Amortyzator skrętu HONDA CRF

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
tomo200
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: sob, 10 cze 2017, 01:29
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Amortyzator skrętu HONDA CRF

Post autor: tomo200 » wt, 1 sie 2017, 10:05

Hej, mam mały problem z amorkiem skrętu w crfie, mianowicie odkąd go kupiłem wszystko pięknie, amorek fajnie pomagał w wybieraniu nagłych skrętów kierownicą, lecz od niedawna kiera strasznie lekko skręca i czuje, że amorek już nie odbija tak jak powinien/ tak jak kiedyś.
Co może być tego przyczyną i ew jak ktoś ogarnia temat to chętnie przeczytam jak to w ogóle działa [ czytałem w serwisówce że przy większych kątach odbija z większą siłą i wtedy w sumie głównie działa]. Zastanawia mnie też czy tam w środku jest jakiś olej, czy jest to powietrzny amorek, czy ma on jakąś regulacje i ew gdzie to oddać, żeby mi to sprawdzili/wyregulowali ? Pozdroo :happy-partydance:

ps
na początku myślałem że poluzowała się ta śruba pod kierownicą/ chyba od główki ramy ale ona nawet nie drgnie, na przednim amorze brak luzów. a może to właśnie coś z łożyskiem główki ramy ? :auto-swerve:


EDIT:
Zdjąłem go, i amorek po wciśnięciu odbija tylko do połowy.. pewnie oleju mu uciekło cy cuś.. jeśli ktoś wie gdzie mi to zrobią (napełnią nowym olejem) i ile to by mogło kosztować to śmiało piszcie pw :D
Nie trąb, dopiero się uczę! :confusion-seeingstars:
CRF 250R Enduro/Mx

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”