Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Wszystko na temat freestyle MX - w kraju i na świecie
Autor tematu
Xeo
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 335
Rejestracja: śr, 23 lut 2005, 21:41
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: Xeo » pt, 7 mar 2008, 10:03

Kto przetłumaczy wywiad z naszym freeride freestylerem z Tej stronki :wink: :wink: :wink: :wink:
Brak Domeny alternatywny adres http://mx.sq.pl

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: MX_Bartek » pt, 7 mar 2008, 14:32

nie wiem czy to dobrze, że pojawił się tam ten wywiad. może i jest gwiazdą na youtube(jak tam piszą), ale tylko dlatego, że ludzie lubią pooglądać brawurę innych i się z nich pośmiać, z tego samego powodu oglądają stunt na wsk'ach. ale jak ma talent to niech nie robi z siebie pajaca, tylko bierze porządny motor i trenuje. teraz to jest fajne, ale niedługo ludziom to się znudzi i zapomną. myślę, że mało kto patrzy na to poważnie

Autor tematu
Xeo
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 335
Rejestracja: śr, 23 lut 2005, 21:41
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: Xeo » pt, 7 mar 2008, 14:48

Dlatego właśnie, iż nie znam angielskiego to chciałem się dowiedzieć jakie mają podejście do takich spraw, a sądząc po twoim komentarzu to jest tak jak opisałeś,
MX_Bartek pisze: jak ma talent to niech nie robi z siebie pajaca, tylko bierze porządny motor i trenuje.
Myślę ze trenuje, bo jak poprzestanie to tylko wstyd (że słoma z butów nam wystaje) :D :D :D a i może to się wkrótce zmieni jak tylko będzie chciał czegoś dokonać i się rozwiajć, a nie tylko chwilowo istnieć na youtube, jak gwiazdki na lodzie hehehehe :wink: :wink: :wink:
Ostatnio zmieniony sob, 8 mar 2008, 12:48 przez Xeo, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak Domeny alternatywny adres http://mx.sq.pl

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: plazgut » pt, 7 mar 2008, 17:23

Nie tłumaczyłem samego wstępu. Sorry za błędy, niedociągnięcia itp. Aha, na mojej klawiaturze nie da rady zrobic literki "ci" :mrgreen:

Ile masz lat?
Mam 18 lat

Gdzie mieszkasz?
Mieszkam w Polsce w Godzieszach. To małe miasteczko blisko Kalisza.

W jaki sposób zainteresowałeś się FMX ?
Zobaczyłem najlepszego polskiego freestyle'owca, Bartka Ogłaze, na zawodach, w których brał udział. Po tym wydarzeniu naprawdę zainteresowałem się FMX. PO jakimś czasie kupiłem swojego pierwszego crossa i wybudowałem pierwszą rampę.

Jaki masz motocykl?
Mój motocykl to CZ 250 z 1986r.

W jaki sposób zbudowałeś swoją rampę?
Zbudowałem ją z drzwi od stodoły i drewnianego płotu. To było bardzo niebezpieczne i było dośc ciężko wybrac na niej odpowiednie miejsce. Po każdym skoku rozpadała się jak domino!

Uprawiałeś kiedyś motocross czy zostałeś freestyle'owcem odrazu?

Jeździłem w motocrossie, ale za mało, żeby zostac dobrym freestyle'owcem, ponieważ w mojej okolicy nie ma żadnego toru crossowego. Podobała mi się jazda w motocrossie. W tym sezonie wezmę udział w zawodach w moim kraju.

Miałeś niewiarygodne wypadki i nie mogę uwierzyc, że jesteś cały. Miałeś jakieś obrażenia?
Na początku miałem wiele wypadków, przez 2 weekendy miałem ich około 150 i postanowiłem nic sobie nie zrobic. Ale pewnego dnia miałem naprawdę poważny wypadek - złamałem żuchwę w trzech miejscach i zerwałem wiązadła kolanowe.

Jaki miałeś najgorszy wypadek?
W maju 2007 roku miałem najgorszy wypadek. W trakcie najeżdżania na rampę, mój przedni hamulec się zablokował. Wyglądałem jakbym miał zrobic frontflipa! Wylądowałem na twarzy, a mój kask Thor Force połamał się na drobne kawałki.

Czy twoi przyjaciele myślą że jesteś zwariowany?
Oni już skazali mnie na śmierc! (śmiech) Ale ciągle przychodzą oglądac moje skoki.

Czy kiedykolwiek chciałeś się poddac?
Narazie nie. Każdy wypadek motywował mnie do dalszych prób i będę skakał do póki pozwoli mi na to zdrowie.

Jakie modyfikacje przeprowadziłeś w swoim motocyklu by go lepiej przygotowac do FMX'u?
Nic nie zmodyfikowałem. Skaczę na oryginalnym motocyklu, takim jakim go wyprodukowano w 1986 roku.

Twoje filmy są bardzo popularne na youtube.com i jest wiele pro rider'ów w Ameryce, którzy widzieli je i rozmawiali o tobie. Czy to sprawia, że czujesz się sławnym?

