Ciśnienie w chłodnicy

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
rkiljan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: wt, 15 lut 2011, 19:02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ciśnienie w chłodnicy

Post autor: rkiljan » sob, 22 wrz 2012, 21:33

Witam, wczoraj na stacji zauważyłem że coś zielonego kapie spod mojej Husqi WRE 125, stwierdziłem że nie będę dolewał płynu bo nie wejdzie cały litr a za drogo mnie to wyniesie i dolałem po prostu wody żeby dojechać do domu. Dzisiaj rano zdjąłem bak i zauważyłem koło termostatu coś cieknie z węża, dokręciłem opaskę(była poluzowana) oraz wymieniłem płyn na nowy. Wszystko fajnie pięknie dopóki się nie przejechałem, zrobiłem jakieś 400m i w garażu odkręcam z ciekawości korek od chłodnicy a tu bum, płyn buzuje wylewa się w ogóle dzikie ciśnienie... (Dodam że kiedyś podczas endurowania i dość wielkiej pale sprawdzałem stan płynu na mocno nagrzanym silniku i nigdy tak nie wybuchł.) Odczekałem chwilę i odpaliłem moto na otwartym korku od chłodnicy, widać w chłodnicy coś się dzieje, trochę dałem mu gazu a tu znów się pieni i zaczyna kipieć(tworzy się ciśnienie).. Gdy zgasiłem moto w chłodnicy zauważyłem połówkę oringu ok 150mm średnicy. Mógłby mi ktoś powiedzieć co się dzieje i dlaczego tak? Dodam że motor nie kopci ani nie ma wody w oleju.

Autor tematu
rkiljan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: wt, 15 lut 2011, 19:02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ciśnienie w chłodnicy

Post autor: rkiljan » pn, 24 wrz 2012, 19:59

Temat do zamknięcia. Uszkodzeniu uległ o-ring pod głowicą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”