Na jakie czesci jest najwiekszy popyt i inne pytania...

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Na jakie czesci jest najwiekszy popyt i inne pytania...

Post autor: magi » pn, 12 lip 2010, 14:37

Witam prawdopodobnie bede mial mozliwosc kupienia czesci do motocykli crossowych po dosc niskich cenach i wpadlem na pomysl,ze moze kupic wieksza ilosc czesci i je poprostu sprzedac.Ceny by byly dosc konkurencyjne bo nawet kilkadziesiat zlotych na tloku czy tez na korbie,wiec jestem pewny ze kupujacym by sie to oplacalo.Tu zaczyna sie moje pytanie a mianowicie na jakie czesci jest najwiekszy popyt bo np.tlok wymienia sie zalozmy co sezon lecz korbe juz co 2 tloki a kosz sprzeglowy co kilka lub nawet kilkanascie sezonow(wszytsko zalezy od intensywnosci i wysokosci poziomu jazdy ridera),ale tak czy inaczej jedne czesci wymienia sie bardzo szybko w stosunku do inncyh.Jak narazie zajmowal bym sie tylko sprzedaza czesci do 2t gdyz sam mam 2t a tym samym lepsza wiedze na temat tych silnikow.Obecnie mysle kupic kilka tlokow Vertexa selekcji C i korbowodow Proxa lub Hod Rodsa.Mysle ze mozecie wypisac jakie czesci sa najbardziej chodliwe i na jakich motocyklach sie skupic(marki,modele,roczniki).Mam jeszcze jedno pytanie czy tlok np Vertexa selekcji D 53.96 przeznaczony do yz bedzie pasowal do inncyh motocykli takich jak kx,cr,rm?? i czy korba przeznaczona do danego modelu bedzie pasowac do innych?Za pomoc wielkie dzieki

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Na jakie czesci jest najwiekszy popyt i inne pytania...

Post autor: sebek1516 » pn, 12 lip 2010, 15:30

Zwróć uwage na to że:
-co do najnowszych motocykli 09/10 to wymiany właściciele przeprowadzają w autoryzowanych serwisach zazwyczaj, bo maja znizki, rabaty za to że u nich kupili więc i części biorą u nich.
-w stare roczniki (no nie weim poniżej 95) nie każdy będzie wsadzał kuty tłok tylko kupował ze średniej półki bo motor i tak swoje lata ma.
- zestawy naprawcze łożysk mogą być dobrym pomysłem bo do kół można dobrać ale do kiwaka i wachacza nie wszystko mają w sklepach z łożyskami a zestawy do 300,350 zł dochodzą. Z drugiej strony np. zestawy naprawcze amorka nie za często sie psują. Warto zauważyć że nie każdy bierze pod uwagę jakość gotowego zestawu i dobiera na sztuki. Dobre również jest to ze jeden zestaw naprawczy pasuje do kilku roczników.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”