Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Post autor: Big » wt, 18 wrz 2007, 13:54

I jakiego ?
Kto moze zerknąc do serwisówki i odpisać ?

:?: I zadanie dla obeznanych z tym moto.
Przeznaczenie to enduro ale i tor MX . Jezdziec 75 kg w rynsztunku..
Motorek EXC 450 2004 rok.
Jakieś modyfikacje ilość , lepkośc ? Co o tym sadzicie ?
Pytam w imieniu kolegi , co sie zabrał za wymiane.
Tylko nie wie ile i czego nalać z powrotem :D

Robert

Yamaciek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: pt, 17 mar 2006, 16:38
Motocykl: Łajzi 450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Yamaciek » pt, 21 wrz 2007, 10:00

Olej 5w. Poziom oleju przy ściśniętych amortyzatorach bez sprężyny 120mm od górnej krawędzi rury. (oczywiście po odpowietrzeniu) Do modyfikacji we własnym zakresie służą śrubki na górze i na dole amortyzatora.

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Post autor: ELIS » sob, 23 lut 2008, 18:16

No dobrze 120mm ale żebym osiągną taki poziom przy odpowietrzonym wkładzie to muszę zalać więcej jak 500ml, sądzę że 650ml dopiero da poziom 120mm od góry do lustra oleju. Czy to normalne czy coś nie tak że tak dużo weszło? Pytam bo gdzie nie gdzie słyszę że powinno wejść 450ml. Wlałem 2,5 W i może to przyczyna że rzadszy i lepiej wypełnia:) Ale tak na poważnie czy patrzyć na to ile wlewam czy lać na poziom i tyle. Rozumie że przez odpowietrzenie amorka mam rozumieć że wkład środkowy przy wyciąganiu wypełnia się w całości i brak w nim powietrza? No i mierze na wciśniętym wkładzie żeby nie było zaraz głupiego pytania. Moje lagi to standard 48mm.

Pozdrawiam
Rafał

Yamaciek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: pt, 17 mar 2006, 16:38
Motocykl: Łajzi 450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Post autor: Yamaciek » ndz, 24 lut 2008, 12:40

Oleju ma wejść coś ponad 500 ml na lagę, dokładnie nie pamiętam ale to nie jest tak bardzo istotne. Ważna jest ta poduszka powietrzna czyli odległość od lustra. Odpowietrzone jest wtedy gdy podczas ruchu wkładem nie wydobywają się bąbelki. Poziom mierzysz przy wciśniętym wkładzie.

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Post autor: ELIS » ndz, 24 lut 2008, 17:11

A czy jak odpowietrzam wkład środkowy to przy jego ruchu góra dół ma być wciśnięta rurka od regulacji odbicia czyli ta aluminiowa co idzie wewnątrz wkładu do zaworka iglicowego na dole? No i Generalnie przy ruchu góra dół wkład zaciąga olej na całą objętość chyba bo przez cały ruch czuć opór w jedną i w drugą stronę ale przy delikatnych ruchach słychać coś w rodzaju jak by sie olej spieniał czy to znaczy że jeszcze dokładnie nie jest odpowietrzony środkowy wkład czy to jest normalne. Możesz opisać krok po kroku metodę odpowietrzania bo serwisówka zaleca wlać troszkę oleju gdzies ale nie bardzo jestem wstanie to na tyle dokładnie przetłumaczyć na nasz język aby to zrozumieć.

Pozdrawiam
Rafał
450exc

1100marcys
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: śr, 23 sty 2008, 23:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Post autor: 1100marcys » czw, 28 lut 2008, 22:16

poprostu przepompuj go bez sprezyny kilka razy i juz bedzie ok :wink: :wink:Ta alu rurke mozesz wyjac ale jak chodzi ciezko w dwie strony to ok.

Joho
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 103
Rejestracja: wt, 28 mar 2006, 20:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Post autor: Joho » pt, 29 lut 2008, 07:26

Siema, jeżeli jeździsz enduro i cross to powinieneś zalać moim zdaniem 5W. W lage lej po 480-485 ml. będzie cacuni. Tak jak kolega mówił z odpowietrzaniem -kilka ruchów w górę i w dół. Musi być opór na całym zakresie. Mierzyłem nawet wysokość oleju do krawędzi lagi. Gdzieś o tym postowałem ale nie pamiętam w którym miejscu.
Było -=KX-250-93r.-Ktm-EXC-450-03r.-KXF250-08r.=-
Jest CRF-250-09r.

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Help ! Ile oleju do USD w EXC 450 ?

Post autor: ELIS » wt, 4 mar 2008, 12:33

Więc wychodzi na to że odpowietrzyłem dobrze, kwestia tylko ilości oleju. Mnie wyszło tak: poziom 120mm daje dopiero ilość ok 650ml, gdybym nalał 480-485 jak piszesz to by nawet nie zakryło podkładki na której opiera się sprężyna na dole, czyli wyszedł by poziom ok 160mm a nawet więcej. Może mieć wpływ na taką różnice to że ja mam lagi z 2004 w których to ponoć coś pozmieniano bo ja np. mam trzy tulejki z czego dwie to są panewki ślizgowe i jedna tuleja prowadząca, w innych rocznikach 2003,2005 są tylko dwie tuleje ślizgowa i prowadząca. Ponoć moje rozwiązanie nie jest zbyt fartowne do końca ale takie mam i trudno. W serwisie kolega odczytał z serwisówki z mojego rocznika że trzeba lać na poziom 120mm o ilości w ml nic nie piszą więc leje na poziom i potem pochwale się jaki mam zawias. Na razie jeszcze czekam na tulejki bo są mocno wypracowane i to pewnie była główna przyczyna że zawias chodził jak w kij w gówno.

Pozdrawiam
Rafał
450exc 04

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”