Jaką 250 ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: omen » pt, 21 sie 2009, 23:46

omen pisze:
Żółwik pisze:Nie wiem tak od początku jestem na tą markę nastwiony :wink:
kilku moich znajomych ma wiec jezdzili tez na mojej crf i yzf kumpla i te dwa motorki sie inaczej prowadza niz ktm np na torze w miejscu gdzi wkladal bieg 4 a nawet 5 na crf i yzf 3 i juz 4 nie dal radyl ,zawieszenie tez inne ale to kwestia gustu jesli chodzi o enduro bral bym ktm ewentualnie wr ale motocross japonczyka

o kosztach napraw nie pisze bo niewiem tylko tyle co mowili ale tanio niema :mrgreen:

rafael
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: ndz, 25 maja 2008, 20:56
Motocykl: Obecnie brak
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorlice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: rafael » pn, 24 sie 2009, 11:38

Marketing KTM działa na ludzi jak płachta na byka :D a tym bardziej jak Błażusiak zasiadł za sterami pomarańczy :) a co to kosztów utrzymania to są tysiące i po prostu jak Cię stać to nie liczysz tego bo możesz w sezonie wydać 2 tyś na moto a może ci się urwać zawór np i wydasz drugie tyle. W motocyklu wyczynowym trzeba być nastawionym na to że przychodzi czas na zmianę oleju filtrów później tłoka itd to wyciągasz kase z kieszeni i kupujesz, bo jak niektórzy mowia "a kupie wyczyna bede jezdził bez pałowania to nie trzeba będzie nic robić " To nie przejdzie tyle powiem
Żyję po to żeby jeździć , jezdzę po to żeby zyć

bajktomi
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: pt, 7 wrz 2007, 09:12
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: bajktomi » śr, 26 sie 2009, 07:48

kolega ma crf 250 i moto ma dobrego kopa tylko w górnym zakrsie obrotów.
Jeżeli szukasz crossa w las to smiało możesz brać 450 i możesz w tedy sopkojnie wydłużyć sobie przebiegi godzinowe miedzy remontami.
Jak już uparłeś sie na 250f to bież yz250f (ma chyba najlepsza charakterystyke silnika).
KTM w 4t chym chym chym ,nasłuchałem sie i widziałem rozwalony cylinder w sx250f z 2007 roku 4h po wymianie korby i tłoka w renomowanym serwisie , moj syn ma sx50 i wszystkie śróbki sie wykręcają w 20mh użytkowania poszło sprzęgło , koło zamachowe pękło i rozwaliło aparat zapłonowy i kupe innych rzeczy .
Osobiście omijam marke KTM szerokim łukiem ,ale to tylko moja opinia.

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: omen » śr, 26 sie 2009, 10:32

bajktomi pisze:kolega ma crf 250 i moto ma dobrego kopa tylko w górnym zakrsie obrotów.
Jeżeli szukasz crossa w las to smiało możesz brać 450 i możesz w tedy sopkojnie wydłużyć sobie przebiegi godzinowe miedzy remontami.
Jak już uparłeś sie na 250f to bież yz250f (ma chyba najlepsza charakterystyke silnika).
KTM w 4t chym chym chym ,nasłuchałem sie i widziałem rozwalony cylinder w sx250f z 2007 roku 4h po wymianie korby i tłoka w renomowanym serwisie , moj syn ma sx50 i wszystkie śróbki sie wykręcają w 20mh użytkowania poszło sprzęgło , koło zamachowe pękło i rozwaliło aparat zapłonowy i kupe innych rzeczy .
Osobiście omijam marke KTM szerokim łukiem ,ale to tylko moja opinia.
zakladasz wydech i chodzi juz fajnie seryjnie moze nie powala ale bez przesady :D :wink:

Norbi_mx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 13 gru 2008, 11:30
Motocykl: yz250f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: Norbi_mx » śr, 26 sie 2009, 10:52

Nie pakuj się w Hondę . Mój kumpel ma crf 250 2007 i co chwilę coś się sypię . Jeśli chcesz mieć mało awaryjny motocykl to bierz Yamahe :] Kolega ma exc-f 250 2005r i nic z nim się nie dzieję , więc też mogę Ci go polecić ;)

rafael
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: ndz, 25 maja 2008, 20:56
Motocykl: Obecnie brak
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorlice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: rafael » śr, 26 sie 2009, 11:14

bajktomi pisze:kolega ma crf 250 i moto ma dobrego kopa tylko w górnym zakrsie obrotów.
Jeżeli szukasz crossa w las to smiało możesz brać 450 i możesz w tedy sopkojnie wydłużyć sobie przebiegi godzinowe miedzy remontami.
Jak już uparłeś sie na 250f to bież yz250f (ma chyba najlepsza charakterystyke silnika).
KTM w 4t chym chym chym ,nasłuchałem sie i widziałem rozwalony cylinder w sx250f z 2007 roku 4h po wymianie korby i tłoka w renomowanym serwisie , moj syn ma sx50 i wszystkie śróbki sie wykręcają w 20mh użytkowania poszło sprzęgło , koło zamachowe pękło i rozwaliło aparat zapłonowy i kupe innych rzeczy .
Osobiście omijam marke KTM szerokim łukiem ,ale to tylko moja opinia.

