Kupno Crossa (dokumenty)

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
yabby
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 26 paź 2013, 14:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kupno Crossa (dokumenty)

Post autor: yabby » wt, 4 lut 2014, 17:30

Witam
Mam pytanie. Załóżmy, że jadę teraz kupić crossa. Co ma mi dać ziomek od którego kupuję motor? (dowód zakupu itp). Załóżmy, że kupię ten motor i dostanę tylko ten dowód zakupu, od poprzedniego właściciela. Następnego dnia ładuje crossa na przyczepę i jadę sobie na tor autem (motor na przyczepie). Nagle policja wyrywkowo mnie kontroluje. Prosi o papiery na crossa, a ja pokazuję ten dowód zakupu, bo nic innego nie mam. Coś mogą mi zrobić? Zabrać crossa? Nie mam przeciesz dowodu, że nie jest on kradziony.. chyba.. Tak więc powiedzcie mi jak to jest z tymi dokumentami. Pozdrawiam

Grzybcio123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 cze 2013, 01:25
Motocykl: Yamaha YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno Crossa (dokumenty)

Post autor: Grzybcio123 » wt, 4 lut 2014, 18:17

To głównie zależy z jakiego roku cross gdy będzie przypuśćmy 2012 to gość raczej powinien mieć książeczkę serwisową, a jeśli to będą lata 2001-2006 prawdopodobnie nie będzie to pierwszy właściciel to w tym wypadku tylko umowa kupna sprzedaży. Ja sam mam motor z 08 roku i mam tylko umowę posiadam tez hondę którą mam od nowości 2007r i posiadam do niej papiery. Przy kupnie dokładnie sprawdź VIN czy jest taki sam na ramie jak na umowie i poproś też o sprawdzenie danych z dowodu sprzedającego w razie gdybyś miał taki nie fart ze motor jest kradziony wtedy śmiało możesz się powołać na sprzedającego. Z mojego punktu widzenia będzie to tak że zabiorą ci moto a ty będziesz mógł żądać zwrotu kasy od potencjalnego sprzedawcy.

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno Crossa (dokumenty)

Post autor: seba8121 » wt, 4 lut 2014, 18:24

Ja zawsze jak kupuję, to piszę ze sprzedającym, umowę zawierające numer vin, model, rok. A jak ma to niech da dowód zakupu itp..

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno Crossa (dokumenty)

Post autor: marek antczak » wt, 4 lut 2014, 20:27

Należy tez pamiętać jeśli kupi sie motocykl kradziony i taki namierzy policja to i tak jest on zabierany a poszkodowany zostaje bez niczego.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kupno Crossa (dokumenty)

Post autor: andrzej555 » wt, 4 lut 2014, 21:34

Jeżeli go wieziesz na przyczepce i nie jest kradziony to pokazujesz umowe kupna i to wystarczy,a normalnie to nawet umowy nie musisz wozić nawet toster ma numer seryjny,a czy musisz przy sobie nosić papiery od niego jak go gdzieś przewozisz?.Cross to maszyna bez homologacji w Polsce jest przepis,że to co ma Polski numer rej. ma mieć ważne oc.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kupno Crossa (dokumenty)

Post autor: solaris » wt, 4 lut 2014, 21:52

Generalnie na motocykl typu cross nie potrzebujesz nic to tylko zabawka bez homologacji. Co najwyżej spisza numer ramy i zobaczą czy nie jest kradziony.

Wysłane z mojego One V przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”