Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: Big » pt, 6 lis 2009, 08:55

fifi pisze:Nikt się nie czepia po prostu bądz ostrożny bo podłość ludzka nie zna granic i często niestety ale bywa tak że za dobre serce trzeba mieć twardą :butthead: . Ale osobiście szacunek i uznanie za gest. Powodzenia i nie dawaj się wykorzystywać.
Oj świete słowa. Czesto za bezinteresowna pomoc w potrzebie ludzie odpłacaja czarna niewdzięcznościa.

AxE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 10 paź 2009, 15:26
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: AxE » pt, 6 lis 2009, 20:51

I to mi się podoba, kiedyś też mnie mechanik wkurzył, oby więcej było na tym świecie takich ludzi :D PoZdrO

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: enduroguy » sob, 7 lis 2009, 17:47

Big pisze:
fifi pisze:Nikt się nie czepia po prostu bądz ostrożny bo podłość ludzka nie zna granic i często niestety ale bywa tak że za dobre serce trzeba mieć twardą :butthead: . Ale osobiście szacunek i uznanie za gest. Powodzenia i nie dawaj się wykorzystywać.
Oj świete słowa. Czesto za bezinteresowna pomoc w potrzebie ludzie odpłacaja czarna niewdzięcznościa.
...zeby nie bylo wlasnie o to mi chodzilo ;)

pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

Autor tematu
Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: Reniek » sob, 7 lis 2009, 21:46

Juz mam pierwsza nauczke....
MIANOWICIE:
Zrobilem Yamahe cały silnik !!
i zrobilem 420 km za nietypowa czescia i wziałem za paliwo 120zł potem oliczylem ze wyszlo mi (spalił mi samochód 170zł okolo) i juz stratny jestm 50zł i pyta sie mnie ile chce za robote na to ja ze nic
A on noo ile to powiedzialem czy 70zł bedzie ok?? bo sobie tez pomyslalem ze jak wezme 70zł to mi sie zwróci na paliwo ze nie bede w plecy i nie bede dokladal do interesu i jeszcze 20zł mi zostanie na to on ze TROCHE PRZESADZAM Z CENA NORMALNIE MNIE ZATKALO I GLUPIO MI SIE ZROBILo ;/
No i jzu jestem na dziendobry w plecy ....

bartek 16
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:47
Motocykl: yzf 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: bartek 16 » sob, 7 lis 2009, 23:09

To jest właśnie najgorsze w tym wszystkim ze niektórzy ludzie nie potrafią tego docenić że ktoś chce im pomóc a potem mają jeszcze pretensje :?

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: piotrgurski » sob, 7 lis 2009, 23:15

Hehe widzisz, stary Fifi wie co pisze za długo w usługach :wink: Z góry ustalaj jasne zasady ale wiedz jedno nie uprzedzaj się do ludzi i nie myśl że wszyscy są tacy sami bo jeszcze nie jeden nie jednym Cię zadziwi i w dobrą i w złą strone a ten przykład to tylko wiadomość dla ciebie że ten prosty człowieczek raczej nie zasługuje na twoją pomoc bo skoro ciężko mu pokryć koszty własnej naprawy to ja przepraszam :?
ADV/Adventure

Autor tematu
Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: Reniek » sob, 7 lis 2009, 23:48

Napisze tak :
Tylko prawdziwy motocyklista jest motocyklista i człowiekiem honoru ....
A ten "człowieczek" to jeden wielki dupek i mysli ze wszystko jest za darmo ;/
CHŁOPAKI i DZIEWCZYNY Z ręką na sercu piszę że staram sie jak mogę i nie chce go oszukac czy coś w tą stronę , tylko chcialem pomoc bo to jego pierwszy motor i chciałem by go motocross wciągna ,jak i mnie wciągną i dla tego postanowilem mu pomoc.
Kupil motor i zatarł zajechał....

