FMX - Katowice 2006

Wszystko na temat freestyle MX - w kraju i na świecie
mlody992
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: pn, 3 kwie 2006, 14:09
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: mlody992 » wt, 28 lis 2006, 09:36

ale żeście sie przyczepili do tego komentatora
tak sam jak w Polsce brakuje miejsc na takie imprezy to tak samo brakuje ludzi którzy mogli by je prowadzic.
A ten jegomość jest chyba jednym z nielicznych który ma jako takie pojęcie na temat sportu MX (w mediach). Z tego co sie orientuje, to ten gość komentuje wszystkie imprezy motocyklowe na polskim eurosporcie.
Mógł być lepszy ale bez przesady - najłatwiej jest wyśmiać.
A po za tym impreza zajebista żadna TV nie oddaje tego jak to wygląda na żywo.

Gracjan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: ndz, 1 paź 2006, 23:14
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Gracjan » wt, 28 lis 2006, 16:26

Interesuje mnie ile bylo ludzi czy wszystkie bilety byly wysprzedane.
Jesli organizator cos zarobil to moze jest teraz czas pomyslec o organizacji SX?????

4titu'd
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 148
Rejestracja: czw, 16 lut 2006, 10:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z nienacka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: 4titu'd » wt, 28 lis 2006, 17:48

Niestety, ale bylo duzo wolnych miejsc, ja oceniam ze lekko ponad polowa byla wysprzedana (sobota). Biorac pod uwage ze hala w spodku jest stosunkowo mala i byla to pierwsze od lat taka impreza to frekwencja wypada bardzo slabo. Ja poszadlem glownie z tego powodu, ze mialem blisko i zeby zapelnic wolne miejsca, bo to jedyna rzecz jaka moge zrobic dla rozwoju tego sportu w pl... Osobiscie nie spodziewalem sie zadnej rewelacji i i tez tak bylo, chwilami musialem sie przebudzac, bo zaczynalem zasypiac i ziewac. Moje znudzenie wynikalo z teho, ze FMX srednio mnie kreci i ze bylem na konkretnej imprezie SX w Genevie. Tutaj troche czulem sie jak w czeskim filmie, zero fajerwerkow, efektow swietlnych i prowadzacy, ktory zamiast ludzi podkrecac, to draznil. Wazne, ze odbyly sie w koncu w Polsce pierwsze zawody FMX, teraz tylko kwestia jak ocenil to organizator i sponsorzy.

Na SX chetnie bym poszedl, ale watpie zeby ktos unas zorganizowal taka impreze.

greg-xfun
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pt, 11 sie 2006, 09:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: greg-xfun » wt, 28 lis 2006, 18:33

Taak kolego jeśli byłeś w Genewie to już rozumiem twoje znudzenie. Tam jest mega show za tydzieńjesttam SX a na deser freestyle w wykonaniu Deegana, Rennera Jimiego Fitzpatrika.Ale....Jkaktośkocha FMX tak jak ja to wciąga wszystko łącznie z treningami na których niewiele się działo.
A co fdo sędziowania to byłem jednym z sędziów i powiem tak sędziowaliśmy według konkretnych wytycznych, które też są znane zawodnikóm w sobote w było spotkanie z zawodnikami na tema sędziowania z piątku po obejrzeniu przejazdów na wideo wszyscy zawodnicy zgodzili sie z naszymi decyzjami a w sobotę busty Wolter powiedział mi że zrobiliśmy dobrą robotę.
Powiem tak punktowanie jest bardzo złożone w Mistrzostwach świata to nie tylko ocenianie poszczególnych skoków,gdzie np. za dobrze wykonanego cliffhangera daje się zaledwie 4 pkt ale również punkty np za tzw track use czyli użycie ramp i tak jak ktoś skakał z 2 długich to dostawał 2 pkt jak ktos dożucił kicker to miał już 4 itd.itd.tak więc myślę że sędziowanie jest w miarę sprawiedliwe chodź zawszebedą różnice z emocjami ludzi.pozdro
P.s daje sie też osobne punkty za wariacje, i ocene osobistą oraz tzw. double up
freestyle for life

cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cr500r » wt, 28 lis 2006, 20:43

Wg mnie było zdecydowanie wiecej ludzi niz polowa hali,powien nawet ze było ich 3/4 . dla mnie impreza była przednia i sie nie nudziłem -moze dlatego ze pierwszy raz byłem na FMX. Wazne ze mojej dziewczynie sie spodobało i juz chce jechac na podobna impreze :):):)

