sportowy filtr powietrza- zalety?

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

sportowy filtr powietrza- zalety?

Post autor: motochłopiec » wt, 22 sie 2006, 20:40

witam przegladając allegro natknałem sie na ta aukcje http://www.allegro.pl/item122571144_sto ... topni.html
i tak pomyslałem czy to coś naprawde daje !Zetkneliscie se z czyms takim ?

yogi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 361
Rejestracja: czw, 13 kwie 2006, 20:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tuchola
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: yogi » wt, 22 sie 2006, 20:53

Nie są to filtry do crossówek czy enduro, bardziej na szose i innych simsonów...


Generalnie mają one poprawić wygląd (niezawsze się udaje) i co jeszcze - raczej nic. Orginał K&N to może coś da...

Autor tematu
motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: motochłopiec » wt, 22 sie 2006, 21:02

. Orginał K&N to może coś da...[/quote]

a jaka jest cena takiej zabawki ? :wink:

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » wt, 22 sie 2006, 21:02

Do crossowek sie nie nadaja poniewaz nie oczyszczaja tak powietrza, wiecej syfu idzie do gaznika to raz, szybko sie brudzi to 2 ;)

pozdro

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » śr, 23 sie 2006, 12:35

Te filtry się nie nadają do crossu, widziałęś by ktoś na takim jeździł? Tylko simsony i wski. K&N zakładają do leżaków.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Autor tematu
motochłopiec
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 973
Rejestracja: ndz, 2 lip 2006, 23:50
Motocykl: crossowy
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ni stąd ni z owąd
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: motochłopiec » sob, 9 wrz 2006, 17:22

Dzis jak jezdziłem motorem po kałużach to coś sie z nim działo (zaczął tak sie dławić kaszlec) pomyslałem ze to moze wina filtra powietrza . ZZdaje mi sie ze cos sie popsulo i pociągnoł wode . Moze wiecie gdzie i niedrogo moge dostac jakis nizly filtr ? :wink:

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » sob, 9 wrz 2006, 20:20

Na allegro, w sklepach internetowych i w każdym dobrym sklepie z częściami do motocykli.
but only the devil responded cause god wasn't there...

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » sob, 9 wrz 2006, 22:16

Na przyszłość jak pytasz się ceny czegoś do swego motocykla, to podaj choc przyblizona markę, model.

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BartekJ » sob, 9 wrz 2006, 22:57

Karbonowy....Hehehehe,"...sie ześmiałem ze śmiechu jak pszczoła..." jak mawiał Michnikowski w jednym ze skeczy Kabaretu Dudek. Marna imitacja, jakiś śmieszny nadruczek na plastiku.
A to się nadaje tylko do rozje....a sobie motoru. Pomyśl, ile syfu zostaje na filtrze nasączonym olejem, I cały ten syf za wyjątkiem kamieni o średnicy przekraczającej 1 mm, wleci ci do silnika. To tak, jakbys wrzucił ścierniwo z papieru ściernego do cylindra.
K&N tez się nasącza odpowiednim olejem, choc w warunkach offroadu nic nie zastąpi dobrego, z podwójnej pianki, filtra gąbkowego.
Rozpisałem się, ale szkoda mi młodych ludzi, co kupują toto celem "tjuninga", i psują sobie motory.

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » ndz, 10 wrz 2006, 00:30

Myślę sobie o stiuningowaniu mojej niuni-myślę o założeniu na filtr takiego materiału który przepuszcza powietrze, a nie przepuści wody (membrana?), coś takiego montowane jest w skuterach wodnych.

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BartekJ » ndz, 10 wrz 2006, 01:09

A nie utrudni to przepływu powietrza, i nie wzbogaci zanadto mieszanki? Poza tym gdzie tego szukać? Masz jakieś namiary?
A może wiatrołapacz skierowany do tyłu, z prawej strony motoru, coś jakby drugi tłumik? :)
To żarcik oczywiście, ale w dakarowych KTMach wlot powietrza jest pod siedzeniem, a dokładniej z tyłu siedzienia, za tyłkiem kierowcy - nie łapie tyle syfu. Myślę, że taka głębokość brodzenia byłaby satysfakcjonująca nawet dla takiego hardcore'owca jak Ty. Tylko że u nas jakoś nie bardzo jest miejsce na przerobienie zasilania w powietrze :(

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » ndz, 10 wrz 2006, 08:40

Kupić to można podobno w serwisach skuterów wodnych. Z blokowaniem przepływu-zagadka, nie widziałem tego na oczy, wiem że co nie którzy quadziarze stosują taki patent. Wiesz, w Gdańsku jest taki spory serwis Car-Jet, zajdę do nich, popatrzę pod kątem przydatności do motocykla. Potem oczywiście przetestuję w wodzie, póki cieplutka. Ciekawe jak będzie z tym współpracował ten nasz niezmiernie himeryczny gaźnik dellorto. Można by dać air-box z nowszych LC4, tak jak mówisz z tym innym wlotem, na e-bay`u widać tego opór. Pomyślę o tym. Ostatnio jak wiesz zassałem wodę i przez filtr, i przez wydech, taka membrana pomogłaby w tym że filtr byłby może suchy, i wystarczyłoby tylko postawić niunię do pionu, wylac wodę z wydechu, przedmuchać cylinder, wylać wodę z iskrownika i wio dalej. Jak filtr nasączony woda to już dłuzsza zabawa, żeby odpolić sprzęta, a jazda bez filtra to tak nie bardzo.
Zapytaj Czachora&Dąbrowskiego (jak nadarzy Ci sie okazja) co to za przewody i (?) pompki umieszczone na deklach sprzęgła i iskrownika w ich dakarowych LC4. Kiedyś oglądałem, i za groma nie mam pomysłu do czego to służy, a rajdowcy byli zbyt oblegani żeby zagaić temat.
P.S: dostałem już nową ksywkę od kolegów-Kapitan Nemo. Jeden z nich mi radził żebym dokupił do GPSu dodatkowo sonar, chi, chi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”