Zawias Rx 50

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Zawias Rx 50

Post autor: crossmaniak » śr, 28 maja 2008, 13:51

Witat wszystkich!! Jestem posiadaczem aprili Rx 50 z 1998 z zawiecha z przodu upside-down a z tyly pojedyczny amortyzator gazowy sachs boge dokladnie taki jak w tej aukcji http://www.allegro.pl/item367751268_amo ... _2003.html . Mam takie pytanie czy oprocz regulacji twardosci poprzez podkrecanie sprezyny moge zmienic jakos charakterystyke tyłu (dodam ze innej regulacji chyba nie ma :? ). Ogolnie to chodzi mi o to jak podniesc moto :wink: . Podkrecajac sprezyne zauwazylem tylko zmiane twardosci. Wczesniej gabaryty aprilii mnie nie przeszkadzaly jednak od niedawna smigam suzuki rm 250 i kiedy wsiadam na rx czuje sie jakos nisko :evil: . Jesli ktos ma stycznosc z tym moto i bawil sie kiedys w regulacje zawiasu to prosilbym o pomoc. Pozdro...

jankiel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 22:41
Motocykl: aReMZi tufifti K8
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zawias Rx 50

Post autor: jankiel » śr, 28 maja 2008, 15:02

crossmaniak pisze:Witat wszystkich!! Jestem posiadaczem aprili Rx 50 z 1998 z zawiecha z przodu upside-down a z tyly pojedyczny amortyzator gazowy sachs boge dokladnie taki jak w tej aukcji http://www.allegro.pl/item367751268_amo ... _2003.html . Mam takie pytanie czy oprocz regulacji twardosci poprzez podkrecanie sprezyny moge zmienic jakos charakterystyke tyłu (dodam ze innej regulacji chyba nie ma :? ). Ogolnie to chodzi mi o to jak podniesc moto :wink: . Podkrecajac sprezyne zauwazylem tylko zmiane twardosci. Wczesniej gabaryty aprilii mnie nie przeszkadzaly jednak od niedawna smigam suzuki rm 250 i kiedy wsiadam na rx czuje sie jakos nisko :evil: . Jesli ktos ma stycznosc z tym moto i bawil sie kiedys w regulacje zawiasu to prosilbym o pomoc. Pozdro...
Samym "podkręcaniem" sprężyny zmieniasz tylko napięcie wstępne sprężyny !!! Regulacjami amora nie uda ci sie podnieść moto ;) Poszukaj po internecie jak ludzie podnoszą DT i inne tego typu sprzęty tylko pamiętaj że jeśli podniesiesz tył to musisz podnieść i przód ! Chociaż zastanów sie czy warto ;)

pozdrawiam

Autor tematu
crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zawias Rx 50

Post autor: crossmaniak » śr, 28 maja 2008, 15:37

Dzieki za pomoc :wink: . Interesuje mnie regulacja ( podniesienie ) zawieszenia bo ostatnio zauważylem ogladajac filmiki na youtubie czy bikepicsie ze niektore moto typu rx (50ccm) sa stosunkowo wysokie, a moj w porownaniu z nimi jest malutki. Sprawdze na necie jak mowiles. Pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”