Strona 1 z 2

majta na lekkim piasku

: ndz, 16 sie 2015, 16:49
autor: sluslu
siema mam yamahe xt 125 i pytanie czego tak majta na piasku przeważnie przód to wina opon ? skuterem mniej majtało, opony mam zwykłe takie bardziej szosowe tylna jest nawet szeroka ale to nie są kostki jak bym założył na przód opone jakąś kostke to by to pomogło coś nie rzucało by tak na piasku? druge sprawe mam gdzie wogóle kupić można części do yamahy xt 125 bo jakoś nigdzie nie ma...

Re: majta na lekkim piasku

: ndz, 16 sie 2015, 20:09
autor: wicherek666
'kostka' nadaje się do jazdy w pisaku... tak samo dobrze jak znaki interpunkcyjne oraz składnia, nadają się do pisania postów na Tym forum. Kilka części do XT znajdziesz choćby tutaj

Re: majta na lekkim piasku

: ndz, 16 sie 2015, 20:28
autor: sluslu
tam nic nie ma w takim razie zostaje tylko autoryzowany serwis yamahy? i oni czesci sciągają orginalne? głupiego zbiorniczka płynu tylnego hamulca nigdzie nie ma

Re: majta na lekkim piasku

: ndz, 16 sie 2015, 20:37
autor: motorider7
fajne słowo : "Majta" "Majtanie" :P musze zapamiętać

Re: majta na lekkim piasku

: ndz, 16 sie 2015, 20:58
autor: TedZgred
Ja majtam.
Ty majtasz
On ona ono majta;)

Re: majta na lekkim piasku

: ndz, 16 sie 2015, 21:41
autor: motorider7
Nim majta / majtało w czasie przeszłym :P . haha ,

Re: majta na lekkim piasku

: pn, 17 sie 2015, 00:11
autor: TedZgred
chyba wiele nie pomogliśmy autorowi :wink: a tak na poważnie może majtanie nie jest spowodowane złymi oponami tylko tym, że w motorze cross/ enduro środek ciężkości znajduje się wyżej... w porównaniu do skutera.

Re: majta na lekkim piasku

: pn, 17 sie 2015, 13:04
autor: Przym
Majta nim jak szatan :D
Na pisaku to manete trzeba odkręcić i szybciej jeździć to wtedy mniej majta :D

Re: majta na lekkim piasku

: pn, 17 sie 2015, 18:34
autor: sluslu
szybciej jezdzić lol ... to kanar murowany czy jak bym opony miał kostki to by nie majtało tak na piasku? bo skuterem mi sie lepiej jezdziło niż yamahą xt 125 i pytanie drugie gdzie części można zamówić ?

Re: majta na lekkim piasku

: pn, 17 sie 2015, 19:39
autor: wicherek666
Zmień człowieku opony zanim sobie krzywdę zrobisz. A co do szybszej jazdy to jest to akurat prawda. Takiej techniki uczy każda mądra szkoła. Na piasku przenosisz ciężar ciała na tył motocykla aby zwiększyć przyczepność, motocykl trzymasz nogami w pozycji siedząc jeśli jest oczywiście taka możliwość. Kierownice natomiast trzymasz "lekko w dłoniach" tak aby przednie koło mogło samo sobie trakcję odnaleźć. Jedziesz szybko, im szybciej tym łatwiej i większy fun :finga: silnik trzymasz w takim zakresie aby mieć w razie (jak to nazwałeś, a się spodobało :D) majtania :) dostęp do dużego moment obrotowego który pomoże Ci się wydostać z opresji. Bardzo lubię tę technikę dostarcza wielu wrażeń i jest stosunkowo prosta i jasna, najtrudniej z komentarzy innych jest tutaj pokonać psychikę bo jest to niedorzeczne i wydaje się ryzykowne.

Re: majta na lekkim piasku

: pn, 17 sie 2015, 20:21
autor: robsztix
Żeby nie majtało :finga: oprócz prawidłowej pozycji na moto, opony przystosowanej do jazdy off-road, odkręconej manety sprawdź czy nie masz luzu w kołach, główce ramy itd. i czy zawieszenie jest na 100% sprawne.

Re: majta na lekkim piasku

: pn, 17 sie 2015, 20:22
autor: motorider7
zmień opony żeby nie majtało :P a może za szybko jeździsz albo wchodzisz w zakręt i za bardzo sie składasz na piachu i temu ci majta przodem . z doświadczenia wiem że piasek jest zdradliwy i jeżeli jest on wysypany przypadkowo na asfalcie czy betonie to nawet na złotej oponie może cie majtnąć.
Wiadomo że kostka lepiej bedzie coś trzymać , coś sie zawsze wgryzie ale jak podłoze jest miękkie albo grubo piachu. powiedz czy cały problem dotyczy drogi polnej ewentualnie jakiejś kamienistej z piaskiem ? czy asfaltowej pokrytej piachem .