Amortyzatory KTM 525 EXC

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
demarkacja
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 30 mar 2008, 19:06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: demarkacja » pt, 2 maja 2008, 21:24

Witam

Kupiłem KTMa 2 miesiące temu 525 EXC 2006 rok.
Jeździmy z kolegami raczej po leśnych duktach i czasem też po piachu. Mój problem polega na przednim zawieszeniu a mianowicie przy szybkiej jeździe trafiając na korzeń ledwo mogę opanować motocykl wgniotłem felgę w dwóch miejscach i trzy razy byłem bliski katastrofy, walcze z ustawieniamy amortyzatorów tz. dobicie odbicie i jest raz miękkie a raz twarde wiec działa. Koledzy nie maja tych problemów, walą po korzeniach i moto im przechodzi bez problemu a mnie chce zabić.
Kupując moto na kołach były musy, myślałem że może nie nadaja sie na jazdę po lasach założyłem dętkę.
Dodam że założyłem nowe całe koło kompletne koło razem z nową tarczą nowe klocki hamulcowe i nic nie pomogło w ciągu 2 dni wgniotłem felge w 2 miejscach. Główka ramy i cała reszta super stan brak jakichkolwiek luzów.
Mam 90 kg wagi,opona pirelli 90-90-21, amortyzatory seryjnie, nalepki na nich od Sancheza wiec może cos było robione.Zawieszenie ustawiałem tak, że pracuje w pełnym zakresie i nie pomaga przy uderzeniu poprostu wyrywa mi kierownice.
czy wymienić spręzyny a może zmienic olej jesli tak no na jaki
Bardzo prosze o pomoc, porade co mam zrobic.
Z góry dziekuje za cenne wskazówki i pozdrawiam.
Piotr
PS. dodam że na chopkach motocykl sprawuje sie ok

Salus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 20:35
Motocykl: Rm-Z 250 || 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: Salus » pt, 2 maja 2008, 23:14

Nie ten temat :)

a probowałes latac na innym 525? jak sie zawiecha sprawuje? ( na duzych kozeniach zawsze będzie ci wyrywało kiere na boki.. przynajmniej mi się tak wydaje ze to normalne.. jesli nie to poprawcie mnie.. ) zalezy tez z jaką prędkoscią wjezdzasz na te kozenie.. bo jezeli zapierdzielasz to sie nie dziwie ze wyrywa.. :)

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: gajowy » sob, 3 maja 2008, 09:15

A czy odpowietrzyłeś amor odpowietrznikami u góry?
Pzdr.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Autor tematu
demarkacja
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 30 mar 2008, 19:06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: demarkacja » sob, 3 maja 2008, 10:56

Oczywiście odpowietrzam po każdym wypadzie. Prędkości są spore jeśli felga się wgniata to przy 60 km i więcej ale kumple tych problemów nie mają a wcześniej miałem enduro Kawasaki KLX 650 i miał 185 kg wagi, na nim mogłem walić w co chciałem i przechodził a felga była zawsze cała. Jeśli znacie adres albo telefon do firm które zajmują sie zawieszeniami to proszę o namiary bo jakoś Sanchezowi nie ufam po tych jazdach.
Natomiast nie jedziłem na innych KTMach i nie wiem jak u nich.
Jeśli wiecie jaki olej lać do amortyzatorów na jazdy po lasach to może to załatwi problem bo wszędzie gdzie czytam to zgranie regulacji zawieszenia z gęstościa oleju to podstawa.

Salus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 20:35
Motocykl: Rm-Z 250 || 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: Salus » sob, 3 maja 2008, 16:22

a zawieszenie jest orginalne ? :)

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: Kaze » sob, 3 maja 2008, 18:06

a zawieszenie jest orginalne ?
A co ma piernik do wiatraka? Facet ma źle ustawione zawieszenie (odbicie, dobicie), podjedz do jakiegoś zawodnika i powiedz co i jak to ustawi ci motor pod wage i nawierzchnie po której jeździsz bo na odległość ciężko. Poza tym radze na las zalewać olejem lagi nie rzadszym niż 5W, polecałbym 10W, do motocrossu zwykle leje sie 0-5W.
Według mnie olej 10W, regulacja zawiasu i bedziesz pływał po leśnych duktach. Pozdrawiam.
but only the devil responded cause god wasn't there...

Autor tematu
demarkacja
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 30 mar 2008, 19:06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: demarkacja » sob, 3 maja 2008, 23:32

Dzieki Generale za cenną wskazówkę.
Jeszcze jedna prośba:
mieszkam we Włocławku u nas o zawodnika raczej ciężko jest jeszcze Lipno blisko ale tam dowiedzieć sie czegokolwiek to nierealne, więc moje ptanie jakiej firmy olej i jak ustawić amortyzatory tak jak pisałeś na odległość ciezko wiec powiem tylko, że w instrukcji od motorka STANDARD to: DOBICE 20 clików ODBICIE 18 clików a w instrukcji od amortyzatorów WP: MIĘKKO to DOBICE 15 clików DOBICIE 15 clików. Bądz tu człowieku mądry powiem tylko ze przedwczoraj wgniotłem felge po raz 2 przy ustawieniach 18 na 18.
Ps
jak mogę wyprostować wgniecenia na feldze bo gumowy młotek a potoczne mówiać czujnik :) nie daje rady
Pozdrawiam

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: Kaze » ndz, 4 maja 2008, 00:16

Może jeszcze wynikać to z złej pozycji na motorze, bo jeżeli przy takich nierównościach nie odchylisz sie do tyłu i nie starasz sie przenosić przedniego koła nad taką przeszkodą tylko ładujesz sie w to prosto to nic dziwnego ze gniesz felge.
Poza tym wysuń maksymalnie lagi, do teleskopów markowy olej - np. Motul Fork oil Expert. Co do tych ustawień standardowych to olej je musisz ustawić pod siebie. Na początek zostaw optymalne odbicie i dobicie ustaw na połowie klików (jak masz max 30 to na 15 i od tego zacznij) znajdz w lesie droge z dziurami (średnimi) i zwalniaj co 4kliki, utwardzaj też co 4kliki i znajdziesz optymalne ustawienie pod siebie. P.S narazie odpuść sobie korzenie do testowania, lepiej jekieś dziury czy nierówności na których nie pogniesz felgi.
but only the devil responded cause god wasn't there...

grzeniu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: śr, 31 paź 2007, 11:13
Motocykl: Yz 250 2t 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kingston
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: grzeniu » ndz, 4 maja 2008, 09:20

demarkacja pisze: Kupując moto na kołach były musy, myślałem że może nie nadaja sie na jazdę po lasach założyłem dętkę.
a co do tego to wydaje mi się że musy przeważnie używa się jeżdząc w enduro i po lasach.
Mój kanał: http://pl.youtube.com/user/gmaliszewski

Aprilia Rx 50 --> Ktm Sx 125 --> Yamaha Yz 250f --> Suzuki Rm-Z 250 --> Yamaha Yz 250

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Amortyzatory KTM 525 EXC

Post autor: To.mek » ndz, 4 maja 2008, 15:23

Możliwe, że masz za dużo oleju w lagach-z tego co opisujesz, wygląda że zawieszenie nie pracuje w całym zakresie. Może szprychy masz też źle naciągnięte?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”