slizga sprzeglo???

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
nonames
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 26 paź 2012, 17:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

slizga sprzeglo???

Post autor: nonames » pt, 10 kwie 2015, 18:29

witam mam problem,jezdzilem wczesniej na oleju GRO GEAR EXTREM SAE 75W teraz mam traiala zalanego olejem ...motul transoil expert 10w40 no i jak sie moto zagrzeje,to nie moge wyjechac pod gorke,silnik wyje motor nie jedzie.z dnia na dzien coraz slabszy,wczoraj jeszcze jezdzil. Mozliwe zeby na tym oleju sprzeglo sie slizgalo?a moze zbieg okolicznosci sprawil ze tarcze sie juz zuzyly? [ trial gas gas txt pro 200cc/kompresja 9bar]

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: slizga sprzeglo???

Post autor: Maxym » sob, 11 kwie 2015, 22:14

Ale żeś dowalił... To nie jest zbieg okoliczności, triala nie zalewa się takim olejem jak crossa, zalej tym GRO co miałeś kiedyś bo to najlepsze i jedyne co możesz mu zaserwować i nie jeździj lepiej na takim oleju bo spalisz to sprzęgło. Jeśli po zmianie na tym GRO będzie lekko ślizgać sprzęgło to rozgrzej silnik, pojeździj trochę tak żeby wypłukać skrzynię i znowu zmień olej i oby tylko się polepszyło. Co ci wogóle strzeliło żeby sobie tam zalać transoila? Nie wiem skąd jesteś ale mi wszyscy całe życie mówili że sprzęgło w trialu to rzecz priorytetowa i trzeba lać tego GRO bo jest zupełnie inny niż te wszystkie motocyklowe silnikowe oleje i zmieniać go w miarę często.
Ten GRO jest zrobiony specjalnie do skrzyni trialowej, ja kupowałem go zawsze w Nowym Targu, chyba gas gas opole ma oleje GRO to możesz do nich napisać albo w ostateczności poszukać jakiegoś innego 75w klasy API GL5 motul, eni (dawniej agip) , motorex i putoline mają takie ale ja bym pozostał przy dobrym, sprawdzonym GRO.
Więcej grzechów nie pamiętam...

Autor tematu
nonames
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 26 paź 2012, 17:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: slizga sprzeglo???

Post autor: nonames » sob, 11 kwie 2015, 23:14

tarcze niebieskie ;/ wsadzilem stare sprzeglo,na nim znow strasznie przeciaga ....kupie i zaleje gro.... nie bede ryzykowal [pare postow nizej w trial ,jest temat oleje i ktos poleca 10w40 ]

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: slizga sprzeglo???

Post autor: Maxym » ndz, 12 kwie 2015, 21:12

Tak to już jest jak ktoś kto nigdy trala nie serwisował wypowiada się na temat w tym przypadku oleju. Owszem sam widziałem serwisówkę do jakiegoś tam txt gdzie było napisane że do skrzyni lejemy GRO 75W lub 10w40 ale nie spotkałem osoby która by mi powiedziała że taki 10w40 będzie odpowiedni a mówili dokładnie na odwrót. Wkurzające no ale co zrobisz, jedyne co to możesz upomnieć kolegę że wprowadza ludzi w błąd i żeby zmienił ten wpis bo ja nie widzę tego tematu :?
Więcej grzechów nie pamiętam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”