dobry tuning zawieszenia

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: P.S. » ndz, 4 mar 2012, 06:18

Temat niżej podałem link do oprogramowania http://shimrestackor.com/ umożliwiającego zmianę konfiguracji zawiasu .
Odnośnie tematu mam pytanie ? czy ktoś się orientuje z jakiego materiału wykonane są blaszki sterujące przepływem oliwy przez zawory - czy takie elementy są ogóle dostępne na naszym rynku .

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: tomasz12 » ndz, 4 mar 2012, 10:25

Witam, blaszki zaworu są wykonane ze stali sprężynowej prawdo podobnie PN 65 G, stosuję się ten materiał do produkcji mniejszych sprężyn, w tym sprężyn talerzowych oraz podkładek sprężystych.
Do produkcji większych sprężyn, resorów oraz na silnie obciążone wałki skrętne stosuje się stal chromowo-wanadową PN 50 HF lub chromowo-krzemową PN 50 HS.

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: P.S. » pn, 12 mar 2012, 15:54

THX tomasz12 za wyjaśnienie , a jak jest z dostępnością ? gdzieś w zachodnich sklepach napotkałem takie zestawy dedykowane do poszczególnych zawieszeń ale cena :roll: kilkaset dolarów .

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: tomasz12 » pn, 12 mar 2012, 16:24

Ja opisałem z jakiego materiału są zrobione, (prawdopodobnie),oczywiście taka stal jest ogólno dostępna,( materiał, nie blaszki).
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tuningu zawieszenia, skontaktuj się z forumowiczem Marek Antczak lub poczytaj jego posty.

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: P.S. » wt, 13 mar 2012, 20:58

:oops: nie bardzo rozumiem to jakaś aluzja ? na tym forum jakis monopol panuje na wiedzę ? i tylko jeden kolega jest autorytetem ? nie podważam w żadnej kwestii kompetencji kolegi Marka Andczaka ma sporo doświadczenia pewnie , skoro przy tym pracuje , co potwierdzają użytkownicy korzystający z jego usług .
Nie zmienia to faktu ze ja zapytałem przy okazji tematu o dostępności takich podkładek to do czego zamierzam je użyć jest dalekie od tuningu.

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: marek antczak » wt, 13 mar 2012, 21:30

Jedna blaszka kosztuje około 1 euro za sztukę,cena rośnie w miarę wielkości. Takie blaszki można pozyskać np ze starego popsutego amortyzatora

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: sebek1516 » śr, 14 mar 2012, 22:53

Żadna aluzja. Ilu ludzi w Polsce zna się na tuningu zawieszenia? Ilu ma doświadczenie a nie papier? Ile chce się podzielić tą wiedzą? :) Na forum z tego co pamiętam 3 było w temacie z czego jedynie Marek i ktoś z LastLap lekko rozwinął temat. Ale ta wiedza kosztuje bo to nie jest schemat tuningu na podkręcanie śrubek także nie dziw się ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: P.S. » pt, 16 mar 2012, 07:29

Przepraszam :oops:
po prostu źle zinterpretowałem treść postu kolegi tomasz12 .
Kolego sebek1516 na twoje pytanie odpowiem pytaniem - ilu ludzi potrafi potrafi poprawnie nazwać opisać zjawiska ew problemy jakie odczuwa podczas pracy swojego zawieszenia o ile odczuwa i z jakiego poziomu wiedzy je nazywa ?.
Moim zdaniem ten ogólny niski poziom wiedzy stanowi o tym, ze jest mało fachowców bo ew problem jest pomijany .
WG mnie jakby ten temat pokazuje poziom jaki u nas panuje - zmiana konfiguracji fabrycznych ostawień zaworu poprzez zastosowanie innej odp konfiguracji podkładek pod raidera nazywana jest tuningiem . Czy słowo tuning nie jest w tym przypadku potraktowane na wyrost ?
Nie zmienia to faktu ze sam temat nie jest prosty i wymaga profesjonalnego podejścia .

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: Majster128 » pt, 16 mar 2012, 10:01

Nawet wymianę dyszy w gaźniku możesz nazwań tuningiem i będzie to stwierdzenie poprawne.

