Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

ravwen
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 180
Rejestracja: czw, 23 sie 2007, 11:01
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ząbkowice śl.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: ravwen » pn, 28 sty 2008, 21:15

myśle że są jakieś małe dofinansowania na rozrywke czy coś takiego dla młodzieży itp. chyba z gminy można się dogadać jeszcze z kilkoma firmami o jakieś małe dofinansowanie porobić koszulki i coś jeszcze żeby było widoczne z ich logo i jak się da to pogadać z lokalną gazetą żeby zasami coś wspomnieli jakię fotki wstawili i było widać sponsorów . Niewiem jak gdzie indizej ale mam 2 gazety a w nich nic niema ciekawego i niemają za wiele o czym pisać to myśle że coś by też zrobili w tym kierunku

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: witson » pn, 28 sty 2008, 21:44

Siemanko, w czerwcu tego roku założyliśmy klub motocrossowy, wcześniej dogadaliśmy się z wójtem o bezpłatne użyczenie terenu starej piaskowni gdzie można by zrobić tor i o dziwo wszystko poszło do przodu, działamy jako stowarzyszenie więc nie potrzeba na razie praktycznie żadnej księgowości ani opłacać prezesów - wybraliśmy prezesa wśród członków, jak na razie zorganizowaliśmy zawody na naszym torze, zjawiło się sporo zawodników i wszyscy stwierdzili że wyszło super, wójt gminy dał kase na nagrody, viceprezes załatwił dużo sponsorów (ma gadane skubany) i dzięki temu ruszyliśmy do przodu, jest wiele kwestii prawnych jakie należy rozwiązać jak chce się mieć w 100% legalny tor mx, tak samo jak chce się organizować zawody, a jeszcze więcej jak chce się jeszcze na tym zarabiać bo zwykłe stowarzyszenie nie może prowadzić działalności gospodarczej, ale można od tego z powodzeniem zacząć. Na tor przychodzi mnóstwo kibiców, nie błąkamy się już po lasach, widze same zalety takiej działalności. Więc do dzieła chłopaki :) http://www.akmyakuza.go.pl

minimetr5
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 29 cze 2007, 11:49
Motocykl: kawasaki KX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janowiec Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: minimetr5 » pn, 28 sty 2008, 22:10

zadroszcze :roll: jak ja byłem w gminie pytać sie o pozwolenie na tor co koleś nie wiedział o co biega i powiedział że mamy tak żeby ludzie nie narzekali :shock: ciekawe jak :?:
Ostatnio zmieniony wt, 29 sty 2008, 08:47 przez minimetr5, łącznie zmieniany 1 raz.
nie którzy mówią że to dobrze inni że źle
a ja zakochałem sie w 2T :)

OSTI CR 250
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: OSTI CR 250 » pn, 28 sty 2008, 22:53

Moim zdaniem najlepiej byloby dogadac sie z wujtem, burmistrzem, czy prezydentem miasta. Pójsc do niego w kilku chlopa, najlepiej zapaść na motorach pod jego urzad zeby i efekt wizualny byl:) i przedstawic mu oferte na czym sprawa polega. Jesli chlop ma jaja na miejscu i interesuje sie troche miejscowoscia i chce cos zrobic dla ludzi, to tym bardziej do swojego wniosku o dofinansowanie z Unii dolaczy chec wybudowania toru i zorganizowania zawodow w przyszlosci.

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: witson » pn, 28 sty 2008, 23:11

Nasz tor akurat ma super lokalizacje bo do najblizszych budynkow jest prawie kilometr, ludzie nie narzekaja a chwala, chlopki przychodza i pija piwko, ogladaja jak jezdzimy, rodziny z dziecmi przyjezdzaja, naprawde atmosfera super, przedstawcie dobre argumenty, quadow i motorkow przybywa wiec lepiej zeby jezdzic w wyznaczonych do tego miejscach, ale teren to nie wszystko, u nas 15 osob zrzucilo sie po 250zl zeby powstal tor, a do tego co chwile trzeba go poprawiac.

