Swap 650 dominator do XR

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Awatar użytkownika
Autor tematu
LUXwiśnia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 6 sty 2013, 19:33
Motocykl: crf 450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Swap 650 dominator do XR

Post autor: LUXwiśnia » pt, 10 paź 2014, 21:38

Witam. Wie może ktoś czy silnik od dominatora 650 będzie mi pasował do XR 600 91r. Chodzi mi o osprzęt: elektryka,gaźnik,kolanko wydechowe(średnica). Z tego co wyczytałem to 650 ma inną skrzynie to pewnie zębatki inne trzeba, a i nie wiem czy elektryka w silniku jest taka sama, czy czopy wału są takie same?
Z góry dzięki za odp, bo tak się zastanawiam, robić remont swojemu koszt 2k albo kupić 650 i się zastanawiać co to warte. Jeszcze jedno, mam zatarty korbowód u góry, robił ktoś to tak że roztoczył i wstawił tulejkę?
Pozdrawiam


Witam. Odpowiem sam sobie :p może komuś się przydadzą te informacje. A więc kupiłem całego dominatora 650 i porównywałem podzespoły:
-skrzynia biegów, nie rozbierałem całej tylko po części porównałem i wychodzi że jest identyczna.
-wał korbowy i wałek balansujący mają większą masę, czopy mają inne długości, magneto jest dużo cięższe, łożysko na wale jest jedno inne.
- sprzęgło, pompa oleju, cała głowica (też wlot i wylot), wałek i pokrywa są identyczne.
-cylinder jest identyczny tylko o większej średnicy.
-jeszcze nie jestem pewien na 100% (jestem w trakcie) ale całkiem możliwe że cylinder w nx jest wyżej obsadzony w karterach, czyli jest większy odstęp pomiędzy tłokiem a głowicą
-jeśli chodzi o kolektory wydechowe to na razie naliczyłem 4 rodzaje od xr600r ma o jakieś 0,5mm na wlocie i około 1mm na końcu większą średnice. Na przyszłość staraj się pisać w zrozumiały sposób

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”