14 latek i kx 125

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
levis
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 323
Rejestracja: pn, 1 kwie 2013, 22:41
Motocykl: 1990 Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: levis » pn, 17 cze 2013, 19:43

no ładnie ładnie - widać jest postęp :-)

Kaza888
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: śr, 20 kwie 2011, 15:13
Motocykl: CR250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: Kaza888 » pn, 17 cze 2013, 22:54

Jeździsz po torze ? Jeśli nie to zacznij bo tylko tam według mnie można się nauczyć jazdy (o ile masz przy sobie odpowiednie osoby). Widzę, że dużo siedzicie, również w błocie, mądrzejsi ode mnie nauczyli mnie, że siodełko to tylko osłona filtra powietrza (trochę inaczej jest w lesie bo tam nie da się ciągle stać). Motocykl mocno ścisnąć kolanami i rura przez błoto! ;) Z własnego doświadczenia wiem, że jeden dzień na torze nauczy Cię więcej niż kilka lat w lesie! Powodzenia!

CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: CZACHA » pn, 17 cze 2013, 23:51

Witaj mam znajomych w dukli też tam śmigałem raz jak sobie moto przywiozłem i powiem ci ze całkiem fajnie morze kiedyś się gdzieś ugadamy
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

Autor tematu
uncatchble
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 7 sie 2011, 19:11
Motocykl: kx 125 98'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: uncatchble » wt, 18 cze 2013, 08:43

Kaza888 pisze:Jeździsz po torze ? Jeśli nie to zacznij bo tylko tam według mnie można się nauczyć jazdy (o ile masz przy sobie odpowiednie osoby). Widzę, że dużo siedzicie, również w błocie, mądrzejsi ode mnie nauczyli mnie, że siodełko to tylko osłona filtra powietrza (trochę inaczej jest w lesie bo tam nie da się ciągle stać). Motocykl mocno ścisnąć kolanami i rura przez błoto! ;) Z własnego doświadczenia wiem, że jeden dzień na torze nauczy Cię więcej niż kilka lat w lesie! Powodzenia!
Muszę zebrać większą ekipę i odwiedzić jakiś tor.
Czuli stosując się do twoich rad mam po prostu mniej używać siedzenia w lesie ?

CZACHA pisze:Witaj mam znajomych w dukli też tam śmigałem raz jak sobie moto przywiozłem i powiem ci ze całkiem fajnie morze kiedyś się gdzieś ugadamy
Swego czasu w Dukli był fajny tor, ale przestali się nim zajmować. Teraz są tam koleiny wyższe od motorów bo dostali się tam terenówkami ;/. Mój brat tam jeździł, może chodź trochę kojarzony na tym forum, @klamer112 .
Drive only as fast as
you have it under control

Kaza888
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: śr, 20 kwie 2011, 15:13
Motocykl: CR250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: Kaza888 » wt, 18 cze 2013, 12:20

Starać się jak najwięcej stać, choć w lesie to zupełnie inna jazda (odkąd odwiedziłem tor to w lesie już mnie nie widziano, niestety nie wszędzie są takie warunki jak u mnie). Siedząc nie da się w pełni panować nad motocyklem w ciężkim terenie, błocie, co innego jak wstaniesz i chwycisz mocno motocykl kolanami, nogami. Sam ciągle się tego uczy by trzymać i nie puszczać! Owocnych treningów :)

major000
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 17 mar 2009, 19:39
Motocykl: HUSKY
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: major000 » wt, 18 cze 2013, 17:37

Kaza888 pisze:Jeździsz po torze ? Jeśli nie to zacznij bo tylko tam według mnie można się nauczyć jazdy (o ile masz przy sobie odpowiednie osoby). Widzę, że dużo siedzicie, również w błocie, mądrzejsi ode mnie nauczyli mnie, że siodełko to tylko osłona filtra powietrza (trochę inaczej jest w lesie bo tam nie da się ciągle stać). Motocykl mocno ścisnąć kolanami i rura przez błoto! ;) Z własnego doświadczenia wiem, że jeden dzień na torze nauczy Cię więcej niż kilka lat w lesie! Powodzenia!
Akurat w błocie i koleinach nie ściska się kolanami motocykla. Mało jeździłeś w enduro skoro gadasz takie bzdury. Wszystko to co masz na torze jest również w naturalnym terenie np. w lesie, a oprócz tego masę innych elementów. Każdy endurowiec przeleci tor szybciej lub wolniej, a crosiarze giną w lesie na pierwszym większym podjeździe lub zjeździe, już nie wspominam o elementach trialowych typu leżące kłody, duże kamienie itd. Przepraszam autora tematu że nie piszę w temacie ale aż mnie zatrzęsło jak przeczytałem stwierdzenie:"Z własnego doświadczenia wiem, że jeden dzień na torze nauczy Cię więcej niż kilka lat w lesie"....