Załatwiłem mu nowy tłok nowa korba nowe lozysko na gore (tu gdzie sworzeń od tłoka idzie) nowe łozyso na korbie wyprasowali mi to i wprasowali spowortem do tego laserowo ustawili za wszystko wzieli 250zł !!!!! (nowy tłok w zestawie sworzeń , pierscienie zabezpiecznia , nowa korba i nowe lozyska + wprasowanie i ustwienie wału i za to wszystko 250zł
NIe wiem czy wszyscy znają ceny ale TO nie sa pieniadze za taka robote dla tego włąsnie przejechałem tyle km PO TO By nie musial wywalac duzej kasy bo normlanie wynioslo by go to okolo 500zł przy dobrych wiatrach ...

Sami powiedzcie czy 250zł za tą robotę to duzo ??
Ps z dokladnoscia wyszło 245

Moto jeszcze stoi u mnie i powiem wam ze jestem taki zły ze za chwilke zrobie dokładną wycenę ile co kosztuje normalnie dolicze paliwo i za robote zawołam 100zł i na kartce ładnie wydrukuje iel km przejechalem jakie spalanie samochodu ile godz zajelo wszystko i ile taka robota norlamnie ksoztuje, dzis bylem tak zdrsperowany i zly na samego siebie zei na niego ze zadzwonilem do mechanika i zapytalem ile mi policzy za wyremontowanie CR 250 na dziendobry powiedzial okolo 300zł ;/
Zadzwoniłem do takiego MArcina co tez ma crossa (znajomy) zajmuje sie samochodami i od czasu do czasu motorami i jak mu opowiedziałem tą historie to powiedział :
Ze mnie totalnie POJE** by dokladac do interesu ze powinienem conajmniej 200 wołać , i doradzil bym powiedzial mu za robocizne 100zł najmniej i jak kasy nie da to motoru nie oddawac ;/

i mam do was koledzy pytanie czy wypada sie w tej sytuacji tak zachowac czy nie baradzo?? ;/
bo jak dla mnie to troszke nie ładnie , najchetniej mu oddam nawet za darmo i zmoja dopłana ale nasteponym razem jak przyjdzie to niech szuka kogos innego kto mu zrobi z takim poswieceniem i zmarnowaniem swojego czasu za darmo niech sie przekona ile to kosztuje i moze wtedy uswiadomi sobie jak bardzo powinien byc mi wdzieczny

RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: RafQ » ndz, 8 lis 2009, 03:13

Niektórzy ludzie tak mają po prostu i nigdy za Twoje poświęcenie nie będą Ci wdzięczni.Wiem bo pracowałem na serwisie motocykli i motorowerów.Ludzie są różni i nauczyłem się że jak jest klient cham to nie należy się uginać.Na Twoim miejscu jak gość tak podchodzi do sprawy to skasowałbym go jak to inni robią (może troszke mniej bym wziął ale bym wziął).Musisz pogodzić się z tym że niktórzy nigdy nie docenią Twojej pracy i poświęcenia.Taki już pokręcony jest ten świat i pokręceni ludzie.

Pozdro
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

Portal
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: sob, 17 paź 2009, 00:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: Portal » ndz, 8 lis 2009, 08:04

wiesz no bez wątpienia gościu jest typem "starego wymiatacza rodem ze stajni simson", który (jak mówisz) mając pierwszy moto nie ma pojęcia o kosztach. Być może koleś za dużo najeździł się na ścigaczu w jego wieku i myli pojęcia.
Sam osobiście przesiadłem się (niedawno) z innego sportu, też na 2 kółkach ale przyznać muszę, że odkąd jeżdżę MX każdego dnia, po przeczytaniu co raz to nowszych rzeczy, jestem co raz to bardziej zadowolony. Ciesze się że można spotkać tutaj normalnych ludzi. i że występuje zjawisko współpracy czy pomocy - czego o moim byłym sporcie powiedzieć nie można.

Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: Big » ndz, 8 lis 2009, 08:45

Dobrze jest pomagac ludziom. Ale po pomoc zgłaszaja sie zazwyczaj genetyczne pijawki. Których raczej lub zupełnie bez problemu stac by normalnie zapłacić.
Robia ładne oczy jak potrzebuja coś. I nie sa wogóle skrepowani.
Potem tak zaczynaja wszytkim manipulować. Szukac na siłe jakiej "dziury w całym" . Żeby zrobic z ciebie wroga . I kamień z serca im "spada" .
To jest reguła.
Świnia nigdy nie bedzie miłym pieskiem...
A niech sie cokolwiek stanie. To taki typ co nigdy filtra nie wyczyści
(bo szkoda kasy na olej i po co wogóle)
Ciebie obwini o wszystkie swoje grzechy. Zawsze.
Tacy "koledzy" co sie krecą koło tych co cokolwiek mogą. Żyby skorzystac ,to sa na gwizdnięcie. Po kiego o nich zabiegać?
A jak sie pozbyc takich?
Najlepiej to z nimi pogadać. A co tam robisz itp. I poprosic o coś , co oni moga załatwić.
Zobaczysz jak "się zjerzą" i wyprostuja /zesztywnieja momentalnie :lol: .
A w oczach pojawi sie wściekłośc. Usteczka sie zacisna :lol:
Tacy którzy tylko biora . Traktuja jak najgorsza obelge proszenie ich o cokolwiek ...


Ci co nie maja pieniedzy z reguły ze wstydu ,nie poproszą nigdy o pomoc.
A jak sie takiemu pomoże to jest ci wdzięczny zawsze. I chocby naprawde miał wieczny deficyt. To przyzwioty gościu da ci chocby wiadro jabłek ,jak ma jabłonke itp,itp...
A nie pokaże :butthead:

Widac po tobie od razu ,że jestes pasjonat. I dobrze ci z oczu patrzy.
Ale uwazaj troche , bo dostaniesz nerwicy. Ludzie cie wykończa na "twoje własne zyczenie"
Sam mam nieraz takie stresy. Mniejsze, wieksze. Bo człowiek nie chce być h...
Ale koniec jest zawsze jeden. Zazwyczaj .

Ciekawi mnie też ,kto i kiedy ci "dojebie " . Zazdrosny okoliczny mechanik nasle ci US ? Czy bedziesz powodem dociekań ciekawskich .Co on z tego ma ??? Bo musi cos mieć...napewno...itp.
99% rodaków nigdy nie uwierzy i nie zrozumie bezinteresownego działania. I nie wybaczy...
:ANAL:

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 8 lis 2009, 10:23

Wszystko co piszecie wyżej się zgadza. Popełniłeś jednak radykalny błąd. Przed rozpoczęciem naprawy informuje się właściciela o jej kosztach, chociaż przybliżonych. Wg. mnie teraz powinieneś mu oddać motocykl i zobaczyć czy on lub jego ojciec wykaże się dobrymi manierami i zapłaci za pracę włożoną w tą Yamaszkę. Jeżeli nie zapłaci, to nie lekceważ go (że już nigdy mu nie naprawisz motocykla). Może chociaż powie dziękuję (o to Ci chyba chodziło, zakładając ten temat). Ureguluj z nim jednak kwestie związane z kosztami wymienionych części i spalonego paliwa.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remonty / Serwis / pomoc / TYLKO 2T ZA DARMO

Post autor: Takisobie021 » ndz, 8 lis 2009, 11:36

ja choć w innej branży serwis informatyczno sieciowy załatwiań sprawę tak części mam paragon lub fakturę ze swojego sklepu. I do tego wycena robocizny plus dojazd zdaje egzamin fakt raz trafia się na takiego co krzywi minke ale częściej ostatnimi czasami ludzie zaczynają doceniać usługi i płacą nawet więcej. A wiec radzę Ci szybko wprowadzić jakiś cennik nawet niski bo tak jak po przednicy wspominali to nerwy masz tylko jedne i niektórzy nasi rodacy mogą chcieć Cię wykończyć psychicznie choćby z zazdrości pozdrawiam i życzę powodzenia
HUSQVARNA RACING 2T POWER

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”