Ustawienie zawieszenia w yzf.

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: Rams » śr, 1 lip 2009, 11:29

Ludzie jeśli chcecie zmiękczyć amortyzator to sprężyna do wymiany, regulacje są od ustawiania tłumienia nie od zmiękczania czy utwardzania.

coobah
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 13:07
Motocykl: to fajna rzecz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Transplantacja
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: coobah » śr, 1 lip 2009, 11:36

Holla!

Z tego co mi wiadomo, pod wage to sie ustawia sprezyne (Czyli jak mocno/o ile "da sie wgniesc" przy danym nacisku), a nie amortyzator.

Tlumieniem dobicia i odbicia amora ustawiasz "jak szybko" wgniecie/wysunie sie owe zawieszenie.


Pozdro

-Bartas-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 12 cze 2009, 19:12
Motocykl: Yamaha YZ250F 08r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: -Bartas- » czw, 2 lip 2009, 00:52

No ale sprazyne mam prawie odkrecona na maksa? mniej wiecej na 4/5 skali...
Wiec co zostaje zmienic sprezyne? ....Czy poprostu przytyc;]

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: Rams » czw, 2 lip 2009, 11:01

Pozostaje tylko wymiana sprężyny

Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: bandogge1980 » czw, 2 lip 2009, 11:32

Zadna sprezyna! Zatarte sa łozyska dzwigni wachacza lub głowne wachacza. Jesli amor NIE reaguje na oboty regulacji kompresji i chodzi tylko kawałek i twardnieje to własnie owe łozyska są zatarte lub zmielone.
Zazwyczaj w Yamciach pada dolne amortyzatora tylnego oraz te łączace dolne ogniwo z ramą, rzadziej sama kość. Wymienic bez wzgledu na ilosc zniszczonych trzeba wszystkie i kupic cały set. Radze takze przed montazem wymyc oryginalny smar benzyną i uzyc syntetycznego który wypiera wode, znacznie przedłuzy to trwałosc łozysk.
Powiem ci jak to sprawdzic: poluznij wszystkie nakretki z linku zawieszenia i głowną os obrotu (piwotami w tym momencie beda chwilowo sruby a nie zatarte łozyska)n i ugnij zawieszenie. Jak jest luzne to masz przyczyne. Do garage, klukry w dłon i krecone ;)
Tel: 792 808 123

-Bartas-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 12 cze 2009, 19:12
Motocykl: Yamaha YZ250F 08r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: -Bartas- » czw, 2 lip 2009, 13:27

bandogge1980 pisze:Zadna sprezyna! Zatarte sa łozyska dzwigni wachacza lub głowne wachacza. Jesli amor NIE reaguje na oboty regulacji kompresji i chodzi tylko kawałek i twardnieje to własnie owe łozyska są zatarte lub zmielone.
Zazwyczaj w Yamciach pada dolne amortyzatora tylnego oraz te łączace dolne ogniwo z ramą, rzadziej sama kość. Wymienic bez wzgledu na ilosc zniszczonych trzeba wszystkie i kupic cały set. Radze takze przed montazem wymyc oryginalny smar benzyną i uzyc syntetycznego który wypiera wode, znacznie przedłuzy to trwałosc łozysk.
Powiem ci jak to sprawdzic: poluznij wszystkie nakretki z linku zawieszenia i głowną os obrotu (piwotami w tym momencie beda chwilowo sruby a nie zatarte łozyska)n i ugnij zawieszenie. Jak jest luzne to masz przyczyne. Do garage, klukry w dłon i krecone ;)
Dzieki bardzo za fachowa odpowiedź:) Tak jest jak piszesz, tyl ugina sie troche lecz zaraz twardnieje, jak jade po wybojach to wali w tylek ze az w kregoslupie czuje;/ Dzis jeszcze pojezdze i zobacze , bo jeszcze troche poluzowalem sprezyne, a dobicie i odbicie ustawilem mniej wiecej na polowe skali(~8-9 klikow)
Jesli bedzie tak samo to poluzuje i zobacze czy jest poprawa

wojas3
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 19 gru 2008, 20:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: wojas3 » ndz, 20 wrz 2009, 21:46

Miałem podobnie że strasznie skakał jakby w ogóle nie działał amortyzator to dałem do regeneracji i było ok.
Teraz mam nową YZ ( też 2003 ) rok i wkurza mnie zawieszenie , jest jakby za sztywne ( przód i tył ) szybko i mocno się odbija , czyli jak chcę żeby powoli odbijało to mam kręcić na H czy na S ? Podczas jazdy i skoków wydaję mi się że dobija do max 3/4 ( jeszcze to dokładnie sprawdzę ) - tak jakby było na cięższego kierowce ustawione albo już wyjechane . Boje sie żeby nie było tak jak w poprzedniej że amor do regeneracji... .

OiKO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: śr, 27 sie 2008, 17:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: OiKO » pn, 21 wrz 2009, 01:57

jak chcesz żeby było ustawione pod lżejszego zawodnika to oczywiście kręć na S. Zasada jest taka że jeśli mamy ustawione uniwersalnie amortyzatory i wjeżdżamy na miękki, piaskowy tor, regulacje przekręcamy wszystkie o dwa kliknięcia wyżej(czyli utwardzamy) a jeśli jedziemy na tor twardy to wracamy do pozycji wyjściowej plus dwa w dół(zmiękczamy). Sprawdzone. Działa ;)

Wojtekcc
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pn, 17 lis 2014, 20:28
Motocykl: yzf250 sxf250 exc125
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: Wojtekcc » pn, 14 mar 2016, 13:47

Witam przepraszam za ogrzanie tego tematu , ale mam mały problem.
A więc tak yzf 250 z 2010r chciałem troszke utwardzic przód bo było miekko lewa laga poszła o pięć klików na H , a prawa laga dokreciłem 5 i chciałem sprawdzic ile zostało wiec dokreciłem jeszcze troche i cyk nagle srubka od regulacji nie działa tzn. klika ale nie wysuwa sie w góre ani w dół. W czym moze być problem. NIe ukrywam ze zalezy mi na czasie bo za tydzien chciałem wystartowac w CC

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: Konrad96 » pn, 14 mar 2016, 18:09

Bo chyba nie powinna się wysuwać tylko obracać w miejscu. Przynajmniej nigdy nie widziałem żeby śruba od regulacji zawieszenia się wykręcała czy wkręcała.

Maneta
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pn, 2 lis 2015, 22:48
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: Maneta » pn, 14 mar 2016, 21:59

Nie wiem jak ma Yamaha ale w Hondzie jak się kręci tą śrubką to ona wychodzi albo się chowa

Wojtekcc
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pn, 17 lis 2014, 20:28
Motocykl: yzf250 sxf250 exc125
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie zawieszenia w yzf.

Post autor: Wojtekcc » pn, 14 mar 2016, 22:15

W yzf masz 20 kliknięć i im twardziej tym śrubka się chowa bardziej a im miękcej tym bardziej sie wykręca

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”