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: marek antczak » pt, 16 mar 2012, 22:30

sebek1516 pisze:Żadna aluzja. Ilu ludzi w Polsce zna się na tuningu zawieszenia? Ilu ma doświadczenie a nie papier? Ile chce się podzielić tą wiedzą? :) Na forum z tego co pamiętam 3 było w temacie z czego jedynie Marek i ktoś z LastLap lekko rozwinął temat. Ale ta wiedza kosztuje bo to nie jest schemat tuningu na podkręcanie śrubek także nie dziw się ;)
Sebek masz racje , papier dystrybutora lub ukończony kurs regeneracji zawieszenia ma na pewno kilku ale to zaraz nie oznacza doświadczenia, a je zdobywa sie tylko poprzez prace i duża różnorodność wykonywanych prac. Wymienić simeringi czy uszczelniacz potrafi wielu ale czy wiedza wszystko co trzeba wiedzieć na ten temat? Ja nigdy żadnego kursu nie kończyłem i nie zaglądam do żadnych książek serwisowych a potrafię rozebrać każde! Kazde! zawieszenie i złożyć je z zawiązanymi oczami i to bez jakiego kolwiek problemu. I lubię dzielić sie mym doświadczeniem jak tylko mogę a to nie robi chyba nikt. Z tego forum nie potrafię zliczyć ilu juz pomogłem i nikt nie dostał rachunku czy faktury :D

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: Reniek » pt, 16 mar 2012, 23:09

marek antczak pisze: Sebek masz racje , papier dystrybutora lub ukończony kurs regeneracji zawieszenia ma na pewno kilku ale to zaraz nie oznacza doświadczenia, a je zdobywa sie tylko poprzez prace i duża różnorodność wykonywanych prac. Wymienić simeringi czy uszczelniacz potrafi wielu ale czy wiedza wszystko co trzeba wiedzieć na ten temat? Ja nigdy żadnego kursu nie kończyłem i nie zaglądam do żadnych książek serwisowych a potrafię rozebrać każde! Kazde! zawieszenie i złożyć je z zawiązanymi oczami i to bez jakiego kolwiek problemu. I lubię dzielić sie mym doświadczeniem jak tylko mogę a to nie robi chyba nikt. Z tego forum nie potrafię zliczyć ilu juz pomogłem i nikt nie dostał rachunku czy faktury :D
Bardzo Cię cenie za Twoje wypowiedzi i za Twoje podejście do różnego rodzaju spraw i tematów...
Oby tak dalej , zdrowka życzę .

Gracjan#44
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 137
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 17:58
Motocykl: RMZ250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: Gracjan#44 » sob, 17 mar 2012, 23:15

Factory pisze:
FUL CROSS pisze:Zapłaciłem 380 euro plus 40 za przesyłkę. Zawieszenie działa jak sobie nawet nie pomyślałem , wszystko na tip top. Wcześniej robiłem takie rzeczy tylko w Polsce i nigdy nie było tak bym sobie tego życzył, wiele razy płaciłem o wiele więcej a raz zapłaciłem 1600 zloty tylko za tuning a nikt nie zmienił sprężyn bo sprężyny ekstra kosztowały 1000 zloty . We firmie Twenty dostałem pełny serwis wraz ze simerigani a lagi świecą sie jak nowe a były matowe . Zawieszeni bylo na pewno w dobrych rekach a to nasz rodak robi w Niemczech.
Coś wydaję mi się to za bardzo kolorowe i ten Szczecin :finga: Wydaję mi się, że swój chwali swego
Chłopie jesteśmy na jednym forum po to żeby sobie pomagać i skoro Marek robi dobrze zawieszenia to czemu go nie chwalić. A Szczecin się już do jego roboty przekonał. Zaczęło się od zawieszeń a teraz całe motocykle jeżdżą z Kalkar w kierunku Szczecina.

JEST TAKA ZASADA,
NIE KAŻDY JĄ ZNA.
WOLNOŚĆ ZACZYNA SIĘ WTEDY,
GDY KOŃCZY SIĘ STRACH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”