Przedni hamulec Brembo - nie hamuje?

Pytania dotyczące układu hamulcowego w Twoim motocyklu
fgh98
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: fgh98 » wt, 5 gru 2006, 23:24

Acha kumam kumam.

No dobra a Yamaszce YZ 250F (4t) chodzi mi o roczniki od 2000 w gore,to jakie były montowane??


FGH98

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » śr, 6 gru 2006, 16:32

W 2002 jest pływająca. Dodatkowo tarcza pływająca powoduje że drgania nie przechodzą na kierownicę.

Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » śr, 6 gru 2006, 19:14

To.mek pisze:W 2002 jest pływająca. Dodatkowo tarcza pływająca powoduje że drgania nie przechodzą na kierownicę.
Heh te drgania nie są wyczówalne bo masz zacisk pływający i on eliminuje i te drgania są ogólnie minimalne.

Głównym założeniem jednak jest to, że tarcza ma luz i pod wpływem ogrzania podczas procesu hamowania tarcza może nagle pęknąć bo metal poddaje się rozszerzeniu terimniczenu. Zobaczcie, pierwsze tarcze pływające były w szlifierkach bo tam są wieksze temp. i wieksze prędkości.

Po drugie to tarcza w Yamasze jest średnia, ma zbyt mały luz. Odpowiednie luzy mają tarcze Moto-Master i Braking. Ten luz daje się we znaki w błocie jak wchodzi błotko miedzy zacisk a tarcze i cofa tłoczek i po skoku czesto trzeba dopompować hamulec. Wielu zawodników wymieniało te tarcze w Yamsze na Moto-Masters.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: SEBOOL » śr, 6 gru 2006, 19:32

Ja w kazdym razie się z tym nie spotkałem a mam pływającą po paru ostrych kółkach po torze klamka jest twardsza i hampel wtedy hamije w 100%!
pozdr.
RS SERWIS

theNaturat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pn, 22 gru 2008, 20:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przedni hamulec Brembo - nie hamuje?

Post autor: theNaturat » wt, 23 mar 2010, 21:35

Siema,
odświeżę temat.

Mam problem z przednim zaciskiem. Do pewnego czasu bylo ok - żyleta.

W trakcie zawodów bylem zmuszony wymienić klocki, więc cofnąłem tloczki i wsadzilem nowe klocki. Oczywiście jest to złe postępowanie ale co zrobić jak się czasu nie ma... Od tego momentu hamulec stal sie miekki i nie hamuje zadowalająco. Wymienilem więc płyn, jednak nic to nie dalo.

Układ nie jest zapowietrzony, bo próbowałem odpowietrzyć go trzema znanymi mi sposobami - normalne pompowanie i spuszczanie płynu, za pomocą strzykawki od strony zacisku, zacisk do góry i pompowanie. Nic.

Jak już wyjąłem zacisk sprawdziłem jak chodzą tłoczki. Okazało się, że jeden prawie wogóle nie chodzi. Chce rozebrać zacisk ale przed tym może ktoś mial podobny problem i jest w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”