Rozpoławianie silnika Yamaha YZ 125 i innych 2T

Wszystko czego chcesz się dowiedzieć na temat sprzętu warsztatowego do serwisowania motocykli
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: rozpoławianie silnika yamaha yz 125

Post autor: sebek1516 » ndz, 25 paź 2009, 23:35

Ironia naszą szablą w walce z amatorami :D

Wiadomość od Wiadomo kogo :)

"po co sie wypowiadasz jak nie rozumiesz pytania specjalnie złozyłem ten temat bo zaczyna sie sezon na naprawy a ztego co widze to duzo osób wchodzi w ten watek. A jednak musi coś w tym byc bo nie wydaje mi sie zeby usmiechało sie komus zapłacic 600zł za wymioane łozysk i korby jak moze poczytac i samemu sprobowac ja tam takim mechanikm nie wieze i dlatego wole sobie sam zrobic. I SIE WIECEJ NIE PRUJ TEN TEMAT I TAK NIE NA TWOJE SIŁY"

Pytanie znakomicie rozumiem, lecz dziwi mnie twoje negatywne podejście do wersji wizualnej odpowiedzi na twoje pytanie.
Ten filmik to skarbnica wiedzy która u mechaników kosztuje kilka stów. To samo zobaczysz gdybyś stał obok jakiegoś mechanika lecz żaden ci nie pozwoli. Dlaczego?

Właśnie że wiedza jest droższa od złota i wszystkich pieniędzy !!!

:)


Jak niby mamy ci wytłumaczyć rozpoławianie silnika? Napiszemy to co widać na filmiku a tam nie masz tylko napisów lecz nawet wizulizację tego co się dzieje, czego chcieć więcej przez internet?

Skoro wolisz sam to metoda prób i błędów ale nie gdy nie masz o tym pojęcia, bo skoro takie filmiki cie nie naprowadziły na jakiś pomysł i rozmyślania o tej robocie to daruj sobie...
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: rozpoławianie silnika yamaha yz 125

Post autor: RafQ » pn, 26 paź 2009, 21:24

Filmiki istruktażowe świetne (nie widziałem ich wcześniej w sieci a troche szperałem).Już wiem jak dorobić narzędzia przydatne do rozpoławiania silnika tak żeby wszystko grało.

Troche silników już złożyłem ale były to przeważnie te polskiej albo czeskiej produkcji+kilka skuterów:wink:.
Nie licze swojej byłej - RM250 bo tam robiłem tylko górę. :)

Właśnie przymierzam się do rozebrania góry w swojej CRF żeby posprawdzać wszystko (niedawno kupiłem i pewnie trzeba będzie zrobić kilka rzeczy)
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt warsztatowy”