Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Autor tematu
ylim
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 29 lis 2011, 22:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Post autor: ylim » czw, 1 gru 2011, 22:35

Hej!
Pogoda wciąż piękna do jazdy, więc warto gdzieś polatać póki jeszcze można. Choć zimno na spacer to po 5 minutach jazdy jest już gorąco i można śmigać!:)
Jest ktoś chętny na wyjazd do obornik lub jakikolwiek inny tor w okolicach poznania? Mam auto z przyczepą więc z transportem nie ma problemów.
Jakby co to proszę o kontakt na maila: milosz.mateja@gmail.com
W zeszłym tygodniu byłem w obornikach i było super!:)

Pozdro
Miłosz


Edit by mod

Maha
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: sob, 24 wrz 2011, 15:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Post autor: Maha » ndz, 11 gru 2011, 11:41

Czy mozesz przybliżyć jak wygląda jazda w Obornikach? bo nic nie mogę znależć na ich stronie.
Tzn przede wszystkim czy można na tor wjechać każdego dnia i jakie są koszta? Czy tor jest tylko dla wyjadaczy czy też będzie się nadawał do nauki? Często ktoś tam jeździ, dużo osób?
Dzięki za odpowiedzi :)

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Post autor: trak » ndz, 1 sty 2012, 22:43

Płatne 30 PLN na stacji obok.
Tor jakis czas temu przebudowany i jest o niebo lepiej niż było.
Mozna latać w każdy dzień, przynajmniej tak było latem.

P.S.
Ja akurat mam moto kompletnie rozebrane.
A chętnie bym polatal.
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Post autor: Norbuś » śr, 26 gru 2012, 19:45

Temat prawie nieaktywny, ale może komuś się przyda. Byłem w tym roku tylko raz, ale ale wrażenia były dobre. Jest dużo miesjca, szeroko, hopki troche wysokie i nie radze nikomu z niej zlecieć gdzieś w bok, ale za to są dłuższe lądowania. Jest jeden mega stolik :finga: ale wszystkie są duże. Większość toru to nieskomplikowane stoliki, są 2 chopki w których skacze się w dół i odrazu zakręt o 180 stopni i wyskakuje się na górę :D W środku wakacji tor był twardy, w lasku na zakrętach o 180 były dziury, można powiedzieć, że aż pół zakrętu było urwane ale bez problemu dało się jeździć, tor równy, ja jako lajk nie miałem problemu z skokami, że jakieś dziwne niekontrolowane pozycje w locie itp, z dolatywaniem nie było większeho problemu, a jak ktoś doleciał na kant to tor też mu to wybaczał :) . Widziałem też jakieś rampy do fmx. Tor czynny chyba cały rok, nie musicie się martwić o jakieś umawienie się z zarządcą, że będziecie jeździć. Wstępujecie tylko na stację o której mówił trak(w tym sezonie było już drożej o 10zł). Na torze mają chyba jakiegoś spycha i beczke z wodą. Jak komuś znudzi się jeżdżenie po betonie może wjechać na serie zakrętów po prawej stronie toru na zboczu(piach pustynia). Tyle ode mnie.
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

masterixonas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 81
Rejestracja: pt, 11 lis 2011, 17:57
Motocykl: Rmz 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan-Leszno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Post autor: masterixonas » śr, 26 gru 2012, 20:12

Oborniki od jesieni biora juz 40zl jak dla mnie troche duzo chociazby ze wzgledu na lezace kamienie na trasie :|

Blisko macie jeszcze Leszno wielkopolskie sa tu dwa mega dobre tory i placi sie 20zeta sa to tory miekkie :) fajnie sie lata po nich
Tor w Nekli tez jest blisko i oplata 30zeta

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Post autor: trak » śr, 26 gru 2012, 20:20

masterixonas pisze:Oborniki od jesieni biora juz 40zl jak dla mnie troche duzo chociazby ze wzgledu na lezace kamienie na trasie :|

Blisko macie jeszcze Leszno wielkopolskie sa tu dwa mega dobre tory i placi sie 20zeta sa to tory miekkie :) fajnie sie lata po nich
Tor w Nekli tez jest blisko i oplata 30zeta
Nekla polecam. Oborniki tak średnio mimo iż tor przebudowany i jest o niebo lepszy.
Ale jak ja ostatnio byłem w obornikach to zapomniałem zabrać maski i butli tlenowej :D
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tor Oborniki lub okolice Poznania!

Post autor: Norbuś » śr, 26 gru 2012, 21:10

Mi w Obornikach nie podoba się to, że tor składa się tylko z Stolików no plus te chopki z i do lasu. Mogli jakoś lepiej wykorzystać tą skarpę, a tak jest troche nudno. Kto mieszka bardziej na północy od Obornik ma jeszcze Poligon w Pile, miękki tor wiosną odbywają się tam CC, dużo miękkich stolików i przy obwodnicy jeden twardy stolik i druga chopka + soft podjazdy, ale za to tor zaniedbany, dziury były wielkości koła, a te mniejsze rynny, które porobiły się od spływającego deszczu dało się szybko rozjeździć, bo jest żwir. Duży obszar do jazdy, można pobawić się w wannie dla czołgów itp, nie ma zbytnio jednej okręślonej trasy. Jest dużo muld, a na górze praktycznie same muldy, wjazd na poligon jest bezpłatny, przy ulicy można jeździć bez obaw, na górze też jest dużo tras ale większość to proste albo te muldy + szeroki pas asfaltu. Wojska już chyba tam nie ma, ale jak gdzieś nie można wjechać to stoi odpowiednia tabliczka. "Achtung minen" :finga:
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie”