Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: konon312 » pn, 15 lut 2010, 18:51

grayfox pisze: Z wiertłem bym uważał aby nie zniszczyć geometrii otworu o co i trudno. IMO lepiej będzie drobnym pilnikiem (takim okrągłym).
Mysle, ze Matuszowi chodzilo o to, ze wiertelko w palcu i jazda po kolei :D bo wiertarka to by byl hardcore :lol: i rzeczywiscie by sie moglo uszkodzic.

Żółwik
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: pn, 13 lip 2009, 21:02
Motocykl: YZ 250 F 08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: Żółwik » pn, 15 lut 2010, 20:41

Ostatnio po obejrzeniu tej galerii naszła mnie ochota na pomalowanie sobie niektórych części :)

Na pierwszy ogień poszłyby uchwyty od podnóżków bo są lekko podrdzewiałe. Musiałbym je odkręcić rozkręcić, zaszlifować papierem ściernym i dać do pomalowania.

Zastanawiam się jeszcze nad prawym deklem bocznym silnika ( duży okrągły z napisem Yamaha), jest jeszcze na nim część czarnej farby. Czy jest sens odkręcać to, spuszczać olej i malować czy lepiej dać sobie spokój ???

Mint
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: pt, 22 maja 2009, 23:06
Motocykl: Szybki
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: Mint » pn, 15 lut 2010, 21:02

Żółwik pisze:Ostatnio po obejrzeniu tej galerii naszła mnie ochota na pomalowanie sobie niektórych części :)

Na pierwszy ogień poszłyby uchwyty od podnóżków bo są lekko podrdzewiałe. Musiałbym je odkręcić rozkręcić, zaszlifować papierem ściernym i dać do pomalowania.

Zastanawiam się jeszcze nad prawym deklem bocznym silnika ( duży okrągły z napisem Yamaha), jest jeszcze na nim część czarnej farby. Czy jest sens odkręcać to, spuszczać olej i malować czy lepiej dać sobie spokój ???

Podnóżków nie maluj :? Jeśli masz buty motocrossowe to mały jest sens bo i tak się pewnie zetrze .]


Pzdr MInt
HONDA CR 125

http://bikepics.com/members/Mint/




Sprzedam Okleinę na AirBoxa do Hondy Cr 125 Tanio! PW

Żółwik
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: pn, 13 lip 2009, 21:02
Motocykl: YZ 250 F 08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: Żółwik » pn, 15 lut 2010, 21:20

Nie podnóżki, tylko te uchwyty które trzymają podnóżki

Rafał92
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 00:27
Motocykl: Honda CR 125 2001
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: Rafał92 » wt, 16 lut 2010, 14:47

ledwo zacząłem i już kłopoty xD nie mogę sobie poradzić ze ściągnięciem opon, mam 3 łyżki ale jakieś takie 20cm i ledwo nimi ruszam. Pojechałem do zakładów wulkanizacyjnych to mi powiedzieli, że nie będą się bawić w takie coś ;/ następny problem ma taki, że nie mogę nikogo znaleźć kto centruje koła :| Dzwoniłem do 2 firm, z jednej mają oddzwonić jutro, ale coś czuję, że nic z tego nie będzie. Może ktoś z was wie czy ktoś w Lubuskim się takim czymś zajmuje?

Autor tematu
grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: grayfox » wt, 16 lut 2010, 20:27

20 cm łyżki to trochę mało. Ja używam 40 cm od Olka. Dobrze schodzi. Założyłem jakiś czas temu temat o demontażu opon, poszukaj były tam ciekawe spostrzeżenia i filmy.

Centrowanie/splatanie etc. http://moto.allegro.pl/item918390014_sz ... wanie.html Bielsko co prawda ale profesjonalnie. Może wysyłkowo się uda. Jeśli nie PW do mnie załatwimy to jakoś.

Rafał92
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 00:27
Motocykl: Honda CR 125 2001
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: Rafał92 » czw, 18 lut 2010, 18:30

Daję sobie z tym spokój :( nie mogę nawet znaleźć nikogo kto mi koła ściągnie ;/ jak sam to robię to w miejscu gdzie wkładam łyżkę i próbuje coś zrobić to szprychy stają się luźniejsze ;| boję się, że zniekształcę felgę. A już całkiem nie mogę nikogo znaleźć kto centruje koła, a usługa wysyłkowo odpada... ehh jutro zakładam koła spowrotem, idzie odwilż to może niedługo już z garażu wyjadę :)

A za tą kasę co mam kupię sobie przewód w stalowym oplocie z przodu :D Spróbuje sił z jazdą na przednim kole :) do teraz udawało mi się stanąć w miejscu lub tylko przejechać z 0.5m xD

Autor tematu
grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: grayfox » czw, 18 lut 2010, 20:07

Spuszczasz dokładnie powietrze?
Odkleiły się opony od felgi?
Nie bierz zbyt wiele opony na raz. Najlepiej na 3 łzyżki wyciągasz tylko środkową cały czas i całkiem nieźle to idzie. Przez lato zamierzam zbudować taką ściągarkę do opon na zasadzie dźwigni, na YT jest filmik jak koleś czymś takim w 30 s ściąga opone z musem.

