Wszystko o łożyskach

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wszystko o łożyskach

Post autor: piotrgurski » pt, 3 lip 2009, 02:35

bandogge1980 pisze:PODSTAWOWY BŁĄD PRZY WYMIANIE ŁOZYSK NA WAŁ W 2T!
Jesli chodzi o łozyskas na wał do dwusuwowych 250 to muszą byc one na 8 kulkach! Oznaczenie łozyska 63/28 C3 i kupienie go w sklepie z lozyskami nie zdaje egzaminu!
Nie chcę tu podwarzać nikogo opini zwłaszcza kogoś kto zajmuję się naprawą motocykli ale to chyba troche naciągnięte co piszesz. Zgodzę się z tym wszystkim że na ośmiu kulkach napewno będą lepsze ale właśnie miałem i mam 63/28 C3 (7 kulek) i naprawdę świetnie zawsze dawały sobie radę i sezon bez problemu wytrzyma. A raz na rok można wydać ok 150 zł na nowe i z powrotem pewność że w sezonie nie zawiodą. Prawidłowo zamontowane spokojnie nie będą powodem kłopotów więc nie przesadzajmy że to taki dramat jak np korba "Royal"
ADV/Adventure

Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wszystko o łożyskach

Post autor: bandogge1980 » pt, 3 lip 2009, 10:45

fifi pisze:
bandogge1980 pisze:PODSTAWOWY BŁĄD PRZY WYMIANIE ŁOZYSK NA WAŁ W 2T!
Jesli chodzi o łozyskas na wał do dwusuwowych 250 to muszą byc one na 8 kulkach! Oznaczenie łozyska 63/28 C3 i kupienie go w sklepie z lozyskami nie zdaje egzaminu!
Nie chcę tu podwarzać nikogo opini zwłaszcza kogoś kto zajmuję się naprawą motocykli ale to chyba troche naciągnięte co piszesz. Zgodzę się z tym wszystkim że na ośmiu kulkach napewno będą lepsze ale właśnie miałem i mam 63/28 C3 (7 kulek) i naprawdę świetnie zawsze dawały sobie radę i sezon bez problemu wytrzyma. A raz na rok można wydać ok 150 zł na nowe i z powrotem pewność że w sezonie nie zawiodą. Prawidłowo zamontowane spokojnie nie będą powodem kłopotów więc nie przesadzajmy że to taki dramat jak np korba "Royal"
Miałem przypadki klientów ktorym rozleciał sie koszyk trzymający kulki i wyleciały z łozyska. (szczegulnie starsze KX - miały takie w serii i nowsze RM - mają asymetrycznie wywazony wał korbowy dla pulsacji momentu obr) Zawsze były to łozyska na 7 kulkach. Sam zastanawiałemsie w czym jest problem az natknąłem sie na amerykanską stronę o motocrossie i tam było wyjasnienie tej ze zagadki. Odkad stosuję łozyska specjalne łozyska na wał NIGDY wiecej nie rozleciały sie nikomu. Na pewno na 7 tez bedzie chodzic ale jak dla mnie to nie wsadze juz ich nikomu nigdy wiecej dla samej prewencji.
Tel: 792 808 123

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”