CR 125 1997r Wymiana Uszczelniaczy i Oleju Zawieszenia

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
misniku
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: pt, 27 sie 2010, 16:40
Motocykl: Honda CR 125 1997r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przedmieścia Szczecina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

CR 125 1997r Wymiana Uszczelniaczy i Oleju Zawieszenia

Post autor: misniku » sob, 2 lip 2011, 15:58

Witam. Otóż niedawno zakupiłem Hondę CR 125 z rocznika 1997. Kupiłem ją okazyjnie, ale muszę porobić parę rzeczy, a przede wszystkim wymienić uszczelniacze od przedniego zawieszenia i wlać tam nowy olej. I teraz moje pytanie co do tego...
Czy wystarczy że wymienię uszczelniacze i olej, czy trzeba robić coś jeszcze?
Czy ten zestaw: http://moto.allegro.pl/ir-uszczelniacze ... 67399.html będzie dobry? Jest napisane że roczniki od 1996 do 2006, więc do mojej 97r będą pasować, tylko czy te uszczelniacze będą dobre, nie zużyją się zbyt szybko? I czy ten olej jest dobry, bo wiem że motul to raczej dobra firma, a i oczywiście czy litr tego oleju starczy do napełnienia moich dwóch lag upiside-down?
Czekam na odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam :wink:

major000
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 17 mar 2009, 19:39
Motocykl: HUSKY
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR 125 1997r Wymiana Uszczelniaczy i Oleju Zawieszenia

Post autor: major000 » sob, 2 lip 2011, 21:09

Zawias trzeba rozebrać i obejrzeć, generalnie wymienia się tylko olej i uszczelniacze. Wprawny mechanik oceni czy nie trzeba np. wymienić tuleji ślizgowych lub innych elementów. Ilość oleju znajdziesz w serwisówce, do twojego zawieszenia podejrzewam że leje się 5W a nie 10W ale to też sprawdź w serwisówce.

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR 125 1997r Wymiana Uszczelniaczy i Oleju Zawieszenia

Post autor: kamil250 » ndz, 3 lip 2011, 13:48

Ja bym nie kupował tego co tu znalazłeś:
1 lepiej dołożyć do uszczelniaczy i kupić lepsze niż robić 2 razy.
2 sprawdź czy zbieracze nie wymagają wymiany.
3 kup sobie olej 5w bo 10w jest już za ''gęsty''
Zamiast motula półsyntetycznego wolał bym kupić za 45zł na allegro olej ipone 5w full syntytyk bardzo dobry jakościowo.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Autor tematu
misniku
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: pt, 27 sie 2010, 16:40
Motocykl: Honda CR 125 1997r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przedmieścia Szczecina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR 125 1997r Wymiana Uszczelniaczy i Oleju Zawieszenia

Post autor: misniku » ndz, 3 lip 2011, 17:55

A moglibyście podać mi link do takich dobrych simeringów i odpowiedniego oleju? Ponieważ tak patrzę na allegro to widzę że simeringi wahają się w cenie od 11zł do nawet 118zł, a oleje też różne typy. Nie chciałbym wstawić byle czego, ale też nie chcę przepłacić...
A i w znajomym mi serwisie motocyklowym chcą za wymianę oleju i uszczelniaczy, za pracą i częściami 200zł, a olej i uszczelniacze to dobre firmówki, czy opłaca się zainwestować, czy to w cale nie jest trudne wymienić te uszczelniacze?

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR 125 1997r Wymiana Uszczelniaczy i Oleju Zawieszenia

Post autor: kamil250 » ndz, 3 lip 2011, 19:36

http://allegro.pl/olej-do-zwieszen-ipon ... 48995.html
to jest ten olej o którym ci mówiłem polecił mi go motocyclecross (sam go kupowałem u tego gościa bo ma bdb cenę i jestem zadowolony) prawdopodobnie wchodzi ci łącznie do obu komór (bo masz zawiechę upside-down dwukomorową) ok.1.2litra a więc będziesz musiał kupić 2 butelki
co do uszczelniacz jak masz nawet najmniejsze niedoskonałości na przeciwpyłówkach lub nie zbierają dobrze,(ja bym kupił nawet gdyby wyglądały dobrze) to kup zestaw olejówek i przeciwpyłowek najlepiej oryginały a jak nie to kup te http://moto.allegro.pl/uszczelniacze-za ... 65406.html
a jak jesteś przekonany że masz dobre lub chcesz zaoszczędzić to kup te http://moto.allegro.pl/motodream-uszcze ... 65582.html
a czy sobie poradzisz sam z regeneracją to zależy tylko od ciebie jak coś to to ci na pewno pomorze http://www.ronniesmailorder.com/fiche_s ... &fveh=3237
lub zciągnij sobie serwisówkę z chomika kolegi majster128 ma ich całą kolekcję tam będziesz miał wszystko rozrysowane i opisane a jak byś nie miał do twojego moto to zciągnij sobie do jakiejś innej hondy bo budowa zawiechy jest podobna w tych motocyklach.
Zwróć uwagę na panweki i oceń ich stan przed rozbiórką lag gdy zobaczysz że są zużyte wymień wtedy cały zestaw naprawczy pivot works.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR 125 1997r Wymiana Uszczelniaczy i Oleju Zawieszenia

Post autor: marek antczak » ndz, 3 lip 2011, 22:05

czesc. ja juz raz pisalem ze by sprzedawca tych simeringow na allegro nie sprzedawal tego oleju wraz simeringami bo on nie nadaje sie do crosow ale nic sie nie zmienilo do tej pory jak widzę. olej jaki jest potrzebny to tych gabli to 5w a jeden litr to trochę za mało bo potrzebne jest ogółem jakieś 1,1 do 1,2 l na dwie lagi ale to nie oznacza ze na jedna trzeba zaraz wlac 550ml bo ilosc oleju mierzy sie po odpowietrzeniu i jego stan na zsuniętych lagach powinien wynosić 10 do 12cm do lustra oleju w ladze mierzony od krawędzi rury.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”