Pierwsza grubsza wymiana w CRF 250 X

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
Bolo1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: wt, 4 sie 2009, 16:52
Motocykl: CRF 250x, 07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Pierwsza grubsza wymiana w CRF 250 X

Post autor: Bolo1990 » pt, 16 paź 2009, 19:29

Witam kupilem w lipcu CRF 250 X motocykl byl u jednego wlasciciela kupil go we wrzesniu 2008. Minal rok i ze wzgledu na pogode postanowilem wymienic to i owo (poprzedni wlasciciel nic w niem nie wymienial). Chcialbym wymienic tlok i lancuszek rozrzadu ale co do lancuszka nie jestem pewien czy warto tak wczesnie. Poprzedni wlasciciel to amator jezdzil przewaznie w weekend. Nie wiem ile motor ma przejechane wydaje mi sie ze gdzies 50-60 mth. Chcialbym sie dowiedziec co mam robic z tym lancuszkiem i jakie mozna zrobic teoretyczne bledy w wymianie(glownie chodzi mi o powrotne ustawienie rozrzadu, tlok i reszta nie powinna mi sprawic problemu nie jestem w tych tematach laikiem :). Zauwazylem jeszcze przy sprawdzaniu luzu zaworowego ze lewy luz wydechowy i ssacy byl w normie ale w prawym ssacym moglem wlozyc tylko ok 7 gdzie norma(w serwisowce) to 12(+- 0.3) a w wydechowym 20 norma to 28(+-0.3) i nie bardzo wiem o co chodzi ?
Rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia: głodni zjedzą bezrobotnych :)

michal_h
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: czw, 30 kwie 2009, 13:44
Motocykl: czarno-pomarańczowe bydle
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pod Warszawą
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsza grubsza wymiana w CRF 250 X

Post autor: michal_h » sob, 17 paź 2009, 20:34

Jeśli masz serwisowke to jest tam pokazane i napisane na co zwrócić uwagę przy wymianie łańcuszka rozrządu. Generalnie to pilnować znaczników producenta. Zawory powinieneś ustawić zgonie z serwisów-ką a co do kwestii zmieniać czy nie łańcuch rozrządu to również w owej serwisów-ce masz zobrazowane jak sprawdzić stan łańcuszka i kiedy należy go wymienić no chyba ze masz jakąś uproszczona instrukcje użytkownika a nie porządny manuał.

Autor tematu
Bolo1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: wt, 4 sie 2009, 16:52
Motocykl: CRF 250x, 07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsza grubsza wymiana w CRF 250 X

Post autor: Bolo1990 » ndz, 18 paź 2009, 13:10

mam serwisowke oryginalna ale tam sa opisane tylko podstawowe zasady jak sprawdzac luz zaworowy.
Rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia: głodni zjedzą bezrobotnych :)

michal_h
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: czw, 30 kwie 2009, 13:44
Motocykl: czarno-pomarańczowe bydle
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pod Warszawą
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsza grubsza wymiana w CRF 250 X

Post autor: michal_h » pn, 19 paź 2009, 04:19

Tutaj masz objaśnione jak ustawić rozrząd http://zapodaj.net/e0849acacc1d.jpg.html

Stan łańcuszka rozrządu sprawdzisz po tym w jakim stopniu wysunięty jest napinacz i wizualnie... jak leży na zębach kola rozrządu i kola zębatego na wale i sprawdź czy oczka łańcucha nie przycinają się. Po takim przebiegu jak piszesz to łańcuch powinien być w stanie niemal że idealnym :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”