Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Pytania dotyczące układu hamulcowego w Twoim motocyklu
Autor tematu
RiderYamahaZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pt, 5 maja 2017, 14:37
Motocykl: YZ250F 15
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Post autor: RiderYamahaZG » pt, 5 maja 2017, 14:50

Witam ,
Mam problem z hamulcem przednim w swojej yzf. Otóż wszystko zaczęło się od tego, że zblokowało mi koło na torze.
Wymieniłem klocki na nowe , bo już ich nie było . Wszystko zrobiłem , odpowietrzyłem zgodnie z poradami jakie tutaj też znalazłem na forum .. Robiłem już tak w innych motocyklach - Działało. Tym razem jednak nie..
Klamka hamulca wgl bez oporu , nic nie pompowało . Czyściłem tłoczki , robiłem co się dało. Stanęło na tym , że kupiłem zestaw naprawczy na pompe , bo wynikało , że cisnienia nie daje . Założyłem pompę .. bo długim odpowietrzaniu wkoncu się udało - hamulec jak brzytwa po lekkim nacisnieciu .
Pojechałem na jazdę próbną i po około 700 m ( przy lekkim używaniu przedniego ) znów przednie koło zblokowało. Lekko odkręciłem odpowietrznik .. trysnęło nieźle.
Wróciłem do punktu wyjścia .. znów klamka zero oporów . DOT 4 zalany . Ma ktoś jakiś pomysł na to ? Bo już nei mam sił ...

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Post autor: kris514 » pt, 5 maja 2017, 19:11

Brzmi jak zła regulacja lub zła klamka hamulca przez co tloczek nie odbija do końca i stąd awarie.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
Seba7
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 102
Rejestracja: sob, 27 cze 2015, 07:30
Motocykl: KTM SX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Post autor: Seba7 » pt, 5 maja 2017, 19:16

Upewnij się, że masz szczelny układ, szczególną uwagę zwróć na odpowietrznik przy zacisku.
KTM SX 250 01r.

MX 937
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 63
Rejestracja: pn, 20 mar 2017, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Post autor: MX 937 » pt, 5 maja 2017, 21:01

Problem z odpowietrzeniem i "puchnącym zaciskiem" najprawdopodobniej jest spowodowany przez uszczelniacze na tłoczkach gdyż powodują że tłoczki po puszczeniu klamki nie wracają a płyn sie szybko gotuje i puchnie w efekcie zaciskając jeszcze mocniej klocki.

Możesz to sprawdzić zakładając zacisk na dowolną luźna tarcze i sprawdzić czy tłoczki po odpuszczeniu klamki wracają i tarcza swobodnie się kręci.

Poradziłbym Ci kupić zestaw naprawczy zacisku a najlepiej same oryginalne uszczelniania te z Allbals / Prox nie wytrzymują za długo. Warto kupić markowy płyn DOT 4 , polecę Ci Motula.

Maneta
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pn, 2 lis 2015, 22:48
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Post autor: Maneta » sob, 6 maja 2017, 08:01

Przed montażem nowych uszczelniaczy dobrze wyczyść rowek pod gumkę bo przeważnie problem jest przez utlenione aluminium pod gumką jak się nagrzeje to puchnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”