Jak (mocno) dokręcić lagi rmx250? Proszę o szybką odpowiedź

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jak (mocno) dokręcić lagi rmx250? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Luki-Suzuki » czw, 8 wrz 2011, 23:46

Witam jak w temacie dzisiaj zmieniłem lagi w moim RMX-ie ale jeszcze nie dokręciłem śrub i moje pytanko czy jest jakaś róznica jak mocno dokręce lagi czy coś się moze stać? Jak wysoko mają wystawać lagi od góry z pólek bo stare wystawały około 2-2,5cm czy to prawidłowo? Stare lagi były dosyć mocno dokręcone, ale nie chciałbym czegos uszkodzić więc wolę zapytać. Dzięki za odpowiedzi

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak (mocno) dokręcić lagi rmx250? Proszę o szybką odpowi

Post autor: seteman » pt, 9 wrz 2011, 08:39

najpierw pytasz mnie czy mam serwisówkę... a jak powiedziałem żebyś podesłał mail to już było za ciężko... a teraz chcesz momenty dokręcania...
powiem ci ze już nawet nie chce mi się w nią zerknąć jak ktoś nie ma kawałka dobrej chęci np aby podać swój mail żeby dostać cała...
dziwna sprawa ze niektórym na forum się wydaje ze im się "należy"...

wo09
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 2 paź 2006, 19:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak (mocno) dokręcić lagi rmx250? Proszę o szybką odpowi

Post autor: wo09 » pt, 9 wrz 2011, 09:34

Jeśli nie masz na półce napisane z jaką siłą dokręcić to zostaje tylko manual, na pewno nie można dokręcać z całą możliwą w rękach siłą bo podczas gleby połamiesz półki. Jeśli natomiast chodzi o ustawienie lagi o ile się nie mylę to zasada jest następująca:

tory twarde (krótkie techniczne skoki) górna część lagi wystaje bardziej - zmieniamy geometrie motocykla jest bardziej zwarta motocykl bardziej zwrotny.
tory piaszczyste miękkie górna część lagi wystaje mniej - motocykl ma większy rozstaw osi przez co nie nurkuję tak przodem w piachu.

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak (mocno) dokręcić lagi rmx250? Proszę o szybką odpowi

Post autor: pawciu16v » pt, 9 wrz 2011, 09:59

wszystkie momenty dokrecania srub (sila dokrecania) masz w serwisowce.. tylko nie dokladaj od siebie paru Nm bo wbrew pozorom latwo znieksztalcic lage.. (zgniesc)

Autor tematu
Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak (mocno) dokręcić lagi rmx250? Proszę o szybką odpowi

Post autor: Luki-Suzuki » pt, 9 wrz 2011, 13:03

seteman pisze:najpierw pytasz mnie czy mam serwisówkę... a jak powiedziałem żebyś podesłał mail to już było za ciężko... a teraz chcesz momenty dokręcania...
powiem ci ze już nawet nie chce mi się w nią zerknąć jak ktoś nie ma kawałka dobrej chęci np aby podać swój mail żeby dostać cała...
dziwna sprawa ze niektórym na forum się wydaje ze im się "należy"...
Kurde wysłałem ci adres email zaraz po twoim zapytaniu bo zalezy mi na tym nie mam pojęcia dlaczego nie dostałeś wiadomości wysylalem wiadomość poprzez forum wiec napisze tu moj email to Kepke23@o2.pl dzięki za odpowiedzi przykrecilem lagi ale nie na maxa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”