MASAKRATOR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 114
Rejestracja: pt, 23 gru 2005, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MASAKRATOR » wt, 28 lis 2006, 21:38

A dla czego Oglaza nie wszedl do finalu mi sie podobalo jak skacze nie znzam sie na tym ale podobalo mi sie i bylem zawiedziony ze sie nie zakwalifikowal niech mi ktos powie dlaczego jakies malo punktowane tricki robil czy nie modne juz Bo Klopot no koment ja bym nie wyjechal na jego miejscu to sa lata treningu pomiedzy nim a Oglaza

Drobka27mx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 250
Rejestracja: sob, 14 sty 2006, 18:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z "10-cio lecia "
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Drobka27mx » wt, 28 lis 2006, 22:03

Kłopot?? nie chce go obrazac ale slyszalem na jego temat rozne rzeczy.....


Kłopot z tego co wiem to oddał 4 skoki w tym raz one hender.... czy niektorzy polki zawodnicy mxu nie robia wiecje trikow?<nie chce teraz smiac sie z niego bo pewnie lepszy bym nie byl jednak....>:
Ma Daro basen, ma rampy niech sie rozwiija! NIECH OSTRO TRENUJE I SIE TEMU poswieci a cos osiagnie. Helcklicker i tricki do basenu slawy mu nie przyniosa.chocby byl niewiadomo jak znany to i tak nie bedzie dobry jesli nie bedzie trenowal i sie nie przylozy.wiem ze fmx to trunda sprawa i strach jest zapewne 10razy wiekszy niz w mxie jednak jesli ktos twierdzi ze jest freestylowcem to niech bedzie nim i w mowie i w czynach.......

Taka mini wstawka jeszcze jaka ulyszalem na temat JEDNEGO Z ZAWODNIKOW<domyslcie sie kogo> : TAK SIE ZDOBYWA UZNANIE NA SLASKU ;]


Masakrator pytasz czemu Mapet sie nie zakfalifikowal??
Mapet jest mega dobry, wali ostre tricki i robi je coraz lepiej < pamietam jego pierwsze clifhengery a jak widzialem te obecne to....szok!> widac ze sie przyklada temu i poswieca.nie wiem czy kreci duzo nowych trickow jednak te ktore robil dawniej teraz dociaga je do perfekcji, sa bardziej widowiskowe i stylowe.Sadze ze rok moze dwa i beda.... perfekcyjne..?

A czego mu zabraklo? Nie jest to niespodzianka : Backflipa....
Backflipy powoli dominuja fmx. Mowi sie ze inne tricki takze sa wazne i to podstawa , od nac naca zaczynajac przez hart atack az na flinstonie konczac. jednak czy to nie jakas sciema?! Jesli nikt ze startujacych nie umie backa to rywalizacja toczy sie na inne tricki jednak nie widzialem zawodow gdzie startowal by ktos kto potrafi ten trick,zaliczyl caly przejazd<bez pomylek i upadkow> i nie zaja CHOCBY miejsca na "pudle"

Bartek i bez backa jest dobry jednak jesli go opanuje bedzie mogl wymiatac w calej europie.....
DLATEGO ZYCZYMY MU WSZYSCY "SKLEJENIA" FLIPA JAK NAJSZYBCIEJ................bo Travis czeka :twisted:
"Bardzo dużo się nauczyliśmy - również tego, że wciąż musimy się wiele nauczyć." #199

greg-xfun
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pt, 11 sie 2006, 09:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: greg-xfun » wt, 28 lis 2006, 22:04