Kaza888
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: śr, 20 kwie 2011, 15:13
Motocykl: CR250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: Kaza888 » wt, 18 cze 2013, 21:58

Pewnie jest tak dlatego bo nie mam w okolicy dobrych terenów do enduro i zapewne stąd to stwierdzenie (takie mam osobiste doświadczenia i tak było w moim przypadku). Oczywiście elementy, o których wspomniałeś są trudne, trzeba trenować i nauczą wiele! W takim razie nie powinienem się wypowiadać odnośnie enduro, zostawię to fachowcom :) Pozdrawiam i powodzenia!

Autor tematu
uncatchble
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 7 sie 2011, 19:11
Motocykl: kx 125 98'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: uncatchble » sob, 22 cze 2013, 12:00

Cieszę się, że powstała jakaś dyskusja. Rzeczywiście, jeżdżę na siedząco, ale to raczej ze względu na to, że łatwiej jest mi wbijać biegi i używać hamulca. Nie wiem, po prostu na stojaka nawet nie wbije biegu bo nie trafię :(. Ale trening i jeszcze raz trening, szkoda że nie mam w okolicy kogoś kto na prawdę ogarnia temat enduro czy motocrossu.

A w międzyczasie:
http://www.youtube.com/watch?v=BLcsHekA ... e=youtu.be
Moje kolejne wideo, zachęcam do subskrybcji, cały czas staram się coś dodawać.


https://www.facebook.com/uncatchblevideos

Przyjmę każdą radę i krytykę, bo wolę posłuchać kogoś kto ma z tym do czynienia !
Drive only as fast as
you have it under control

Autor tematu
uncatchble
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 7 sie 2011, 19:11
Motocykl: kx 125 98'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: uncatchble » wt, 25 cze 2013, 23:33

Drive only as fast as
you have it under control

Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: Norbuś » sob, 29 cze 2013, 09:33

No nie wiem jeździłem tylko po lesie i jak wjechałem na tor było :lol: W lesie ( nie mówie tu o jakimś hard enduro tylko o zwykłym jeżdżeniu po lesie) nie trzeba dużo umieć by jechać. Bo kto mi powie, że trzeba mieć technikę do jazdy po prostej drodze na której znajdują się ewentualnie korzenie, kałuże itp. Po prawie roku jazdy na torze nabrałem troche techniki i teraz moja jazda na dojazdówkach też wygląda lepiej.
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

Autor tematu
uncatchble
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 7 sie 2011, 19:11
Motocykl: kx 125 98'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: uncatchble » wt, 2 lip 2013, 16:54

Drive only as fast as
you have it under control

carmax
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 96
Rejestracja: śr, 21 kwie 2010, 22:58
Motocykl: YZF250 CRF450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: carmax » śr, 3 lip 2013, 00:08

Jak miło się czyta posty 16-latka piszącego ładnie i składnie bez baboli -rzadkość na forach.
A wracając do tematu ,czy masz już wybrany kierunek rozwoju ? Co bardziej Cię kręci: cross czy enduro? Jak zdecydujesz wówczas posypią się bardziej konkretne podpowiedzi fachowców z danej dziedziny. Nie trzeba być "Tadzikiem" ,aby stwierdzić ,że jazda w terenie to taka sama ciężka praca jak na torze , a zupełnie inna technika .Ucz się jazdy na stojąco ,balansu motocyklem (podobnie jak rowerem) przy niskich prędkościach ,pokonywaniu niewielkich przeszkód.Z jazdy na prostej z odwiniętą manetką niewiele wynika ,chyba ,że umiesz ślizgiem brać długie winkle -co zresztą też fajnie wychodzi na stojąco .Jeśli nie radzisz sobie ze zmianą biegów i hamulcem na stojąco -prawdopodobnie masz złe buty!! Ograniczają ruchy ,możliwe też ,że źle masz ustawioną dźwignię biegów .
Na torze proponowałbym zapoznawanie się z motocyklem , sposób trzymania go, siedzenia w winklach ,prostowania łokcia , panowania przy skokach - akurat tutaj nie musisz być najlepszy - to przyjdzie z czasem- na początek spróbuj uczyć sie technicznie pokonywać tor w najłatwiejszy ,a zarazem najszybszy sposób .Fajną maksymę ma jeden z forumowiczów - : jeździć płynnie z jednostajną prędkością , a zobaczysz ,że wyprzedzasz tych co na wariata zapinają .
Pozdrawiam i życzę sukcesów .
p.s. mam parę promili -sorry za reportaż ;P
szukasz nowych ,w dobrej cenie części samochodowych ? pisz na PW -profesjonalna pomoc ,maksymalne zniżki forumowiczom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”