To nie sprawia, że czuję się sławny. Chciałbym byc postrzegany jako dobry i stylowy jeździec i nie jako zwyczajny kaskader, który skacze na starym motocyklu i walczy o życie podczas każdego skoku.

Jaki jest twój głowny cel w FMX?
Moim celem jest wystartowac w międzynarodowych zawodach, np. "Night of the jumps". Będę ciężko trenował i dawał z siebie wszystko by to osiągnąc.

Do jakich tricków możesz się posunąc? Jaki będzie następny trick, którego spróbujesz?

Potrafię wykonac tricki takie jak heel-clicker z lądowaniem no-hander, coffin, SUperman, nothing i seat grab. Ciężko mi powiedziec jaki będzie następny trick bo nie chce tego zapeszyc.

Kim są twoi bohaterowie?

Bartek Ogłaza i Adam Jones.

Czy bycie freestyle'owcem pomaga ci z kobietami?
Och, trudne pytanie, ponieważ nigdy nie miałem dziewczyny i nie mogę dokładnie powiedziec czy dziewczyny lubią FMX. Nie myślę, aby FMX mógł pomóc w poznaniu dziewczyny.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

Manhatan
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 15:18
Motocykl: stoczterdzieścicztery
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: Manhatan » pt, 7 mar 2008, 17:46

Cóż, ja uważam, że w tym momencie pozostaje pogratulować Marcinowi, że nawet taki serwis jak transworldmotocross.com go zauważył. W żaden sposób nie nazwał bym tego nabijaniem się i nie wiem skąd w ogóle takie podejście do sprawy. Wiele osób zostało wykreowanych i docenionych właśnie dzięki youtube.com i podobnie zaczyna się dziać z Marcinem. Bardzo dobrze, że jest wrzawa wokół niego. Teraz tylko przydałby się dobry menadżer, który by potrafił to wykorzystać (Bartek Ogłaza nie jest nim teraz przypadkiem?) Marcin pokazał, że daje radę i przedewszytkim nie ogranicza się poprzez brak funduszy, czy chociażby nawet strach... Podejrzewam, że jeśli pójdzie tak dalej, to zainteresowanie jego osobą wzrośnie rónież wśród sponsorów.

Bardzo dobrze jestem za! Żeby tylko woda sodowa nie uderzyła mu do głowy :)

Pozdro.
KTM SX 144 2008r.

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: IGI CROSS » pt, 7 mar 2008, 18:48

No ładnie!! Teraz jakis sponsoring by się przydał w postaci dobrego motocykla !

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: Pomyk » pt, 7 mar 2008, 19:31

Marcin ma już chyba YZ 250.

Pozdrawiam !

cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: cr500r » sob, 8 mar 2008, 00:15

jakie komentarze są pod wywiadem :) niedługo przyślą mu fury se stanów :):) .Ale to jest to wywiad w takim magazynie<ok>

Autor tematu
Xeo
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 335
Rejestracja: śr, 23 lut 2005, 21:41
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: Xeo » pn, 10 mar 2008, 08:42

plazgut pisze:Nie tłumaczyłem samego wstępu. Sorry za błędy, niedociągnięcia itp. Aha, na mojej klawiaturze nie da rady zrobic literki "ci" :mrgreen:
Chyba udało ci się w stu % bo porównałem z tłumaczeniem z strony motoX i jest git..... hehehe :D :D :D :D :D
Brak Domeny alternatywny adres http://mx.sq.pl

pawelgawel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 14:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: pawelgawel » czw, 13 mar 2008, 03:01

żal za dupe ściska jak czytam niektóre komentarze, chłopak ma pasje, ciężko i wytrwale trenuje, a wy jebiecie go tylko za to, że ma stary motor a nie najnowsza sztukę z 08 r, internetowi kozacy...

rób swoje Marcin i nie wnikaj w komentarze pajaców
gratuluje wywiadu w TWM (jutro szoruje do sklepu po ten numer ;)

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: plazgut » czw, 13 mar 2008, 15:37

Kto go jedzie?! Przdeczytaj dwa razy coś zanim napiszesz. Wszyscy mu gratulują wytrwalosci i talentu a ty mówisz ze go jedziemy. To ze ma starą CZ to co z tego? To jest tylko stwierdzenie faktów, a on sam (Marcin) z resztą przyznał, że ma stary motocykl.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

pawelgawel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 14:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywiad z Marcinem (tłumaczenie)

Post autor: pawelgawel » pt, 14 mar 2008, 00:47

MX_Bartek pisze:nie wiem czy to dobrze, że pojawił się tam ten wywiad. może i jest gwiazdą na youtube(jak tam piszą), ale tylko dlatego, że ludzie lubią pooglądać brawurę innych i się z nich pośmiać, z tego samego powodu oglądają stunt na wsk'ach. ale jak ma talent to niech nie robi z siebie pajaca, tylko bierze porządny motor i trenuje. teraz to jest fajne, ale niedługo ludziom to się znudzi i zapomną. myślę, że mało kto patrzy na to poważnie
a to jak bys nazwal?

ODPOWIEDZ

Wróć do „MX Freestyle”