Galeria Łukasza #613

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
Autor tematu
kopczyns1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 18 sie 2009, 23:00
Motocykl: KX250F'13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Galeria Łukasza #613

Post autor: kopczyns1 » czw, 2 lut 2012, 19:56

Witam 8)
Mam teraz dużo wolnego czasu więc postanowiłem założyć własną galerię, może wyniknie z tego coś fajnego :)
Więc tak mam na imię Łukasz, mam 16 lat motocrossem interesuję się od 3 lat i marzyłem żeby sprawić sobie jakiś sprzęt i spróbować jak mi idzie. Nie miałem motocykla ale często jeździłem na treningi z kolegą kurczakiem z forum, mierzyłem mu czasy robiłem zdjęcia itp. Zacząłem wyciągać tatę na wyścigi mx w końcu się do tego przekonał Zaczęliśmy szukać motocykla dla mnie miała być to Yamaha yz 125 za dość rozsądną cenę. Kilka miesięcy później dowiedziałem się że znajomy z okolicy ma na sprzedaż Hondę CRF 250 2009. Pojechaliśmy obejrzeliśmy, krótka jazda próbna trochę porozmawialiśmy i padło pytanie To jak podoba się ? bierzemy ? Bez zawahania odpowiedziałem że tak, wiedziałem że motocykl był dość mało jeżdżony regularnie serwisowany krótko mówiąc nie wpakowałem się na ''bombę zegarową'' a w dodatku kupiłem ją za naprawdę dobre pieniądze jak za ten rocznik. CR'EFE kupiłem 30 października. Moje marzenia się spełniły :D Na drugi dzień zwołałem kilku kumpli i pojechaliśmy na tor motocrossowy. Wkręciłem się wtedy na MAXA ! Od tamtej pory nakręciłem prawie 40mth. Postanowiłem że w tym sezonie spróbuję swoich sił w Mistrzostwach Strefy oraz w wybranych rundach Pucharu Polski. Dobra koniec gadania bo z tego nie ma dzieci jak powiada Andrzej Rencz :lol: Prezentuję poniżej kilkadziesiąt zdjęć z mojej jak do tond kulawej jazdy.
Fotki z treningu z Torunia z kolegą kurczak oraz michu2


Dzwon :lol:






Tor na Lisku u Pana Barczewskiemu polecam ten tor :finga:

A teraz kilka zdjęć z takiego mini toru :P











I na zakończenie



Pozdrawiam Łukasz #613

katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: katecheta122 » czw, 2 lut 2012, 20:41

Ładna CRF,szybko się nauczyłeś jazdy po torze,nie znam się na tym ale fajnię wygląda :finga:

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: PakaL » czw, 2 lut 2012, 22:12

Bardzo fajne fotki:D Szybko pakujesz się na głębokie wody typu PP albo strefę :wink:
Rozumiem że dopiero zaczynasz, bardzo fajny motorek, ciekawa historia ale chciałbym Ci tutaj ułatwić trochę jazdę na motorze tymi paroma wskazówkami i rzeczami które powinieneś poprawić podczas jazdy :D
Otóż tak po zdjęciach widzę co nieco błędów podczas jazdy, sam nie jestem jakimś trenerem czy bóg wie kim ale dość sporo już jeżdżę i trenuje więc chciałbym tutaj wymienić trochę rzeczy do poprawy :P

To tak po pierwszej fotce widzę że siedzisz zbyt dużo na motorze, otóż takim częstym siedzeniem nie zdołasz tak szybko się rozwinąć zarówno techniki jak i czucia motoru, a im więcej będziesz jeździł na stojąco tym dużoo szybciej Ci to przyjdzie :)

Kolejna rzecz, druga fotka. Z tego co widzę ten zakręt nie jest aż tak ostry żeby znowu siedzieć na motorze:D Zobacz na niektóre filmiki w sieci i popatrz że oni nawet bandy przechodzą niezwykle szybko i to na stojąco! I jeszcze łokcie! Na początku żeby wyrobić sobie przyzwyczajenie, trener mi mówił abym jeździł z tak szeroko rozstawionymi łapami jak bym chciał do kogoś "podbić i mu wklepać" :finga:

Teraz foty z tymi zakrętami w bandach. Jaja do baku! To jest bardzo ważne, wtedy dużo bardziej czujesz motor, w ogóle jest mnóstwo plusów tym sposobie. Jest to po prostu podstawa. Jak najbardziej do baku! Motor trzymaj mocno kolanami. Nogi nie powinno się prostować w kolanie podczas gdy ją wykładasz bo łatwo o kontuzje jakbyś zahaczył o coś wystającego.

