokazac ), nauczyl poslugiwac sie czyms takim w dobrym stopniu i wtedy jak bedziesz raczej enduro jezdzila to przesiadka na jakies 4T z rozrusznikiem elektrycznym (dr 350 chociaz troche ono ciezkie bedzie dla Ciebie), bo kobitka czegos takiego chyba nie kopnie :).

OiKO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: śr, 27 sie 2008, 17:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: OiKO » wt, 19 sty 2010, 17:21

A ja wam powiem, że zakupiłem mojej siostrze(13 lat,165 cm,chuda) kawe kx 100, dziewczyna pierwszy raz siedziała na moto a teraz po kilku jazdach(zaczęła pod koniec sezonu) już naprawdę czasem ją ładnie wkręca na obroty. Przecież nikt nie mówi by od razu musiała latać full gazem i wyciągać co się da z silnika. Koleżance w takim wieku i z takimi predyspozycjami polecił bym nic innego jak jakieś właśnie jakieś hard enduro w stylu Ktm exc 125. Na początku będzie spokojnie latać ale jak przyjdzie doświadczenie to będzie z czego wykrzesać moc. Enduro 50 są dobre dla młodych na kartę motorowerową. Takim motocyklem ani na tor się nie wjedzie ani dobrze w lesie nie poszaleje. Tym bardziej, że jest w całkiem dogodnej sytuacji(8 tys. zł) i może zakupić ładną sztukę którą przelata niejeden sezon.

struna
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 13:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: struna » czw, 21 sty 2010, 01:46

zgadzam się. Jak ma chęć to da sobie rade. Siostra lata yz 125 i daje rade (tak że młodzi od nas z klubu wstydzą się jeździć po torze jak ona śmiga:). w zeszłym sezonie dołączyła druga dziewczyna- gimnazjum chyba druga klasa zaczęła od cr 85 a na święta dostała sx 125 2007 dodam że jeszcze rok temu nie siedziała na żadnym motorze- ) doświadczenia. Wiec wracając do tematu to jak chce i ma trochę zacięcia do da sobie rade !! (tylko żeby wam dupy później nie sprała hehe:)

crf.matti#45
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: czw, 7 sty 2010, 15:46
Motocykl: Crf 150 #454
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: crf.matti#45 » pn, 1 lut 2010, 20:00

Idealny Motor do jazdy po lesie, polach to crf 150f. Miękkie zawieszenie nie jest to agresywny motor w sam raz dla dziewczyny. Wiem co pisze bo mam taki motor. Napisz do mnie na gg 851836 może coś uzgodnimy
"Odważni nie żyją wiecznie ,lecz ostrożni nie żyją wcale"

kwasny
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 14:50
Motocykl: yzf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motor dla dziewczyny

Post autor: kwasny » wt, 2 lut 2010, 17:03

crf 150 to ostatnie co bym jej polecił z kilku powodów.Taka crf to w Polsce to ciągle egzotyk i z serwisem a przedewszystkim częsciami były by duże problemy,crf 150 to moto raczej do jazdy po torze-praktycznie to samo co 85ccm tylko 4t (tak jak 125 2t i 250 4t) Pozatym uważam ,że taka crf była by dla niej za mała.Lepiej popatrz na coś w stylu dt125 ,serwis niezbyt wymagający ,masa częsci na allegro, a i mocy też ma sporo.
pozdrawiam :finga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”