Galeria Manhatana

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
szykak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: czw, 17 wrz 2009, 10:27
Motocykl: Honda CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubicz Górny
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: szykak » śr, 28 wrz 2011, 14:29

Manhatan pisze:Masz rację, ale inna sprawa, że sylwetkę należy dopasować odpowiednio do warunków i umiejętności. Oczywiście na twardym, jak najbardziej należy przesunąć się pod sam korek, jednak w przypadku jazdy w grząskim (piaszczystym terenie) z tego co wiem i jak mi mówiono należy dociążyć tylne koło, aby utrzymać trakcję, a także nie zanurkować przednim kołem w piach. Gdzie jest to możliwe, to oczywiście przesuwam się na sam przód siedzenia, jednak w przypadku niektórych winkli, przeniesienie ciężaru do środka daje mi więcej pewności siebie, lepsze czucie, oraz prowadzenie motocykla, a także szybszy wystrzał do przodu, bo tylne koło nie buksuje w piachu, a łapie lepszą przyczepność.

Za komentarze dziękuję :)

Ciekawe kiedy ci motor z pod tyłka ucieknie w zakręcie jak będziesz tak tył dociążał.
Podnieś nogę w zakrętach i troszkę ją zegnij bo ci kiedyś udo się wybije i kolano poleci.

CO do skoków to motor do góry będzie ci ciężko podciągnąć jeżeli nie najedziesz na skok odpowiednią prędkością. Wysokość zależy od prędkości najazdu, najazd oczywiście na stojąco gaz trzymasz do samego końca najazdu (motor trzymasz nogami) w locie balans ciałem lub operacje gazem, tylnym hamulcem.

Tutaj sobie luknij: http://aktywni.pl/video/2394/jako-poradnik/

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: PakaL » śr, 28 wrz 2011, 15:57

szykak pisze:
Manhatan pisze:Masz rację, ale inna sprawa, że sylwetkę należy dopasować odpowiednio do warunków i umiejętności. Oczywiście na twardym, jak najbardziej należy przesunąć się pod sam korek, jednak w przypadku jazdy w grząskim (piaszczystym terenie) z tego co wiem i jak mi mówiono należy dociążyć tylne koło, aby utrzymać trakcję, a także nie zanurkować przednim kołem w piach. Gdzie jest to możliwe, to oczywiście przesuwam się na sam przód siedzenia, jednak w przypadku niektórych winkli, przeniesienie ciężaru do środka daje mi więcej pewności siebie, lepsze czucie, oraz prowadzenie motocykla, a także szybszy wystrzał do przodu, bo tylne koło nie buksuje w piachu, a łapie lepszą przyczepność.

Za komentarze dziękuję :)

Ciekawe kiedy ci motor z pod tyłka ucieknie w zakręcie jak będziesz tak tył dociążał.
Podnieś nogę w zakrętach i troszkę ją zegnij bo ci kiedyś udo się wybije i kolano poleci.

CO do skoków to motor do góry będzie ci ciężko podciągnąć jeżeli nie najedziesz na skok odpowiednią prędkością. Wysokość zależy od prędkości najazdu, najazd oczywiście na stojąco gaz trzymasz do samego końca najazdu (motor trzymasz nogami) w locie balans ciałem lub operacje gazem, tylnym hamulcem.

Tutaj sobie luknij: http://aktywni.pl/video/2394/jako-poradnik/
Dokładnie. Nawet jeśli jest piach to powinno się być przy samym korku bo jak będziesz siedział pośrodku to ciężko się kontroluje motor i może Ci on uciec a dopiero po wyjściu z zakrętu możesz się oddalać. Ja zauważyłem nawet im bardziej siadałem przy korku tym szybciej zakręty mi wychodziły;) I próbuj się tego nauczyć bo zdaje mi się że już tak się nauczyłeś siedzieć na środku i teraz będzie trochę ciężko się oduczyć tego.
Co do galerii bardzo fajna, czekam na jakiś filmik :D
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Autor tematu
Manhatan
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 15:18
Motocykl: stoczterdzieścicztery
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: Manhatan » śr, 28 wrz 2011, 19:27

Stare dzieje, trochę brakowało wówczas pokory, teraz staram się poprawnie wykonywać poszczególne elementy :)

Co do skoków, teorię znam, jednak niestety nie od razu przekłada się ona na praktykę - staram się :)

Dzięki panowie za sugestie!
KTM SX 144 2008r.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: Czepek » śr, 28 wrz 2011, 20:05

Przepiękna ta RM'ka, KTM w sumie też.
Jak wrażenia po przesiadce z suzi na ktm ?
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

charlibrkck
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 73
Rejestracja: wt, 19 maja 2009, 18:07
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: charlibrkck » śr, 28 wrz 2011, 20:34

Widzę że tor w Dębskiej :D Ładnie latasz, pośmigalibyśmy kiedyś razem ale sezon niestety już zakończyłem, szpitalem... :(
KEEP THE GAS!!!

Autor tematu
Manhatan
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 15:18
Motocykl: stoczterdzieścicztery
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: Manhatan » śr, 28 wrz 2011, 20:48

Czepek pisze:Przepiękna ta RM'ka, KTM w sumie też.
Jak wrażenia po przesiadce z suzi na ktm ?
Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie. Jednak nawet pomimo wadliwych skrzyń, wciąż z sentymentem wspominam Suzuki :)

A co do toru, zgadza się Dębska Wola - tor kozak! Jak wrócisz z L4, daj znać, może w któryś weekend polatamy wspólnie :)
KTM SX 144 2008r.

ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: ForestRider » czw, 29 wrz 2011, 14:43

Fajnie latasz. Faktycznie tor w Dębskiej jest kozacki jak tylko jakaś przyczepka znajdzie się w moim posiadaniu to będę tam regularnym gościem. A tak co do rm to miałeś jakieś problemy ze skrzynią? Pytam z 2 powodów: miałem ją kupować i sam miałem Rm tylko że z 93r i żadnych problemów nie było. Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

Awatar użytkownika
drozdowski125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 213
Rejestracja: sob, 26 lis 2011, 16:35
Motocykl: Yamaha Yz 125,Kawasaki Kxf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krzątka/Nowa Dęba
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Manhatana

Post autor: drozdowski125 » śr, 25 sty 2012, 14:00

Fajne Suzuki fajne zdjęcia trenuj i jeszcze raz trenuj pozdro :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”