Przepisy zwiazane z otworzeniem toru MotoCross'owego.

Autor tematu
fgh98
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Przepisy zwiazane z otworzeniem toru MotoCross'owego.

Post autor: fgh98 » ndz, 8 kwie 2007, 19:46

Witam

Mam dosc duzo nieuzytkow rolnych,i tak zastanwaiałem sie nad pomysłem otowrzenia toru.W zasanie na poczatek nie mysle o czyms super,Wiadomow tor,na podobizne cos miedzy Łomiankami a Sochaczewem,tyle tylko ze wieksz w sesie jego długosci.Do tego jakies zaplecze na umycie motocykla jakies drobne naprawy itp...

Mam na to miejsce (ok 5 hektarow) przy trasie miedzy Łodzia a Warszawa(niedaleko Skierniewic)Wiec z dojazdem nie było by problemow.

Ale kwestie poruszone wyzej nie sa kłopotliwe.Jedynie nie moge nigdzie zaczerpnac informacji na temat ustosunkowania tego w swietle prawa.

np.Co sie stanie gdy nastapi jakis wypadek...

Prosił bym o inforamacje,od strony prawnej,oraz jakies linki do stron.
Pozdrawiam
FGH98

kazio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 20:30
Motocykl: honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kazio » ndz, 8 kwie 2007, 21:06

tez sie pod tym podpisuje. Jestem zainteresowany wlasnie jak to zarejstrowac czy cos bo tez mam fajne miejsce i chcialbym otworzyc tor :)

klamer112
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 318
Rejestracja: śr, 4 kwie 2007, 19:15
Motocykl: SX250 1997
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dukla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: klamer112 » ndz, 8 kwie 2007, 22:41

My otworzyliśmy tyle co tor w Dukli ( podkarpacie k. Krosna ) ale my zebraliśmy ok. 15 osób i poszliśmy do naszego kochanego burmistrza zalozyć sółke/klub/filie a on oddał nam ok 2h pod budowe toru ( i nawet teraz nas sponsoruje - spychacz , ziemia na chopki ) ...
Tylko ze ty masz swoją działke ... ale napewno musisz zarejerstrować działalność ( kosztuje to chyba 1000zł ) i później mozesz juz działac ...

( jesli sie myle to mnie poprawcie ale my tak zrobiliśmy )

Autor tematu
fgh98
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: fgh98 » ndz, 8 kwie 2007, 23:01

No tak....
Ziemie mam swoja,koparke i sprzet ciezki do rowow itp moj brat cioteczny ma...wiec z tymi kwestiami nie było by problemu

Ale gdybym nie chciał zadnego narazie klubu zakładac....

Tylko tor,miejsa na mycie moto,ewnetualnie toalety,miejsce z parkingiem na auta i przyczepy....Chodzi zeby sie nastawic w 1000% usługe wypozyczania tego itp....

Ogolnie chcialbym zrobic to profesjonalnie bo miejsce wraz z dojazdem jest super( i ogromne).Myslalem rowniez (ale to juz jak by sie cos rozkrecilo) o jakims oswietleniu tego...zeby ewentualnie robic cos po zmroku.....ale to juz wizje daleko siezne.

Przede wszystkim interesuja mnie przepisy prawne,warynkujace posiadanie takiego obiektu.Przeczytałem juz sporo stronek o tym ale to wszystko jest takie ogolne.

A np: co sie stanie jesli dojdzie do jakiegos grzonego w skutkach wypadku??Czy bede musiał ja płacic odszkodawanie??Bo wiadomo sprzed offroad nie jest ubezpieczany itp...

Pozdrawiam
FGH98

klamer112
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 318
Rejestracja: śr, 4 kwie 2007, 19:15
Motocykl: SX250 1997
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dukla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: klamer112 » pn, 9 kwie 2007, 11:52

nie jestem prawnikiem ale sprawa wygląda tak ze nie mozesz wyporzyczać sprzetu bez załozenia działalności ( nie koniecznie klubu ) ... jeśli juz załozysz tą "firme" wyporzyczająca mototry to musisz ubezpieczyć działalność ...

Jesli o tak zbudujesz tor i wpuścisz kogoś kto bedzie miał wypadek to ty za to odpowiadasz tym bardziej jeśli mu wyporzyczysz motor ... Jesli nie załozysz dzialalności to mozesz śmigać na nim ty i twoja rodzinka i znajomi ale nie klijenci ...

(ja w przypadku naszego klubu i toru tego nie robilem bo to wszystko załatwial prezes z burmistrzem ... ale to wygląda mniejwięcej tak ... )

witekCRM
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 529
Rejestracja: sob, 14 paź 2006, 12:15
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: witekCRM » pn, 9 kwie 2007, 12:10

W sumie tak można zrobić z tą działalnością, ale ludzie chcący pojeździc po torze to powinni podpisywać odświadczenia ze robia to na własna odpowiedzialność, tak jak robią u nas w skateparkach np.
Trzeba iść do urzędu i sie dokładnie dowiedzieć .
"Ready to Race"
KTM 250 sx-f


#95

klamer112
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 318
Rejestracja: śr, 4 kwie 2007, 19:15
Motocykl: SX250 1997
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dukla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: klamer112 » pn, 9 kwie 2007, 16:30

albo skonsultować się z jakimś radcą prawnym albo poprostu z kimś kto sie na tym zna , albo tak jak mówi Witek iść do urzędu oni powinni wiedzieć

Dlugi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 367
Rejestracja: pn, 6 mar 2006, 19:22
Motocykl: Ćwiara YZF
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: przed toba #2
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Dlugi » pn, 9 kwie 2007, 17:25

jaka firme co to za bajki to jak bedzie chcial sobie zaorac ten teren to tez musi zalozyc firme ??? rob chlopie smialo tor jak masz tyle swojego terenu pozniej postaw tabliczki zakaz uzywania toru bez zgody wlasciciela i powies jakis regulamin uzyktowania toru tam zaznacz ze kazdy jezdzi na swoja odpowidzalnosc i ma grac gitara :wink:
www.INTER-CROSS.pl ----> najlepsze marki w jednym miejscu

BÓG, HONOR, MOTOCROSS

SKLEP MX _________ALLEGRO ________FIRSTRACING ________RISK RACING

satsun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 20 sie 2006, 13:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: satsun » pn, 9 kwie 2007, 18:04

Proponuje zajrzeć tutaj http://forum.poradniaprawna.forall.pl/ oraz http://forum.prawoity.pl/ . Może się czegoś dowiecie :)

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » pn, 9 kwie 2007, 18:36

Firmę musi założyć jeśli będzie czerpał z tego zyski ;) A jest taka opcja, że zakłada jakieś stowarzyszenie i nic nie płaci. Na stronie motocrossy kęty jest dokładnie opisane. A ogólnie to zrób tak jak mówi dlugi, czyli zrób tor, walnij tabliczkę i regulamin, a jak ktoś lata to kasuj po pare zł, żebyś miał na rownanie toru ;D

Pozdro

magor1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 28 cze 2006, 20:35
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olszyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: magor1 » czw, 3 maja 2007, 09:29

Zbudowałem 3 tory.!!! Mogę coś na ten temat powiedzieć.
http://www.parthen.pl popatrzcie i oceńcie. Dla zainteresowanych udzielę wszelkich informacji.
magor

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”