Części firmy MITAKA [opinie]

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
cinQop
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 10:22
Motocykl: KTM SX-F 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Mechnice k?Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Części firmy MITAKA [opinie]

Post autor: cinQop » czw, 13 lut 2014, 11:15

Ostatnio gdzieś na zagranicznym forum wyczytałem, że produkty firmy MITAKA to po prostu wyroby PROXA które nie przeszły całościowej kontroli jakości, tzn. że jest to PROX tylko nie posiada wszystkich jego wymagań dlatego też te produkty są produkowane w Japonii i mogą mieć oznaczenia PROXa na sobie oraz są oczywiście odpowiednio tańsze. Najbardziej znane są w Anglii oraz widzę, że w stanach zaczynają się pojawiać jednak tam nigdzie nie znalazłem żeby je ktoś stosował, nie ma żadnych opinii.

Stanley125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: sob, 1 gru 2007, 16:28
Motocykl: brak:(
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Części firmy MITAKA [opinie]

Post autor: Stanley125 » pt, 14 lut 2014, 00:36

cinQop pisze:Ostatnio gdzieś na zagranicznym forum wyczytałem, że produkty firmy MITAKA to po prostu wyroby PROXA które nie przeszły całościowej kontroli jakości, tzn. że jest to PROX tylko nie posiada wszystkich jego wymagań dlatego też te produkty są produkowane w Japonii i mogą mieć oznaczenia PROXa na sobie oraz są oczywiście odpowiednio tańsze. Najbardziej znane są w Anglii oraz widzę, że w stanach zaczynają się pojawiać jednak tam nigdzie nie znalazłem żeby je ktoś stosował, nie ma żadnych opinii.
Ja to czytałem tu na Motoxie a nie na zagranicznym forum :shock:
http://motox.pl/forum/viewtopic.php?f=1 ... bd05ca00ae
amator pisze:Aoki i Mitaka to firmy corki Proxa. Obie firmy mocna zakorzenione na rynku brytyjskim. To co nie przechodzi przez sito kontrolne Proxa idzie do tych dwu firm. Ponadto podtrzymują produkcję niektórych tłoków i korbowodów ktorych prox zaprzestał już produkcji.
Generalnie ok. nie budzi zastrzeżen, ale nizsza cena musi z czegos wynikać może z tego że są na tajwanie?. http://www.aokiracing.com/
http://www.mitaka.co.uk/
Kto to taki? KAWSAKI

cinQop
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 10:22
Motocykl: KTM SX-F 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Mechnice k?Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Części firmy MITAKA [opinie]

Post autor: cinQop » pt, 14 lut 2014, 07:11

Ja na bank spotkałem się z bardzo podobnym opisem chyba na amerykańskim forum ,tylko teraz ciężko mi to znaleźć bo chciałem nawet wkleić treść oryginalną:) skoro więcej osób tak mówi bądź twierdzi to coś w tym musi być;)

chruch
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 16:00
Motocykl: HONDA CR 250 1999r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Części firmy MITAKA [opinie]

Post autor: chruch » czw, 2 paź 2014, 17:49

Witam !! Moja CR 250 lata na korbie i tłoku firmy MITAKA ... od marca tego roku .
przejechałem około 40 mth na dniach będę sprawdzać tłok.. na dzień dzisiejszy motor cały czas chodzi i ma kopa ;-)
Pozdrawiam !!

Autor tematu
grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Części firmy MITAKA [opinie]

Post autor: grayfox » pt, 12 gru 2014, 21:59

Kupiłem tłoka Mitaka, sel. A będzie chodził z nowym cylindrem WORKS, napiszę później jak to wyszło.
Kiedyś na forum ktoś wrzucał zdjęcie, na którym tłok nie trzymał wymiaru o 2 setki, u mnie idealnie 76,96. W 20 pomiarach 2 razy wyszło 95, także wygląda że jest ok :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”