Te rzeczy powinny Ci pomóc w jeździe, aby było bardziej komfortowo, bezpiecznie i szybko :D
Powodzenia w przyszłym sezonie:)

PS: Gdzie dorwałeś taki napis na koszulkę?
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Autor tematu
kopczyns1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 18 sie 2009, 23:00
Motocykl: KX250F'13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: kopczyns1 » czw, 2 lut 2012, 22:24

Tak wiem moja pozycja na motocyklu jest fatalna :? Jak nadejdzie wiosna i tory będą znowu zdatne do jeżdżenia to postaram się wszystko wyćwiczyć do perfekcji. Mam takie pytanko... Jak jeżdżę na stojąco to błędem jest kucać delikatnie i trzymać motocykl kolanami za bak ? Czy raczej lepiej być wyprostowanym (kolana delikatnie ugięte) i trzymać motor kolanami tam w okolicach puchy powietrza ?
Napis na koszulkę wykonała mi firma Virgo z Lipna mogę pochwalić ich produkt ponieważ jest nie do ZJECHANIA !

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: PakaL » czw, 2 lut 2012, 22:43

Na stojąco trzymaj motor tam pośrodku między gasboxem a bakiem, można powiedzieć że w tym najcieńszym miejscu.
Tak jak na tej fotce.
http://i1061.photobucket.com/albums/t47 ... s1/4-1.jpg
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Autor tematu
kopczyns1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 18 sie 2009, 23:00
Motocykl: KX250F'13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: kopczyns1 » pn, 5 mar 2012, 20:18

Witam po krótkiej przerwie...
Dla mnie sezon 2012 jest już rozpoczęty, odbyłem kilkadziesiąt treningów z kolegą Tkaczykiem oraz Michałem (Michu2).
Dużo trenowałem nad swoją pozycją myślę że poprawiłem chociaż delikatnie poszczególne elementy.
Ostatnio (03.03.2012) jeździliśmy na torze w Toruniu, dodaję kilkadziesiąt zdjęć z treningów na torze w Lisku oraz Toruniu.
Pierw zaprezentuję fotki z Liska, może i nie trenowaliśmy na dużym torze, ale jeździliśmy na małym torze na którym jest pełno ciasnych kolein (oraz małych hopek) Tor był bardzo wymagający.




Zawiecha do wymiany :finga:


Następne będą fotki z Torunia. Trening wspominam bardzo dobrze, pogoda była niesamowita jak na marzec :ANAL: Tor był dobrze przygotowany ale że przyjechaliśmy dość wcześnie koleiny były twarde przez co trochę utrudniło to nam jazdę ale po kilku godzinach wszystko się dobrze rozjeździło. Na treningu było dużo osób między innymi latał z nami Adrian Miedziński (żużlowiec z Unibaxu Toruń) Damian Celmer oraz odwiedził nas kolega z forum FIFI oraz Robak.






Jak widać Michała trochę miotało na trumnie :finga:



Po ciężkim dniu wybraliśmy się do pobliskiego lasu i rozpaliliśmy ''motocrossowe ognisko)





Tak na koniec dodam że mój braciszek wchodzi w ślady starszego brata i także niedługo zaczyna swoją przygodę z motocrossem


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania
Kopczyński
#613

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: seba8121 » pn, 5 mar 2012, 20:53

Galeria świetna ! Na pewno będę cały czas obserwował. Fajny klimat, jest z kim pojeździć.

Marcin195
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: ndz, 29 lis 2009, 16:13
Motocykl: Honda CR250 R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: Marcin195 » pn, 5 mar 2012, 21:26

Galeria świetna! Naprawdę podoba mi się :) Jest cyrk:) Fajnie że już sezon zacząłeś :) :DDD Pozdro i udanego sezonu :)
Leci wróbel bez głowy i myśli:
" Po co mi rower jak nie mam sandałów?"
Jaki z tego morał?
Lodówką się nie ogolisz. :D

bocian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 127
Rejestracja: ndz, 2 sty 2011, 22:28
Motocykl: KTM sx 125 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: bocian » pn, 5 mar 2012, 21:47

Heh ja byłem w niedziele obczaić co i jak, widać że michu pięknie kręci tą 450 :twisted: ognicho kumple super klimat :)

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: piotrgurski » wt, 6 mar 2012, 00:02



Ale ekipa się dobrała :D

Było mi bardzo miło Was poznać, mimo że nie zastanawiałem się nad tym z kim z forum mam do czynienia nie licząc Robaka i Micha.
Jestem przekonany że jeszcze nie jeden raz będzie okazja wspólnie polatać. Do zobaczenia mam nadzieje oby w najbliższą niedziele.
ADV/Adventure

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: PakaL » wt, 6 mar 2012, 20:19

Jeśli będzie cały czas aktualizowana galeria to naprawdę będzie i zresztą już jest bardzo ciekawa :D
Tak widać postępy! Bardzo fajnie już jest :drinkers:
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria Łukasza #613

Post autor: Czepek » wt, 6 mar 2012, 20:48

Fjna galeria.
Fajna galeria.
Może Ty mi powiesz, czemu michu2 usunął takie zajebiste filmy z yt...?
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”