Jak zaczynać ?

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
Arktos95
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pn, 14 kwie 2014, 12:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jak zaczynać ?

Post autor: Arktos95 » śr, 16 kwie 2014, 13:19

Siema. Na początek jestem tu nowy. Pochodzę z Leszczyn. Pewnie niektórzy będą mnie kojarzyć. Sprawa wygląda tak Chcę zacząć jeździć po torze. I Pytanie takie. Jak zacząć. Czy muszę mieć prawo jazdy na motor. Gdzie można potrenować z innymi. Czy na torze mogą mi pokazać podstawy jak tym ruszyć i wogóle bo jestem noga w tym temacie. Liczę się z tym że to nie takie proste. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Pozdrawiam i prosze o wszelkie rady na początek. Jeszcze w sprawie motocyklu i wyposażenia to też ważne. Kapitał to 15 000 zl... Pozdrawiam

Chciałbym jeszcze wiedzieć Jaki jest koszt przejechania sezonu. Ile to u was kosztuje. :)

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak zaczynać ?

Post autor: ecik » sob, 19 kwie 2014, 14:02

Żeby jeździć na torze nie jest potrzebne prawo jazdy. Musisz się porozglądać za torami znajdującymi się blisko ciebie. Dobrą opcją jest zapisać się do klubu, który posiada własny tor. Jeżeli w klubie są dobrzy zawodnicy to warto od nich zaczerpnąć podstawowych informacji o jeździe na crossie. Jeżeli nie ma jakiś wymiataczy to poszperałbym na necie za jakimiś instruktażowymi filmami (skills 3, skills 2, gary semics, jeremy mcgrath itp.) Musisz kumać język angielski - bo inaczej nici z tych filmików co podałem.

Ważna i chyba najważniejsza zasada na początek. Zaczynaj wszystko stopniowo żeby się nie nabawić jakieś kontuzji. Dużo osób popełnia na początku błąd, że chce cisnąć ponad swoje możliwości a kończy się to zazwyczaj źle. Pierw technika, a później prędkość.

Ważna sprawa do dobór odpowiedniego motocykla.
Na początek radziłbym 125 2T lub 250 4T ponieważ idzie się na tych motocyklach najlepiej rozwinąć.

Serwis takiego motocykla to podstawa dlatego szukaj w okolicy osoby, która zna się typowo na crossówkach. Nie można jeździć na niesprawnym motocyklu, którego np. przeguby są zatarte, a zawieszenie jest w opłakanym stanie bo może to być przyczyna różnych dziwnych wywrotek. Poczytaj jak ustawić sprężynę pod wagę w tylnym amortyzatorze oraz radziłbym poustawiać wszystkie odbicia i dobicia tak jak fabryka, a z czasem zacząć kręcić ustawieniami.

Poczytaj ogólnie o ustawieniu kierownicy, klamek, dźwigni hamulca.

lepolise
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: śr, 23 kwie 2014, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak zaczynać ?

Post autor: lepolise » czw, 24 kwie 2014, 18:13

Kolega bardzo fajnie wszystko wyjaśnił. Trzeba jeszcze dodać że od początku trzeba dbać o bezpieczeństwo w 100%. W tym przypadku nie ma kompromisów. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”