Ty byś niewyjechał a ja gratuluje darkowi odwagi nie jest pierwszej młodości ale ma swoje marzenia a jedno z nich sie spełniło nawet nie wierz jak on tego pragnął,wiemteżżejego przejazd nie wyglądał tak jak chciał,ale 2 lata temu pierwszy start PODMOLa w NOTJ wyglądał tak że niec nie zrobił i jeszcze przywalił w górę i skończył przejazd.Od czegoś trzeba zacząć.
Co do pytania o Bartka to w sobotę zaczął perfekcyjnie ładnie mu punktowalismy tricki z innymi sędziami bo robi Bartek niezłe Combosy.Jednek w pewnym momencie dodał za mocno gazu na rampie i poszedł pionowo ratował sie heel clickerem a to trick najsłabszy punktowany słabo.Potem sie posypało i dwa statnie skoki byłyzbłędami a jak powiedział Podmol wygra ten kto nie popełni błędu.Poza tym tricki takie jak seat grab nie są zbyt mocno punktowane.Wiem że bartek wykonał ze wszystkich najpiękniejszego cliffhangera a jego supermena to heelcliker podziwają inni zawodnicy,Konkurencja była mocna i równa.My nie oceniamy całego przejazdu tylko każdy skok z osobna potem są punkty zawykorzystanie ram, wariacje oraz personal impression które bardzo spada jak są błędy.Poza tym Bartek popełnił błąd przy double up a to już bardzo duża strata.
Sercem byłem z nim i gdy przydażył mu się błąd aż zakląłem przystole sędziowskim.To są mistrzostwa i reguły oceniania są nieubłagane bo każdy nasz błąd czynaciaganiezarazwytknęliby nam inni zawodnicy.Ale wiemn że Bartka na wiele stać
A co do tricków to Bartkowi troszke brakuje n takich trików jak tsunami czy np seat grab one hand to rock solid Ale da rade nauczy sie
A JUŻ W SOBOTE MEGA SHOW W PRADZE (niestety brak biletów już)BĘDE TAM.DLA BOGATSZYCH MEGA SHOW SX + FREESTYLE W GENEWIE.pozdro
[/url]
freestyle for life

greg-xfun
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pt, 11 sie 2006, 09:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: greg-xfun » wt, 28 lis 2006, 22:15

Do DROBKI!!! Akurat do tych zawodów żeby być w finale nie trzeba było robić flipów drugi na podium niezrobił żadnego!!!
Bartek poprostu bardzo chciał i czasem coś sie spieprzy a co do innych polaków to znajdź mi dwóch którzy by się napędzili na takiej odległości i skoczyli. Myśle że wszyscy by się poprostu zesrali tak jak ręce zbetonowało Darkowi. TO wiadomo że Ogłaza wali nieporównanie lepsze tricki ale nawet jakby łuykaszczykowi zaproponowali na cz-cie toby pojechał.Tak jak pisałem na pierwszychzawodach nawet Podmnol miał kłopoty.Za bardzo lubimy osądzać innych na tym forum.
Kochamy wygranych jedziemy po przegranych.
Ona sam dobrze wie że było żle ale przynajmniej poznał to uczucie.Może teraz tym bardziej poświęci wszystko treningowi dla więcej takich chwil .
Dajmy ludziom marzyć i tyle.
Bo to że ona tam startował być może sprawi że kilku skoczków w Polsce stwierdzi że też może wezmą sie do roboty i freestyle będzie się rozwijał.
POZDRO
freestyle for life

greg-xfun
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pt, 11 sie 2006, 09:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: greg-xfun » wt, 28 lis 2006, 22:20

Aha i jeszcze jedno to prawda że zeby wygrać prestiżowe zawody trzeba zrobić flipa bo to podwyższapunktyzawariacjealenp. Bartek dostawał 8-7 pkt za superman to heelclicker tyle co podmol za flipa.
Bartka siłą są właśnie Combosy i myślę że jeszcze nieraz pomogą mu wygrać.
A ja przypominam że już w czerwcu lub lipcu I FMX CAMPwPolsce dla amatorów i jeśli terminy pozwolą i a będe sie starał by nic nie kolidowało w całej zabawie weźmie udział Bartek i wtedy napewno sam powie wam to nad czym sie tu zastanawiamy.
freestyle for life

travis zgora
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 20:47
Motocykl: 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: travis zgora » śr, 29 lis 2006, 12:39

nie chce teraz smiac sie z niego bo pewnie lepszy bym nie byl jednak....>:
A moze jednak?Zapraszam do ZG na zawody dla amatorow.Dam Ci nawet sprzeta,jak skoczysz(bez trickow)chocby deathsailora i wyladujesz,szacunek dla Ciebie,a pozniej oswiadcze Ci ze skoczyles z rozbiegu 4 razy dluzszego niz w Spodku.

cross-demons
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 112
Rejestracja: pt, 15 lip 2005, 22:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K2
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cross-demons » śr, 29 lis 2006, 15:03

Znam Dara i wierze że jeśli hala byłaby większa i więcej miejsca na rozpęd to pokazałby na pewno więcej niż to co w spodku, i tak chyle przed nim czoła że się odważył, lataliśmy razem w Książu i widziałem na żywo co on potrafi, a sam wiem jak to jest w innym miejscu i z innej rampy latać, nie jest tak łatwo. Początki zawsze są trudne.
P.S. W nowym Motocyklu Gregu walnął ładny artykuł, fajnie że coraz więcej można słyszeć o fmx'ie. Brawo Grzesiek :!:

ODPOWIEDZ

Wróć do „MX Freestyle”