Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Pytania dotyczące układu hamulcowego w Twoim motocyklu
Awatar użytkownika
Autor tematu
RiderYamahaZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: YZ250F 15
Styl jazdy: Motocross
Status : Offline

Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Post autor: RiderYamahaZG » pt, 5 maja 2017, 14:50

Witam ,
Mam problem z hamulcem przednim w swojej yzf. Otóż wszystko zaczęło się od tego, że zblokowało mi koło na torze.
Wymieniłem klocki na nowe , bo już ich nie było . Wszystko zrobiłem , odpowietrzyłem zgodnie z poradami jakie tutaj też znalazłem na forum .. Robiłem już tak w innych motocyklach - Działało. Tym razem jednak nie..
Klamka hamulca wgl bez oporu , nic nie pompowało . Czyściłem tłoczki , robiłem co się dało. Stanęło na tym , że kupiłem zestaw naprawczy na pompe , bo wynikało , że cisnienia nie daje . Założyłem pompę .. bo długim odpowietrzaniu wkoncu się udało - hamulec jak brzytwa po lekkim nacisnieciu .
Pojechałem na jazdę próbną i po około 700 m ( przy lekkim używaniu przedniego ) znów przednie koło zblokowało. Lekko odkręciłem odpowietrznik .. trysnęło nieźle.
Wróciłem do punktu wyjścia .. znów klamka zero oporów . DOT 4 zalany . Ma ktoś jakiś pomysł na to ? Bo już nei mam sił ...

Awatar użytkownika
kris514
Moderator
Moderator
Motocykl: Yamaha yz 125 2006r
Styl jazdy: Enduro
Kontakt:

Re: Problem z przednim hamulcem YZ250F 15

Post autor: kris514 » pt, 5 maja 2017, 19:11

Brzmi jak zła regulacja lub zła klamka hamulca przez co tloczek nie odbija do końca i stąd awarie.

Awatar użytkownika
Seba7
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: KTM SX 250

Post autor: Seba7 » pt, 5 maja 2017, 19:16

Upewnij się, że masz szczelny układ, szczególną uwagę zwróć na odpowietrznik przy zacisku.
KTM SX 250 01r.

Awatar użytkownika
MX 937
Mistrz prostej
Mistrz prostej

Post autor: MX 937 » pt, 5 maja 2017, 21:01

Problem z odpowietrzeniem i "puchnącym zaciskiem" najprawdopodobniej jest spowodowany przez uszczelniacze na tłoczkach gdyż powodują że tłoczki po puszczeniu klamki nie wracają a płyn sie szybko gotuje i puchnie w efekcie zaciskając jeszcze mocniej klocki.

Możesz to sprawdzić zakładając zacisk na dowolną luźna tarcze i sprawdzić czy tłoczki po odpuszczeniu klamki wracają i tarcza swobodnie się kręci.

Poradziłbym Ci kupić zestaw naprawczy zacisku a najlepiej same oryginalne uszczelniania te z Allbals / Prox nie wytrzymują za długo. Warto kupić markowy płyn DOT 4 , polecę Ci Motula.

Awatar użytkownika
Maneta
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Styl jazdy: Enduro

Post autor: Maneta » sob, 6 maja 2017, 08:01

Przed montażem nowych uszczelniaczy dobrze wyczyść rowek pod gumkę bo przeważnie problem jest przez utlenione aluminium pod gumką jak się nagrzeje to puchnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”