Na dofinansowanie nie ma co liczyć, praktycznie jest to nieosiągalne dla klubu, trzeba by miec stowarzyszenie zarejestrowane w sądzie a to są koszty rzędu 3tys złotych itd itp wtedy dopiero można robić wszystko a bez tego działa się w pół legalnie (chodzi o Stowarzyszenia zwykłe) niestety takie są realia, naprawde trzeba mieć kupe chęci, znajomości, troszke kasy, chętnych co będą się angażować i można działać, my jesteśmy na etapie robienia licencji dla klubu w pzmot, klub jako taki już zarejestrowany w pzmot ps. na pzmot też nie ma co liczyć z kasą, powiedzieli że jak nam zawody wypalą do rzucą jakieś 400zł na nastepne hehe

minimetr5
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 29 cze 2007, 11:49
Motocykl: kawasaki KX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janowiec Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: minimetr5 » wt, 29 sty 2008, 08:55

Nas jest jeszcze mało :( z kumplem włożyliśmy w tor ponad tysiaka ale co to jest :roll: tor mamy przy drodze i jak sobie latamy to bywało tak że było koło 50 osób :P ale w tym roku może uda nam sie gratisowo dostać piach bo drogi u nas robią i zbierają piach nie mają co z tym robić rozmawialiśmy z drogówką powiedzieli że jak chcemy to ze 40 wywrotek przywioza za darmo :mrgreen: teraz tylko trzeba z burmistrzem zagadać :) oj jak sie uda to będzie można pobrykać :o
nie którzy mówią że to dobrze inni że źle
a ja zakochałem sie w 2T :)

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: witson » wt, 29 sty 2008, 09:15

Nas też na początku było mało, zaczęliśmy we 3 a jest już nas ponad 15 osób, fama sie rozniesie to zobaczycie ile osób będzie zaglądało na tor - motorki, quady nawet nie zdajecie sobie sprawy ilu jest takich zapaleńców jak wy :)) moim zdaniem najlepsza gadka to jest taka że jak będziecie mieli tor to będzie gdzie śmigać i nie trzeba będzie jeździć po lasach - co jest ogromnie niebezpieczne i w ten sposób rozwiążecie problem burmistrzowi z quadami i mx. pozdro :))

OSTI CR 250
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: OSTI CR 250 » wt, 29 sty 2008, 11:00

Rozmawiajcie z wladzami najlepiej. Oni maja grunty i moga dac kase.

minimetr5
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 29 cze 2007, 11:49
Motocykl: kawasaki KX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janowiec Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: minimetr5 » wt, 29 sty 2008, 13:04

miejsce na tor jest tylko chodzi o piach na tworzenie górek :wink: a w to że będzien nas coraz więcej w to wierze bo widze że ludzie sie interesują :D niestety jak narazie nie możemy sie dogadać z kolesiami na quadach którzy nie szanują naszej pracy i ryją na górkach w poprzek a wiadomo co sie dzieje jak sie w coś takiego wpadne na lądowaniu :| ale jakoś sie z nimi dogadamy :axe: :lol: będzie dobrze
nie którzy mówią że to dobrze inni że źle
a ja zakochałem sie w 2T :)

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: witson » wt, 29 sty 2008, 14:26

Jak bym takich złapał to naprawde mieli by gorąco, sam wiem ile pracy potrzeba żeby coś zrobić a idioci to niszczą, dać im łopaty i niech poprawiają zobaczymy czy nastepnym razem też będą niszczyli, a najlepiej zagadajcie z nimi o wspólnych planach na tor itd

minimetr5
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 29 cze 2007, 11:49
Motocykl: kawasaki KX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janowiec Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dofinansowanie z Uni na tor motocrosowy albo klub!!!

Post autor: minimetr5 » wt, 29 sty 2008, 16:01

gwarantuje Ci że po trzech słowach z tymi osobami tylko jedno miałbyś w głowie :ANAL: ale pojawili sie i tacy użytkownicy którzy pytają sie o zgode :) podoba mi sie to że rodzice z dziećmi przyjeżdżają z małymi pseudo crosami i quadami a widaomo jak by ktoś od młodych lat zaczoł przygode z MX to jest szansa że coś z niego będzie :wink: teraz najważniejsze jest załatwienie piachu :o
nie którzy mówią że to dobrze inni że źle
a ja zakochałem sie w 2T :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”