No jednak ktoś poparł moje obawy co do KTM. Szczególnie mowa o SXF i exc-f 250
Żyję po to żeby jeździć , jezdzę po to żeby zyć

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: omen » śr, 26 sie 2009, 11:20

rafael pisze:
bajktomi pisze:kolega ma crf 250 i moto ma dobrego kopa tylko w górnym zakrsie obrotów.
Jeżeli szukasz crossa w las to smiało możesz brać 450 i możesz w tedy sopkojnie wydłużyć sobie przebiegi godzinowe miedzy remontami.
Jak już uparłeś sie na 250f to bież yz250f (ma chyba najlepsza charakterystyke silnika).
KTM w 4t chym chym chym ,nasłuchałem sie i widziałem rozwalony cylinder w sx250f z 2007 roku 4h po wymianie korby i tłoka w renomowanym serwisie , moj syn ma sx50 i wszystkie śróbki sie wykręcają w 20mh użytkowania poszło sprzęgło , koło zamachowe pękło i rozwaliło aparat zapłonowy i kupe innych rzeczy .
Osobiście omijam marke KTM szerokim łukiem ,ale to tylko moja opinia.

No jednak ktoś poparł moje obawy co do KTM. Szczególnie mowa o SXF i exc-f 250
chcialem yamahe lub honde wybralem honde ze wzgledu na stan ,mimo ze byla 1okazja taniego i zdrowego sxf przyznaje ładny ale jednak japoniec z alu, w miare cenami za czesci ,mozna duzo rzeczy sciagnac chocby z usa zreszta po sezonie napisze wiecej bo kilku ma sxf i maja jeszcze nieduzo zrobione wiec sie okaze porownanie z moja crf po jesieni
pzdr

palmer74
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:22
Motocykl: YZF 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: palmer74 » śr, 26 sie 2009, 23:51

bierz KTM-a koledze sypie się Honda, albo nie bierz bo znajomemu KTM się wali, albo nie może jednak Honda bo koledze Yamaha się posypała, albo może Kawasaki bo szwagier brata miał i jemu urwało tłok po 5 min....albo Suzuki ..itd

fajnie się tak czyta jak każdy swoje chwali :D ktoś kiedyś napisał że używane moto bierze sie te które jest w najlepszym stanie a nie ze względu na upatrzoną markę, ja tak zrobiłem i nie żałuję :D a gdybym tak czytał to pewnie do tej pory bym nie spał i czytał i czytał i czytał.....udanego zakupu :D

Ps. Jak dbasz tak masz, bez względu na markę
my gallery --->>>kliknij www.kovalart.deviantart.com

była Kawa KX-250 '97
była CRF 450 '05
teraz YZF 250 '10

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: omen » czw, 27 sie 2009, 10:52

palmer74 pisze:bierz KTM-a koledze sypie się Honda, albo nie bierz bo znajomemu KTM się wali, albo nie może jednak Honda bo koledze Yamaha się posypała, albo może Kawasaki bo szwagier brata miał i jemu urwało tłok po 5 min....albo Suzuki ..itd

fajnie się tak czyta jak każdy swoje chwali :D ktoś kiedyś napisał że używane moto bierze sie te które jest w najlepszym stanie a nie ze względu na upatrzoną markę, ja tak zrobiłem i nie żałuję :D a gdybym tak czytał to pewnie do tej pory bym nie spał i czytał i czytał i czytał.....udanego zakupu :D

Ps. Jak dbasz tak masz, bez względu na markę

pisze ze mam honde bo byla w najlepszym stanie Ktm nie polecam ze wzgledu na koszty sa drozsze serwisy chocby i jako jedyny niema alu jak japonce :mrgreen: o prowadzeniu nie mowie niech sie przejedzie niektorzy twierdza ze skret niema porownania np z honda (i tu reklama amor skretu:-D ")

palmer74
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:22
Motocykl: YZF 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: palmer74 » czw, 27 sie 2009, 12:16

omen ja nie do Ciebie piję :) tak ogólnie śmieszy mnie ten wątek i przypomina wiele innych powiedzmy z branży komputerowej , czy muzycznej gdzie wszyscy piszą że wszystko co nie ich to be. Ja zgadzam się z moim mechanikiem w 100% który twierdzi że w miarę świeży motocykl serwisowany rzetelnie i dopieszczany będzie dobry, a często mity o wadach poszczególnych marek są kwestią plotek złośliwej konkurencji, fantazji i sam jeszcze nie wiem czego...taka dygresja, taki OT :D
my gallery --->>>kliknij www.kovalart.deviantart.com

była Kawa KX-250 '97
była CRF 450 '05
teraz YZF 250 '10

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: omen » czw, 27 sie 2009, 19:23

palmer74 pisze:omen ja nie do Ciebie piję :) tak ogólnie śmieszy mnie ten wątek i przypomina wiele innych powiedzmy z branży komputerowej , czy muzycznej gdzie wszyscy piszą że wszystko co nie ich to be. Ja zgadzam się z moim mechanikiem w 100% który twierdzi że w miarę świeży motocykl serwisowany rzetelnie i dopieszczany będzie dobry, a często mity o wadach poszczególnych marek są kwestią plotek złośliwej konkurencji, fantazji i sam jeszcze nie wiem czego...taka dygresja, taki OT :D
wiem
podkreslam tylko ze japonce a ktm jest jednak roznica w kosztach dostepie do roznego rodzaju czesci i prowadzeniem po prostu ktm poszedł troszke inna droga swoja droga szkoda ze crossy to taki hermetyczny produkt wydaje sie ze te motory sie nie zmieniaja latami :mrgreen:

palmer74
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:22
Motocykl: YZF 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaką 250 ?

Post autor: palmer74 » czw, 27 sie 2009, 23:37

coś w tym jest :D jak przejechałem się KTM-em , fajnie i tak na prawdę nie miałem nic przeciwko, ale jak wsiadłem na CRF-kę (po tym jak mój KX się rozsypał) to tak jakbym założył stare kapcie ( w sensie dopasowane :D) mimo tego że CRF-ka młodsza od kawy jest o 8 lat :)
my gallery --->>>kliknij www.kovalart.deviantart.com

była Kawa KX-250 '97
była CRF 450 '05
teraz YZF 250 '10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”