lozysko wahacza

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
lukasz_eu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 23:35
Motocykl: KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: lozysko wahacza

Post autor: lukasz_eu » pt, 3 kwie 2009, 22:42

amator pisze:
lukasz_eu pisze:Największy kłopot jest z łożyskami oporowymi (boczne wachacza) to nie wiem gdzie dostać
Pozostałe brałem w sklepach z łożyskami (mają tylko łożyka i uszczelniacze) i w dwa dni max ściągają.
np. wachacz 29x22x30 igiełkowe ok 60zł
kiwaczka 30x22x15 ok 25 zł wymiary bez sworznia wewn.
Mam prośbe - jak już te wszystkie częsci zorganizujesz (łożyska , uszczelniacze , sworznie ) to zrób tak sumiennie zestawienie cen jakie zapłaciłeś za konkretny element za wszystko i porównamy z ceną gotowego kompletu wszystkich częsci. Pozdarwiam
Wyszło mi na kiwaczkę dorobienie dwóch sworzni - trzeci mieścił się w wymiarach i był ok (toczenie hartowanie szlifowanie) 100zł łożyska na kiwaczkę (na wszystkie 3 części) 125zł uszczelniacze były ok to zostały stare suma 225zł

komplet naprawczy cena sklepowa 379zł

http://www.sklep.motox.com.pl/product_i ... cts_id=368 oszczędność 154zł

Wachacz łożyska 120zł + oporowe 30zł dwa sworznie 100zł (toczenie hartowanie szlifowanie) uszczelniacze jak wyżej (były ok to zostały stare) suma 250zł
koszt w sklepie 349zł http://www.sklep.motox.com.pl/product_i ... cts_id=449
oszczędność 99zł

do wachacza jak wywalone sworznie polecał bym brać zestaw bo ciężko znaleść łożyska oporowe
ale do kiwaczki bez wachania dobierać
oczywiście inna sprawa że nie każdy wie jak pomierzyć sworznie i wie gdzie pójść żeby zrobili jak trzeba bo jak ktoś dorobi np. bez hartowania na odpowiednią twardość (HRC) to po dniu jazdy może mu się zawias rozlecieć.
Dla tych co nie wiedzą jak się zabrać do rzeczy polecam zestawy naprawcze dużo nie przepłacacie a macie pewność że chodzi jak trzeba.

Ja dobrałem komplet w 3 dni dlatego dobierałem bo się szybko chciało jeździć :D a tak bym czekał pewnie z tydzień

przemoR888
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: sob, 23 lut 2008, 17:53
Motocykl: KTM lc4 400 1994
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: lozysko wahacza

Post autor: przemoR888 » pt, 3 kwie 2009, 22:59

W pełni zgadzam się z Łukaszem. Ja robiłem u siebie zawieszke z tyłu 1 łożysko igiełkowe do lc4 czy wachacz czy kiwaczka 9zł/szt. uszczelniacze 1,3zł/szt tuleje były oki. Koszt to 82zł.....a komplet to jakieś 300:) gdyby tuleje były do wymiany to niema żadnego problemu w ich dorobieniu...śmieszne koszty. No chyba że ktoś niema dostępu do takiego zaplecza i niechce sam robić to niestety musi płacić:)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: lozysko wahacza

Post autor: amator » pt, 3 kwie 2009, 23:58

Gratuluje że tak sprytnie ci to poszło :P .
poniżej przykładowy link na allegro komplet do kiwacza w olekmotocykle 325 zł all balls wysyłka gratis http://allegro.pl/item544867364.html wszystkie simmerini sworznie, łozyska. Twoja cena 225 zysk 100 zł
Oraz pzrykładowy komplet do wahacza razem z łożyskami oporowymi simmeringami , sworzniami http://allegro.pl/item575538768.html
cena 225zł twoja cena 250 bez simmeringów strata 25 zł .
Tak ze widzisz że włozyles bardzo dużo własnej pracy i zachodu , jeżdżenia zamawiania kupowania , no i chwała poradziłeś sobie ale mogłes mieć to samo tylko że fabrycznie nowe za podobne pieniądze . Pozdrawiam amator :drinkers:

lukasz_eu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 23:35
Motocykl: KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: lozysko wahacza

Post autor: lukasz_eu » sob, 4 kwie 2009, 20:12

Przyznaję gdybym lepiej poszukał pewnie wziąłbym to co piszesz bo masz rację że zajęło to troszkę czasu i zachodu.
Dobrze posłuchać lepiej poinformowanych.
Co mogę poradzić - najpierw dobrze sprawdzić allegro.
A indywidualną wymianę i dobieranie przy drobniejszych wymianach.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: lozysko wahacza

Post autor: amator » sob, 4 kwie 2009, 21:48

Myślę ze to nie będzie twój pierwszy i ostatni motur, przy następnym będzie łatwiej bo już masz jakąś wiedzę popartą faktami . 3maj sie. pozdarwiam :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”