ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Wszystko na temat freestyle MX - w kraju i na świecie
Awatar użytkownika
Autor tematu
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: krzysiekFmX » pn, 8 lis 2010, 17:54

W zielonej gorze już fmx park jest i w częstochowie też dlaczego by miało w małopolsce nie być . Wydaje mi się a nawet jestem pewien , że gdy powstanie obiekt to i chętnych do treningu sie znajdzie . W polsce ten sport jest zacofany ale to wszystko dlatego , że nie ma miejsc do treningu . Wbrew pozorom nie ma tyle roboty co mogło by sie wydawac . Potrzeba tylko dużego terenu ok 150x200m , moglibyśmy zbudowac potęzne londowiska i basen z gąbkami . Wielka kopara uwinie się w dzień i bedzie to kosztowało jakies 1k , gdyby znalazło sie 20 osób do trenowania freestyle-u to koszt był by po jakies 50zł a za tą kase samemu nie jest nikt w stanie zbudowac parku . Rampy drewniane to koszt 250zł za sztuke a metalowe troche więcej , można by poszukac sponsorów , na basen z gąbkami starczą opony , które są wszydzie dostępne za free praktycznie , gąbki tak samo jest dużo firm które placą za wywuz wiec tez mozna tanio dostac .ILE OSÓB BYŁO BY CHĘTNYCH , PARK MOŻNA ZBUDOWAC CHOCIAŻ BY DLATEGO ABY ZORGANIZOWAC FMX CAMP W MAŁOPOLSCE , POZDRAWIAM I PROSZE O ODPOWIEDZI
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

free66
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: śr, 8 kwie 2009, 12:16
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krk, Andrychów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: free66 » śr, 10 lis 2010, 19:56

Wydaje mi sie ze moze byc ciezko, poniewaz skad wziac teren o takich wymiarach? Albo wydzierzawic jesli ktos taki sie znajdzie (jesli juz to na pewno platne), albo isc do urzedu miasta Kraków, gdzie rowniez raczej moze byc krucho.
www.powad.pl NIERUCHOMOŚCI POWIATU WADOWICKIEGO
www.n.ruczaj24.pl NIERUCHOMOŚCI W KRAKOWIE

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: PakaL » śr, 10 lis 2010, 20:23

Widać że na forum brakuje ludzi którzy byliby zainteresowani FMX'em :? . Co do terenu, są 2 wybory albo znaleźć ekipę pewną i starać się o teren albo na odwrót czyli starać się samemu i złowić ekipę. Przy 1 sposobie można się zrzucić na teren, przy 2 można łatwiej znaleźć ekipę.. Hmmm
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Awatar użytkownika
Autor tematu
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: krzysiekFmX » pt, 12 lis 2010, 20:39

siemka , pakal co masz ma myśli mówiąc zrzucic się na teren ? prz terenie tej wielkosci wydaje mi sie że moze to byc nawet cod pod 100 tyś , chłopaki wezmy sie zorganizujmy , mozemy na początek wybudowac 2 rampy + basem , wyobrazcie sobie jakie by było wymiatanie do własnego basenu, pozdro i pisać kto ma jaki teren do dyspozycji , u mnie niestety krucho ;(
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: PakaL » pt, 12 lis 2010, 21:43

Nie użytki będą gdzieś w cenie może 2k zł, ale nie mam pojęcia. Ja mam teren, ale u mnie na śląsku, i nie ma ludzi którzy by coś chcieli zrobić;(
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Awatar użytkownika
Autor tematu
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: krzysiekFmX » sob, 13 lis 2010, 10:16

nomm na śląsk to troche daleko , najlepiej by było koło krakowa gdzies , ja jestem z Słopnic koło limanowej , wiec do krakowa mam 80km , jak by było bliżej to też bym nie narzekał ;p pisać
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

Krzysiekmx1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 18:13
Motocykl: cr125 '06, cr125 '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: Krzysiekmx1 » sob, 13 lis 2010, 20:07

