Początek zabawy z fmx , Prosze o pomoc!

Wszystko na temat freestyle MX - w kraju i na świecie
Autor tematu
Badylek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 11 cze 2010, 22:44
Motocykl: Sherco
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Początek zabawy z fmx , Prosze o pomoc!

Post autor: Badylek » sob, 2 kwie 2011, 12:26

Witam. Może zacznę od tego ze się przedstawię ;] Jestem Patryk , wiek młodzieńczy 17lat ;] z Łodzi pochodzę , motocykl aktualnie jaki posiadam to Sherco HRD 125ccm.
Chciałem się dowiedzieć paru rzeczy odnośnie tego jak zacząć latać w fmx. Chodzi mi konkretnie jaki moto kupić na początek aby nie szarpało za kieszeń mocno(chyba ze to Sherco HRD 2002r da rade , proszę o opinie) , jaki dobrać do mojego wzrostu oraz wagi (wzrost 1,87 waga 93-97kg). Jeśli chodzi czy miałem kiedyś styczność z jakimi kolwiek lotami na hopach czy rampach to tak 2 lata na rowerze latałem w dircie. Miejsce do trenowania myślę ze by sie znalazło ze względu na to ze do okola mnie sa lasy i polany duże ;] Mam również możliwość wy spawania rampy. Również mam pytanie jeśli chodzi o trening fizyczny czy tez jest podobny do treningu takiego jak do MX ? czy możne jakieś inne ćwiczenia ? Proszę o wyrozumiałość co do tematu stworzonego przeze mnie ponieważ jestem zielony w tym jeszcze , nie moglem znaleźć na forum nic co by zaspokoiło moje wymagania informacyjne. Pozdrawiam Patryk ;] :)

Awatar użytkownika
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek zabawy z fmx , Prosze o pomoc!

Post autor: krzysiekFmX » ndz, 3 kwie 2011, 19:19

Żeby zacząc latać fmx to musisz zacząc latać na motorze , a wiec tor motocrossowy i najlepiej trumna 25m , potem możesz polatać na podwójnych skoczniach np zeskok oddalony od chopki 10m . Możesz mi wierzyć lub nie , ale to nie jest takie proste na jakie wygląda , kiedyś też miałem cos takiego żeby wybudowac rampe , usypać górke i heja. Ale w fmx bez motocrossu anie rusz , zaczyna brakowąc coraz bardziej , im dalej odstawiasz rampe. Poćwicz zabawe z tylnim hamulcem i gazem w powietrzu , hamulec naprawde sie przydaje , bo z początku na rampie możesz leciec gwałtownie na plecy. Recepta jest taka że jedziesz równym gazem na rampe i jak na nią wjezdzasz powoli dodajesz gazu , jak dasz za dużo to wylondujesz na plecach , a jak za mało to sie wbijesz przednim kołem w górke. Do FMX najlepiej zmień motor na jakąs 250 , co prawda każdym motorem można latac z rampy nawet CZ, ale najlepiej ćwiara .Jak polatasz na ziemnych chopach , to dasz rade z rampy , PozdrO
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

$BACHU$
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 64
Rejestracja: śr, 1 sie 2007, 13:38
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek zabawy z fmx , Prosze o pomoc!

Post autor: $BACHU$ » wt, 17 maja 2011, 11:03

Ja zaczynałem zabawę z fmx-em od skoków z ramp, z tym że małych na początek i uważam że bez najmniejszych problemów można sobie poradzić bez mx-u ale mimo to polecam od czasu do czasu polatać po jakim torze bo mx dobrze uczy kontroli nad motocyklem, a co do dirtu to skok na rowerze to kompletnie inna bajka niż skok na motocyklu(technika jest zupełnie inna) wiem coś na ten temat bo aktualnie uprawiam dirt:) gdybyś potrzebował rad, możesz odezwać się na mojego maila, mam trochę fotek mojej pierwszej rampy lądowania i co tam chcesz:)
zawsze 2t!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „MX Freestyle”