Galeria uzytkownika Rykun

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
Autor tematu
rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: rykun » pn, 6 paź 2008, 15:32

Witam! Jestem tu nowy i chcę pochwalić się nowo nabytym sprzętem. Jest to Honda cr 480 z początku lat 80-tych. Mieszkańcy Sochaczewa a szczególnie okolicznych wiosek pewnie kojarzą ten motor. Głównie dlatego że urwałem tłumik końcowy i przy spuszczaniu z gazu strzela jak z karabinu. W pojeździe są brak m.in brak filtra powietrza, uszkodzone linki (równa się prawie z brakiem hamulców), brak końcówki tłumika i padnięte zawieszenie. Do tego doszło kilka (7) wyłamanych szprych w tylnym kole i poluzowanie reszty co kwalifikuje je do przeszprychowania. Silnik jakoś się trzyma. Rewelacji nie ma vmax 110km/h. Poza tym klasyczna 4biegowa skrzynia. Oto zdjęcia. http://www.bikepics.com/members/rykun/82cr480/ jak przyspawam tłumik to nakręcę film w akcji. Jak ktoś ma doświadczenie z tego typu maszynami i mieszka w okolicach Sochaczewa to proszę o kontakt.

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: superpimp » pn, 6 paź 2008, 17:05

Super fura! :D takie zabytkowe crossówki to jest wypas! Odrestauruj ładnie i jezdzij napewno da ci wiele radości :P

samblaster
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 21:23
Motocykl: honda cr 500af sm
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: złotokłos - okolice warszawy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: samblaster » ndz, 26 paź 2008, 13:09

witam i pozdrawiam wszystkich posiadaczy hondy cr 480r od niedawna sam jestem właścicielem takiego sprzęcika niestety mam mały problem podczas uruchamiania silnika strasznie strzela w tłumik tak jak by zapłon był bardzo bardzo opuźniony a gdy silnik pracuje na piegu jałowym to tak nim szarpie jakby miał za wczesny zapłon po odkręceniu gazu znowu mam wrażenie jakby zapłon był zbyt puźny bo niechce się wkręcać na wysokie obroty proszę o pomoc

pozdrawiam michał

ps. jeśli ktoś ma części silnikowe do takiego motocykla to proszę o kontakt samblaster@interia.pl

Autor tematu
rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: rykun » pn, 27 paź 2008, 16:58

Witam posiadacza najbardziej lajtowego sprzętu jakim jest cr 480. Co do twoich problemów to przetrzep cały zapłon od magneta do modułu, cewki i świecy. Popatrz czy wszystkie styki są ok. Jeśli od strony zapłonu będzie wszystko w porządku to weź się za gaźnik. Może ma za bogatą mieszankę. Mi przy odpalaniu na ssaniu potrafi strzelić chociaż teraz bardzo rzadko. Powiedź coś o kolorze świecy. Może masz zapchany filtr powietrza albo ssanie się zacięło. Jak to nie pomorze to pokręć zapłonem. Tu Ci nie pomogę po się nie bawiłem z nim i myślę że trudno aby się samoczynnie przestawił. Sprawdź jeszcze łożyska na wale i korbie. Luz na nich może powodować zmianę punktu zapłonu. Spróbuj poruszać magnetem na boki jak będzie sie przemieszczać znaczy że łożyska to szmelc. Możemy pogadać na gg. Mój numer 8159641. Chętnie wymienię spostrzeżenia na temat tego motoru.

samblaster
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 21:23
Motocykl: honda cr 500af sm
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: złotokłos - okolice warszawy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: samblaster » czw, 30 paź 2008, 20:29

witam ponownie sprawdziłem wszystko i jest ok zero luzu na korbie i na wale w końcu był regenerowany, zapłon przyspieszyłem do opory i jest trochę lepiej planuje jutro rozpiłować aparat zapłonowy tak aby jeszcze odrobinę przyspieszyć go (ja mam zapłon bez stykowy pod kołem są tylko trzy cewki) co do świecy to jest lekko czarna ale uważam że to wina mieszanki 30ml na litr (motocykl jest jeszcze w fazie docierania) docelowo zejdę do 20-25ml na litr, ze skrzyni oleju nie ubywa uszczelniacze sa idealne, motocykl ma bardzo dobre sprężanie trzeba lekko skoczyć na kopniak bo inaczej niema szans na odpalenie a ja ważę 90kg a co do gaźnika to jeszcze muszę pokręcić (śruba od regulacji biegu jałowego jest wkręcona do oporu a obroty są odrobine za małe i silnik gaśnie)
kolega kiedyś regenerował wał od wsk-i 4 175cm3 i po złożeniu silnika okazało się że ma zapłon przestawiony o 180 stopni po dokładniejszej analizie sprawy wyszło na jaw że zakład podczas regeneracji przez pomyłkę zile wcisną czop wału przez co był zły zapłon ja podejrzewam że w moim przypadku mogło być podobnie choć pomyłka nie jest aż taka drastyczna ale po przyspieszeniu zapłonu jest lepiej ale to jeszcze nie to a zakres regulacji już się skończył ale kilka ruchów pilnikiem i będzie git, a teraz kolejny kłopot przy próbach zapalania motocykla na "puch" (jedna osoba nie da rady - koło staje dęba) wrzucam piąty bieg (modele z 83r mają 5 biegów a z 82r 4) i wszystko jest dobrze napęd jest przekazywany prawidłowo ale podczas jazdy niema piątego biegu mam wrażenie jakbym wrzucił luz albo jakby sprzęgło przekazywało napęd w maksymalnie 2-3% obawiam się że czeka mnie rozłożenie silnika i zrobienie wszystkiego po swojemu
pozdrawiam michał