Basen z gąbkami to bardzo droga sprawa :/ Zauważ, że ten basen musi być duży więc potrzeba dużo gąbek. Druga sprawa to wyjmowanie motocykla z tych gąbek. Jednym słowem za 5zł tego nie zrobisz... nawet jak założysz o tym temat na motox... :|
TRZEBA
ZAP
IER
DA
LAĆ
:) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Autor tematu
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: krzysiekFmX » ndz, 14 lis 2010, 16:38

taak wiem , że nie zrobie ale wolę cos prubowąć działać zamiast siedziec w cieplym domku . Pozatym hyba kązdy wolał by na starosc siedziec w domu i opowiadać wnukom jak to się wpadło do basenu z gąbkami prosto na głowę. Jeżeli sami nie wezniemy się do roboty to napewno nikt za nas tego nie zrobi , a naprawde po pierwszym skoku adrenalina skacze i jak sie sprubuje to jest cięzko to rzucić wciąga na maxa , Pozdro i pisac , bo może ktos ma teren a jeszcze się nie wypowiedział :D
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

daredevilfmx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 1 mar 2010, 09:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: daredevilfmx » ndz, 14 lis 2010, 18:40

hm...
Wiesz z jednej strony to bardzo podoba mi sie twój entuzjazm, a z drugiej to czasem piszesz takie rzeczy że eeech, jak opowiadanie wnukom o spadaniu na głowę.
Uwierz mi wpadanie w basen na głowe nie jest miłe chyba ze masz basen z kostkami jak Travis....
Proponuje skupić sie na podstawach czyli lądowanie i rampa....i wtedy wilkośc potrzebnego terenuu znacznie się zmniejsza...obskakaj sie dobrze a potem myśl o basenie.
Piszesz o jakiś rampach drewnianych za 250 zł, chłopaku szkoda twojego zdrowia...
Wspierając twój entuzjazm proponuję ci troszke zmienić podejscie.
1. teren - najlepsze są małe miejscowości gdzie ludzie mają dużo pola, czesto nieużytki, trzeba popytać po rodzinie np. w twojej okolicy i po prostu spróbować się z kimś dogadać. żeby pozwoli na kawałku pola usypać hopę
2. jak uda sie załatwić teren to usyp porządne lądowanie, najlepiej z pasem bezpieczeństwa w razie niedolotu.
3. rampa------najwazniesza sprawa....to twoje zdrowie, żadna drewniana porzadna metalowa radius 9, zadnych własnych wymiarów, bo sie uczysz złych nawyków na dziwolągach
4. basen - nie buduj szkoda kasy zainwestuj w to co wyżej, do basenu możesz polatać w czewie, jak beziesz latał po 20 metrów i trachał graby to ucz się flipa
Nie chce żebys to odebral negatywnie ale mam swoje zdanie na temat skakania do basenu ludzi co nie potrafią skakać z rampy.
Nie trac chęci i działaj tyle ze rób to z głową.
Życze powodzenia

Awatar użytkownika
Autor tematu
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: krzysiekFmX » pn, 15 lis 2010, 16:32

Siemka , nie wiem czy w imieniu daredevilfmx pisze Greg ale mówi całkem do rzeczy , pomińmy już ten basen . Ale przydało by sie miejsce do skakania freestyle motocrossu w małopolsce , przeciez nie każdy ma warunki aby pojechac na fmx camp do czewy czy ksiąza . Nie wiem , jak jest w waszej czesci polski ale u nas naparwde o teren jest cięzko , rolnicy jak nawet nie używają to i tak nie chcą tego oddac w dzierzawe bo dla niech też jest potem problem bo damy na to po 10 latach dostają wielkie góry ziemi i na co im wtedy takie pole , co z tego ze deklarujesz sie pole potem doprowadzic do stanu . Greg jak masz jakies plany ramp , 8 , 9 to wez wstaw na forum , bo górka raczej nie musi byc do planu , bo robisz sobie taki profil jak ci odpowiada , na początek mniej stromy i dłuższa ale o plany ramp z wymiarami jest hyba raczej cięzko . ;p
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: PakaL » pn, 15 lis 2010, 20:30

Plany masz tu:
http://www.fmxramps.com/ - na samym dole działu Home jest lądowisko, a pod rev.1 jest plan rampy.

Pozdro:)
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Awatar użytkownika
Autor tematu
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROZWIŃMY FMX W MAŁOPOLSCE

Post autor: krzysiekFmX » śr, 17 lis 2010, 18:02

siemka , napisałem do starostwa o moim pomyśle ale niestety jak to bywal zero odpowiedzi . Nie wiem jak znalesc teren , rodzina ma teren ale jak słyszą o rozkopach to odrazu rozmowa sie konczy , zeby zbudowac chociaz profesjonalną górke zeby naraz mogły londowac 2 motory i do tego 2 rampy ;p
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

ODPOWIEDZ

Wróć do „MX Freestyle”