Odbudowa motocykla CZ 125/516

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
Autor tematu
Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Boro » sob, 19 paź 2019, 20:20

CZ w dalszym ciągu bez postępów. Ale Fantic dostał komplet plastików.


Błotnik przód to oryginał, "zebrana" utleniona warstwa i wypolerowany - wygląda jak nowy. Lampa przód, błotnik tył i boczki to nowe elementy, które obecnie produkuje UFO Plast w serii Vintage. Są idealnym odzwierciedleniem oryginałów Fantic. Lampę i błotnik udało się dostać u nas. Natomiast boczki sprowadzałem osobiście z Włoch. Co prawda są one z modelu z 1981r, który różnił się od 1980 tym, że miał hamulec tylny z prawej strony i krótszy "subframe", ale może kiedyś, gdzieś pojawią się te właściwe. Póki co szukam jeszcze tylnych amortyzatorów Marzocchi, bo teraz ktoś założył Paioli chyba z jakiegoś skutera, bo nawet w naszej motorynce nie były takie krótkie i muszę doprowadzić do logicznego stanu siedzenie, bo ma wyciętą połowę gąbki. A jak tylko zakończy się temat 516, od razu biorę się za Fantica.

Autor tematu
Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Boro » ndz, 3 lis 2019, 10:18

Dłuższe wieczory spowodowane zmianą czasu spowodowały realizację pomysłu stworzenia formy do przedniego pola numerowego. Miała to być forma, na podstawie której chciałem zrobić negatyw do robienia tych tablic z laminatu. Ostatecznie jednak, doszedłem do wniosku, że nie będę tych pól numerowych robił "we świat" i jedna sztuka mi wystarczy. Skutkiem czego forma nabrała ostatecznego wyglądu i to ją zamontuję do swojego egzemplarza 516. A, że lubię pracować z metalem to będzie metalowa zamiast laminatu. Szablon dostałem od Pana Waldemara, wspominanego we wcześniejszych postach. Przerysowałem go na papier w celu uzyskania identycznych łuków na wszystkich rogach.

Papier przeniosłem na arkusz blachy 1,5mm. Później zaokrągliłem rogi.


Rant wokół tablicy zrobiłem za pomocą przyspawania drutu.

Oryginalna tablica ma również dwa "uszka" u dołu. Zrobiłem je z blachy grubości drutu, który służy za rant. Przyspawane są do tablicy od dołu, przez te otwory, przypominające zgrzew.

I zanim podjąłem decyzję, że forma stanie się finalnym produktem wyglądało to tak.

Po wywierceniu otworów do przymocowania plastronu, przełożenia haczyków mocujących tablicę do lag, przelotki na linkę gazu oraz przelotki linki hamulca, użycia niewielkiej ilości szpachli i pomalowaniu ostatecznie nabrało to wyglądu.

Będzie potrzeba to odbiję ją w laminacie i powstanie forma, ale raczej tego nie przewiduję.

Autor tematu
Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Boro » pt, 15 lis 2019, 16:53

Jest i fabryczny tył :dance:


Na dniach koniec tematu CZ.

Autor tematu
Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Boro » sob, 23 lis 2019, 17:43












Co prawda brakuje jeszcze detali takich jak klamki, rollgaz oraz przednia piasta (obecnie 511), ale to już jest kwestia kilku dni. Można stwierdzić, że koniec rozdziału odbudowy 516. Dziękuje za uwagę.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Majster128 » sob, 23 lis 2019, 21:36

Ja tu tylko pogratulować przyszedłem :)
Brawo. Moc pracy przy kompletowaniu montażu wszystkiego w całość.
Teraz będzie tylko zyskiwał na wartości?
Co następne na zimowe wieczory?

Autor tematu
Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Boro » pn, 25 lis 2019, 19:19

Dzięki Majster128, miłe słowa od Guru tego forum :) Tak, teraz CZ będzie sobie stała w specjalnie przygotowanym dla niej miejscu jako eksponat. Następny Fantic i próba wystylizowania go na egzemplarz, którym jeździł Gualtiero Brissoni. Po Fanticu plany również są, ale na razie tylko w mojej głowie.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: solaris » ndz, 23 lut 2020, 20:31

Gratulacje. Prezentuje się świetnie! Myślę, że warto wrzucić ten temat na stronę MotoX niech ludzie podziwiają.

Autor tematu
Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Boro » wt, 25 lut 2020, 20:12

Pierwsze co mnie zaskoczyło po zalogowaniu to "pomarańczowy" status. Nie wiem czy to Twoja inicjatywa solaris, czy większej grupy zarządu forum, ale dziękuję, miło. W kwestii prezentacji mojego projektu, to nie uważam tego za jakiś niesamowity wyczyn, bo są w Polsce kolekcjonerzy, którzy mają w swoich zbiorach dużo, mniej spotykanych modeli crossowych CZ czy nawet JAWA, ale się po prostu tym zbytnio nie afiszują. Opisywałem prace przy 516 tutaj, ponieważ było kilka osób, które namawiały mnie do dzielenia się "przeżyciami" podczas odbudowy. Swoją drogą fajnie było przeczytać PW, od osób, u których mój motocykl przywrócił wspomnienia z młodości. Z racji braku dostępności niektórych części do tej CZ, musiałem zastosować kilka użytkowych druciarstw, zamieszczonych w temacie, ale zawsze starałem się żeby nie odbiegało to czy stylistycznie, czy użytkowo od oryginału. Obecnie czekam na paczkę z Czech z oryginalnymi Cezetowskimi uchwytami i dźwigniami sprzęgła oraz hamulca i rollgazu, czyli części, których brakowało do 100% oryginalnego wyglądu 516.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: solaris » pt, 28 lut 2020, 16:30

Z pomarańczką to pomysł mój. Myślę, że śmiało zasłużyłeś. Podsunąłem jeszcze myśl Luigiemu aby opulikować ten temat na głównej stronie motox.com.pl - to akurat dobry content i myślę, żeby ludzie popatrzyli, że niektórzy jeszcze w tych czasach mają ciekawe hobby ;-)

Autor tematu
Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Boro » pt, 28 lut 2020, 19:25

Ok, dziękuję ;) Szczerze to sam się nie spodziewałem, że temat będzie się cieszył aż tak dużą popularnością. Co poniekąd jest dosyć nieoczekiwane ze względu na to, że praktycznie wszystkie, nawet te duże, fora upadły.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: solaris » pt, 28 lut 2020, 21:43

Niestety ale grupy fejsbukowe przejęły rolę for internetowych ;/ Szczególnie tych mniejszych. Szkoda. Z czasem i to może zniknąć niestety.

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbudowa motocykla CZ 125/516

Post autor: Ciechu » ndz, 8 mar 2020, 21:37

to fajnie
Ostatnio zmieniony wt, 10 mar 2020, 23:12 przez Ciechu, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”