cynkowanie

Ogłoszenia oraz usługi
Autor tematu
Kotek80
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 25 sie 2015, 17:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

cynkowanie

Post autor: Kotek80 » wt, 25 sie 2015, 18:01

Witam!
Poszukuje dobrego zakładu w okolicach Krakowa, który zajmuje się cynkowaniem. Zbliża się zima i chciałem zabezpieczyć motocykl przed rdzą. Znalazłem parę zakładów, ale chciałbym porównać ceny, żeby wybrać najlepsza ofertę.
Znajomy polecił mi zakład Victus. korzystał ktoś z was z tego zakładu macie może opinie na jego temat? Chciałbym wybrać zakład, który jest sprawdzony, żeby uniknąć fuszerki.

Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: cynkowanie

Post autor: wicherek666 » wt, 25 sie 2015, 21:48

Witaj, może napiszę troszkę nie na temat, bo nie polecę dobrego zakładu z okolic Krakowa. Podpowiem za to że cynkowanie metodą hot-dip (cynkowanie ogniowe) daje efekt dosłownie nie do zdarcia, który jest znacznie bardziej efektywny niż zazwyczaj spotykana metoda cynkowania galwanicznego. Osobiście rozglądałbym się za firmą która oferuje taką usługę.

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cynkowanie

Post autor: P.S. » ndz, 11 paź 2015, 03:10

To jest chyba mało prawdopodobne -nie realne aby na starej ramie a raczej miejscach gdzie była łączona fabrycznie ( spawach) metodą hot dip położyć poprawnie chodziarz by sam podkład .Sam temat narzuca mi dociekliwe pytanie czy przy galwanizacji obejete są wew części profili ramy ?

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cynkowanie

Post autor: tomasz12 » pn, 12 paź 2015, 21:22

Cynkowanie ogniowe, bo o takim procesie tutaj mowa, nie nadaje się do zabezpieczenia ramy.
Po pierwsze, istnieje wysokie prawdopodobieństwo pokrzywienia ramy.
Po drugie, rama nie jest do tego przystosowana, brak otworów przelewowych. Każdy profil, czy rurka musi mieć otwór wlotowy oraz wylotowy, dla cynku.
Po trzecie, nie wyobrażam sobie przygotowania późniejszego ramy do lakierowania. Podczas procesu cynkowania powstają zacieki, sople, oraz inne wady, które są trudne do usunięcia w zakamarkach.
Ponadto na każdej spoinie spawanej, mamy do czynienia ze zwiększonym osadzaniem się cynku, co bardzo niekorzystnie wpływa na estetykę.

Najbliżej Krakowa znajduje się chyba cynkownia w Chrzanowie, koszt cynkowania ogniowego to 1,80/kg, detale myszą być oczyszczone z lakierów i rdzy.


Moim zdaniem, cynkowanie ramy jest pomysłem bez sensownym. Znacznie lepiej jest ją wypiaskować i oddać do lakierowania proszkowego. Uzyskany efekt będzie porównywalny z fabrycznym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Usługi”