Autor tematu
rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: rykun » czw, 30 paź 2008, 20:53

Skoro uważasz że to może być zapłon to kombinuj w tym kierunku. Wolne obroty możesz podnieść wkręcając śrubę położenia przepustnicy. Jeśli chodzi o mój zapłon to w jego stojanie są dwie cewki a skrzynia ma 4biegi. Swojej na przykład nie mogę odpalić z popychu nawet jak ze dwie osoby pchają ,już to przerabiałem. Możesz powiedzieć gdzie kupowałeś części i jak jest z ich dostępnością? Jak motor się sprawuje z 5-biegową skrzynią? Zapodaj foty. Ja w następnym tygodniu będę miał przeszprychowane tylne koło, więc wracam do gry. Jak będziesz kiedyś zmieniał łożyska w tylnym kole to szykuj się na odkręcenie nakrętki od strony zębatki do której jest specjalny klucz a przecinakiem tylko omskniesz wpusty bo nakrętka jest z aluminium.
Pozdrawiam.
PS: Widzę że jesteś z okolic Warszawy ja jestem z Sochaczewa może się spotkamy? Może być 11.11 na torze.

samblaster
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 21:23
Motocykl: honda cr 500af sm
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: złotokłos - okolice warszawy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: samblaster » czw, 30 paź 2008, 21:43

witam ponownie śruba od wolnych obrotów (bieg jałowy) jest już wkręcona do oporu a silnik nadal gaśnie co do części to ja szukam, szukam i czasami znajdóje na allegro (dużo części pasuje od cr 250 i cr 500 ja zmieniałem przekładki w sprzęgle i tłumik, założyłem od cr 500) a mój motor kupiłem w otwocku mam go od kilku tygodni ale za duzo przynim nie zdziałałem bo dopiero wczoraj z wojska wyszedłem a na przepustce niebardzo miałem czas na dłubanine, poprzedni właścićel zrobił remont silnika; szlif cylindra, nowy tłok (dorabiany) regeneracja wału + łożyska i uszczelniacze ja zdjołem cylinder bo wydmuchało mi uszczelkę pomiędzy cylindrem a blokiem silnika i podczas tej naprawy zweryfikowałem wnętrze silnik ku mojej uciesze poprzedni właścićel nie okłamał mnie w sprawie przeprowadzonych napraw
pozdrawiam jutro zrobie foty i wstawie ale odrazu ostrzegam szału nie ma

samblaster
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 21:23
Motocykl: honda cr 500af sm
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: złotokłos - okolice warszawy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: samblaster » ndz, 2 lis 2008, 10:39

witam ponownie chciałem dodać fotki ale coś mi nie wychodzi a co do motocykla to w piątek rozpiłowałem aparat zapłonowy i przyspieszyłem zapłon o jakieś 5-6 stopnie i jest o niebo lepiej motocykl trzyma niskie obroty wkręca się jak należy i ogólnie lepiej funkcjonuje ale myślę że jeszcze odrobinę go przyspieszę, pozostał mi jeszcze problem gaźnika a mianowicie motocykl często przy zapalaniu zalewa się sprubuję opuścić mu iglicę a jak to nie pomoże to zmniejszę mu poziom paliwa w gaźniku bo zauważyłem że jak zakręciłem paliwo to przez chwilę silnik zaczynał idealnie pracować
pozdrawiam michał

samblaster
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 21:23
Motocykl: honda cr 500af sm
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: złotokłos - okolice warszawy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: samblaster » pn, 3 lis 2008, 19:30

witam oto zdjęcia mojej maszynki;

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da3 ... 8e3aa.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52a ... 90520.html

pozdrawiam

Autor tematu
rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: rykun » wt, 4 lis 2008, 15:43

Ładny sprzęt. Mój jest bardziej zdekompletowany nie ma niektórych plastików, osłony na zębatkę zdawczą i zgarniaczy w przednich teleskopach. Jak masz silnik po remoncie to będzie służyć wiele motogodzin. Mogę wiedzieć ile dałeś za nią?

samblaster
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 21:23
Motocykl: honda cr 500af sm
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: złotokłos - okolice warszawy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: samblaster » śr, 5 lis 2008, 12:21

ja dałem 1550zł + 100zł koszt transportu (wynajem przyczepy i paliwo)
pozdrawiam
ps. zrobiłem piaty bieg hahaa

samblaster
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 9 paź 2008, 21:23
Motocykl: honda cr 500af sm
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: złotokłos - okolice warszawy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika Rykun

Post autor: samblaster » pt, 7 lis 2008, 12:18

kapralu rykun starszy szeregowy samblaster z zapytaniem; czy masz jakis dostęp do serwisówki bo jestem ciekaw jaką moc i momęt obrotowy ma taki motocykl spotkałem się z różnumi opiniami od 50km do 72km a i jaka mieszankę stosujesz, poprzedni właścićel powiedział mi żebym lał 1:40 ale ja mysilę że 1:35 co ty na to?????
pozdrawiam michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”