Jutro będą zdjęcia z polerowania ramy, dziś poszły mi szczotki w szlifierce kątowej i nie udało się mi tego skoczyć. Jutro także oddaje koła do centrowania. Już niedługo efekty końcowe.

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: konon312 » czw, 18 lut 2010, 20:26

Rafał92 pisze:Spróbuje sił z jazdą na przednim kole :) do teraz udawało mi się stanąć w miejscu lub tylko przejechać z 0.5m xD
Jak bedziesz jezdzil na przednim, to sobie utwardz zawieszenie, najlepiej zapamietaj ustawienie i skrec na max twarde, bo w crossie to jest masakra jak zlapie nura :)

Matti#454
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: wt, 2 lut 2010, 15:09
Motocykl: Honda Crf 150f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: Matti#454 » pt, 19 lut 2010, 11:01

grayfox z niecierpliwością czekam na efekty końcowe twojej cr na pewno fajnie to wyjdzie dodaj zdj jak już wszystko będzie gotowe. ok?

Pozdrawiam
Matti#454
Chinol 125 ------> Honda Crf 150f

Autor tematu
grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: grayfox » pt, 19 lut 2010, 23:17

Hej!

Relacja z dzisiejszych robót:

1.Zająłem się łożyskami w kołach. Wybijałem je już wcześniej przed malowaniem.
Na początek wyczyściłem je z zewnątrz, potem nożykiem(foto) podniosłem uszczelniacze łożysk (trzeba uważać aby ich nie uszkodzić!). W benzynie przy pomocy pędzelka wymyłem wstępie łożyska (każde łożysko w świeżej benzynie). Gdy się wysuszyły umyłem je po raz drugi. Gdy łożyska schły zająłem się uszczelniaczami. Tutaj z obawy przed reakcją gumy z benzyną wyczyściłem je samą szmatką.

Gdy już wszystko było suche nałożyłem smaru do czystego pojemnika(trzeba uważać aby nie zabrudzić całego opakowania).




Następie małym śrubokrętem rozprowadziłem cały smar po łożysku i delikatnie po uszczelniaczach



Na końcu palcami wcisnąłem uszczelniacze.


Łożyska z przedniego koła miały uszkodzone uszczelniacze od zewnątrz, natomiast wewnętrzne były sprawne więc włożę je odwrotnie niż były.

2.Podnóżki

Stępiły się podczas sezonu więc przy okazji je naostrzyłem.
Zakręciłem do imadła i pilnikami (2 okrągłe grubszy i cieńszy oraz płaski) naostrzyłem. Podczas używania płaskiego pilnika trzeba uważać na boczną krawędź, jedna jest robocza! I może nam spiłować to czego nie chcemy.

Tak wyglądały po demontażu


Uchwyt w imadle + pilniki



Efekt końcowy



3. Wypolerowałem dystanse w tylnym kole. Stare zużyły się, więc znajomy tokarz dotoczył mi z aluminium na wzór. Niestety nie zwróciłem uwagi na gładkość powierzchni i simmeringi zużyły się błyskawicznie puszczając wodę do środka.

W efekcie zapiekła się mi oś (na szczęście WD 40 przyszło z pomocą).

Musiałem wyczyścić oś z rdzawego nalotu i wymienić uszczelniacze ( w tym miejscu chciałbym pozdrowić inżynierów Hondy na dobranie takiego wymiaru :D, nigdzie nie mogłem takiego zleźć, dopiero w sklepie Stożek w BB dostałem odpowiednie. Jako ciekawostkę przytoczę przykład iż znajomy do Yamahy praktycznie wszystkie łożyska i uszczelniacze kupił na miejscu u nas w Żywcu w niewielkim sklepiku gdzie mają tylko typowe/popularne rozmiary).


to tyle na dziś!

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria Grayfox + fotki z przeglądu zimowego.

Post autor: sebek1516 » sob, 20 lut 2010, 00:22

Ładnie ;)
Oby Ci się w sezonie odwdzięczyła bezawaryjnością :)
Te podnóżki mnie zaskoczyły, muszę pilniki kupić ;)

Do przeglądu Suzuki sam się zbieram powoli ale w garażu zimno i jakoś się nie mogę zebrać :x
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”