Backflip Cordova!!!

Wszystko na temat freestyle MX - w kraju i na świecie
Autor tematu
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » pt, 24 lut 2006, 01:12

Pastrana zanim wykonał 2x backflipa na rampie, robił to nad basenem pewnie z milion razy aż nie opanował do perfekcji. Także stopień trudności tricku zależy bardziej od przgotowania zawodnika. Trudniej zrobić backflipa z marszu bez przygotowania i od razu "na twarde" (pewnie tacy też są) niż double backflipa po długich przygotowaniach nad basenem. Takie jest moje zdanie.

Kłepsik MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 219
Rejestracja: sob, 16 lip 2005, 20:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kłepsik MX » pt, 24 lut 2006, 14:38

tu nie moze być mowy o perfekcji. Owszem wytrenowac wszystko mozna ale nawet najlepszym moze przytrafić sie najmniejszy błąd i to moze sie dla nich zle skonczyc... czy kręcąc beckflipa czy co kolwiek innego...

ChopinFMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 19 lut 2006, 21:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ChopinFMX » pt, 24 lut 2006, 17:17

Ale PAstrana jest nie do zdarcia,, skurczybyk :twisted: czytalem jakis artykul gdzie bylo napisane ze jest jednym z 3 ludz ktozy zyja albo chodza <niechce sklamac> po tym jak kregoslup iderwal im sie od miednicy :!: :?: :? :? A i wszczasow mozgo mial tez kilkanascie ..:)

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pt, 24 lut 2006, 18:07

Też czytałem podobny artykół w którym pisali, że Pastrana jest jednym z 3 ludzi na świecie którzy chodzą po oderwaniu kości udowej od miednicy. Miał pękniętą czaskę, kilkanaście wstrząsów mózgu, połamane "wszystkie" kości i przeżył śmierć kliniczną.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » pt, 24 lut 2006, 18:37

Ja słtyszałem jak na Xgames 2002r. mówił że miał 49złamanych kości,ileś razy wstrząsk mózgu i chyba kilka razy śmierć kliniczną .CHyba cos takiego może trochę pobnieszałem :wink: ale napewno coś podobnego.A ciekawe ile do 2006 złamie :roll:

Autor tematu
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » pt, 24 lut 2006, 18:59

Kilka razy śmierć kliniczna... :shock: Niektórzy ludzie po śmierci klinicznej boją sie wyjść z domu a ten wali double backflipy i jest zadowolony z życia. Prawie skończył na wózku inwalidzkim po czym upada sobie na plecy 100 razy i jest z tego zadowolony. Strach chyba schował do kieszeni a psychika mu nie działa :shock: :shock: :shock: P.S zastanawiam sie jak musi boleś odłączenie miednicy od kości udowej...i chyba sprzedam motocykl :D

ChopinFMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 19 lut 2006, 21:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ChopinFMX » pt, 24 lut 2006, 19:00

IGI CROSS pisze:Ja słtyszałem jak na Xgames 2002r. mówił że miał 49złamanych kości,ileś razy wstrząsk mózgu i chyba kilka razy śmierć kliniczną .CHyba cos takiego może trochę pobnieszałem :wink: ale napewno coś podobnego.A ciekawe ile do 2006 złamie :roll:
A ile czlowiek ma Kosci?? :evil:

@MXrool

A napewno nie kregoslop od miednicy bo kurna dalbym se leb odciac ze to..: :?

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BartekJ » pt, 24 lut 2006, 22:08

To juz głowy nie masz :D . Też gdzieś czytałem, ze T P jednym z kilkorga ludzi na swiecie, który to przeżył - a jak widac jeszcze całkiem żwawo się rusza :lol.

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » sob, 25 lut 2006, 00:06

Mnie dziwi to że on nadal jeździ i wygrywa,choć odniusł bardzo poważne kontuzje :roll: .Nie tylko TP jest tego przykładem np. Hermam Majer -Austryjacki zjazdowiec i slalomista alpejsko.Odniusł poważne kontuzje na motocyklu i na stoku.Ma jakąś metalową kostkę czy coś takiego nie znam szczegółów ale coś jest nie tak.A nadal startuje na Olimpiadzie i MŚ.Teraz w Turynie zdobył srebro w super gigancie i brąz w gigancie. :wink:I takich ludzi ja podziwiam za chęć zwycięztwa i rywalizacji

Kłepsik MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 219
Rejestracja: sob, 16 lip 2005, 20:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kłepsik MX » sob, 25 lut 2006, 08:45

łamac to sie kazdy łamie idziesz ulicą i mozesz noge złamac... ale medycyna w Polsce czy Stanach jest zupełnie inna. Owszem kosztowna ale oni mają na to pieniądze... Bo jak mi by mieli zabrac motor (chodz sie ''jeszcze'' nie połamałem, odpukać) to ja juz bym miał cięzko a T.P. jak on wymyslił połowe trickow z FMX i nadal coś kręci i jest w światowej czołowce to dopiero by było....

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » sob, 25 lut 2006, 10:59

Właśnie, duże znaczenie ma rozwuj medycyny, nie stety w Polsce jest jak jest każdy wie. Np. w takiej Anglii jest klinika gdzie spawają kości, złamiesz nogę i tylko przez tydzień jesteś uziemiony w domu, a gdy u nas złamiesz coś to masz w plecy pare tygodni i sezon do d.... . Pastrana wyszedł ze wszystkiego, widać nawet dobrze sie miewa, ale te wszystkie kontuzje odbiją się jak będzie stary. To dobiero będzie mieć problemy...
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

demon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 18 lip 2005, 07:16
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Cordova flip

Post autor: demon » sob, 25 lut 2006, 11:25

Uwazam ze Adam Jones przebil pastucha tym trikiem! podwojnego backflipa widzialem nawet na bmxsach a backflip cordova nigdzie! Z reszta dla mnie najfajniejsze triki to nie backflip czy cos podobnego tylko hart attack i cordova. Stare ale dziarskie tricki!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „MX Freestyle”